Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Άμεσα, με την ολοκλήρωση της 2ης αγοράς

Έιναι "προσωπική" προσφορά, θα έπρεπε να ειχες λάβει email
Ευχαριστω, ειδα οτι το μειλ σου ελεγε για enter και καταλαβα οτι πιανει ολες τις χρεωστικες. Δηλαδη αυτο το "επιβεβαιωνω" που εγραψες δεν επιβεβαιωνε το σκριν σοτ του μειλ αφου ελεγε enter.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Τι να την κάνουμε άλλη μια κάρτα που δεν προσφέρει μετατροπή σε μίλια; Ήρθε η καινούρια ντάινερς πολύ πρόσφατα σε μας και θα κοπεί.
Χρειαζεται για οσους περνανε bonus απο προθεσμιακη. Η Aegean bonus visa δεν γινεται δεκτη πλεον.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Αυτά είναι για τους πλουσίους. Εμείς προθεσμιακές δε έχουμε.
Ειναι παρα πολυ ευκολο να φτιαξεις κεφαλαιο για επενδυση σε προθεσμιακη. Βγαζεις την απλη Aegean bonus visa αντι για την premium και εξοικονομεις 40 ευρω ετησιως συν μια 300ρα που γλιτωνεις για το 1+1 εισιτηριο στην Aegean. Σε μια δεκαετια εχεις βαλει στην τραπεζα 3.500 ευρω :D
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.884
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Ειναι παρα πολυ ευκολο να φτιαξεις κεφαλαιο για επενδυση σε προθεσμιακη. Βγαζεις την απλη Aegean bonus visa αντι για την premium και εξοικονομεις 40 ευρω ετησιως συν μια 300ρα που γλιτωνεις για το 1+1 εισιτηριο στην Aegean. Σε μια δεκαετια εχεις βαλει στην τραπεζα 3.500 ευρω :D
Τώρα εξηγείται το τεράστιο κομποδεμα που εχω πλέον στην άκρη για επενδύσεις. Εμεινα στη blue aegean ήδη δύο χρόνια οπότε *80€ η εξοικονόμηση βάλε και τα 300αρια θα χτίσουμε σπίτι στη δεκαετία εμείς οι blue 💙.

Μόλις μου ήρθε το μήνυμα. Στην Diners δεν είχα συνδρομή, για να δούμε τι θα λένε οι όροι της καινούριας.
Αχ που οι παλιές εποχές που η τράπεζα έβγαζε ακόμα και ειδικές κάρτες (platinum) για μας τους amex για να έχουμε και διπλούς πόντους και να μη πάρουμε τις απλές των κοινών θνητών... Τώρα μια MasterCard απλή και έξω από τη πόρτα (φαντάζομαι και χωρίς να δίνει διπλούς πόντους) περασμένα μεγαλεία...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
2Αχ που οι παλιές εποχές που η τράπεζα έβγαζε ακόμα και ειδικές κάρτες (platinum) για μας τους amex για να έχουμε και διπλούς πόντους και να μη πάρουμε τις απλές των κοινών θνητών...
Ναι την ειχα και ετρωγα πορτα στις μισες επιχειρησεις.
Καλυτερα mastercard και να περναει παντου. Εχω σωθει χωρις συνδρομη δια βιου γιατι κρατησε τους ορους της amex.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Ναι την ειχα και ετρωγα πορτα στις μισες επιχειρησεις.
Καλυτερα mastercard και να περναει παντου. Εχω σωθει χωρις συνδρομη δια βιου γιατι κρατησε τους ορους της amex.
Για την amex ναι, εγώ λέω για τη platinum MasterCard που την αντικατεστησε και ζήσαμε χρυσές εποχές διπλών πόντων για αρκετά χρόνια μάζεψα και τι δε μάζεψα και έκανα μίλια ολα αυτά τα χρόνια (αν κι εγώ ακόμα αυτή χρησιμοποιώ ομολογώ αφού δεν έχει ούτε 6μηνο που μου κλείδωσαν τη blue).
Δοξασμένες εποχές alpha τότε που παρακαλούσαν και μας έκαναν και δώρο τις συνδρομές η γενικά η με τη χρήση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Για την amex ναι, εγώ λέω για τη platinum MasterCard που την αντικατεστησε και ζήσαμε χρυσές εποχές διπλών πόντων για αρκετά χρόνια μάζεψα και τι δε μάζεψα και έκανα μίλια ολα αυτά τα χρόνια (αν κι εγώ ακόμα αυτή χρησιμοποιώ ομολογώ αφού δεν έχει ούτε 6μηνο που μου κλείδωσαν τη blue).
Δοξασμένες εποχές alpha τότε που παρακαλούσαν και μας έκαναν και δώρο τις συνδρομές η γενικά η με τη χρήση
Σε καμια περιπτωση δεν μαζευα πιο πολλα απο το 1×100 του Κωτσοβολου. Ειναι καλυτερα τωρα. Την platinum την εκοψα αμεσως μολις πηρα ενα κουπονι 50 ευρω. Εχω αλλεργια στις συνδρομες.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Σε καμια περιπτωση δεν μαζευα πιο πολλα απο το 1×100 του Κωτσοβολου. Ειναι καλυτερα τωρα. Την platinum την εκοψα αμεσως μολις πηρα ενα κουπονι 50 ευρω. Εχω αλλεργια στις συνδρομες.
Ε καλά άσχετο το Χ100 είναι πολύ πρόσφατο έχω μαζέψει πολλαπλάσια όλα αυτά τα χρόνια και κάτσε να δούμε με τη ΔΕΗ τι θα γίνει...
Α αν είχες συνδρομή δεκτό εμένα ήταν με τους ίδιους όρους έλεγε οπότε η amex ήταν για πάντα free η συνδρομή και σε κολλητό έλεγε 50€ στην επιστολή αλλά κάθε χρόνο του στέλνουν ότι έπιασε το όριο απαλλαγής που είχε τότε ο ορος τα 2000€ κάτ έτος. εσύ μάλλον δεν έκανες πολύ χρηση και να τα αποτέλεσματα :p:p
Εγώ έχω τόσο αλλεργία που και τήν aegean ακόμα τη σκέφτομαι τόσο καιρό αν θα τήν αναβάθμισω θέλω να είμαι free :xalara:
 

wanderwoman

Member
Μηνύματα
51
Likes
117
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ερώτηση προς πιο έμπειρους:
Τι συμφέρει περισσότερο τον μέσο ταξιδιώτη που κινείται κυρίως Ελλάδα και Ευρώπη;
Alpha bank bonus visa ή Aegean bonus visa?
Και για τηνAegean bonus visa υπάρχει διαφορά αν θα είναι χρεωστική ή πιστωτική travelling wise,σε μίλια πχ;
Μια βοήθεια καλοί μου άνθρωποι,προσπαθω να βγάλω άκρη κι έχω μπερδευτεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom