Alpha bank bonus

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.451
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ερώτηση προς πιο έμπειρους:
Τι συμφέρει περισσότερο τον μέσο ταξιδιώτη που κινείται κυρίως Ελλάδα και Ευρώπη;
Alpha bank bonus visa ή Aegean bonus visa?
Και για τηνAegean bonus visa υπάρχει διαφορά αν θα είναι χρεωστική ή πιστωτική travelling wise,σε μίλια πχ;
Μια βοήθεια καλοί μου άνθρωποι,προσπαθω να βγάλω άκρη κι έχω μπερδευτεί.
Αν σε ενδιαφέρει να συγκεντρώνεις μίλια για να βγάζεις αεροπορικά τότε αναγκαστικά η κάρτα πρέπει να είναι Aegean. Με τις υπόλοιπες κάρτες bonus της Άλφα μπορείς να συγκεντρώσεις μόνο bonus alpha, που μπορείς να εξαργυρωσεις για εισιτήρια στο δίκτυο της Aegean μόνο, αλλά και σε άλλους συνεργάτες της Άλφα.
Στην Ευρώπη το δίκτυο της Aegean είναι καλό. Σε όσους προορισμούς δεν πάει υπάρχουν και οι low costs που μια χαρά εξυπηρετούν.

Διάβασε τους όρους εξαργύρωσης με μίλια στο σαιτ της Aegean και τους όρους εξαργύρωσης bonus σε πτήσεις στην Aegean απο το σαιτ της Άλφα.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Έχω πτήση αυριο, κλεισμένη με πόντους από alpha bonus,
1713118366809.png

1713118380388.png

Δικαιούμαι παραδοτέα βαλίτσα 23kg, στην καμπίνα τι δικαιούμαι; Μια χειραποσκευή μόνο; ή χειραποσκευή και προσωπικό αντικείμενο;

Στο boarding pass βλέπω αυτα:
1713118603504.jpeg




αλλά εγω τι ναυλο εχω; light ή flex?


Μίλησα με aegean, τα award ticket ειναι Comfort Flex
 
Last edited by a moderator:

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
784
Μίλησα με aegean, τα award ticket ειναι Comfort Flex
Επειδή έχει συζητηθεί λίγες μέρες πριν με δική μου κράτηση δεν είναι ακριβώς comfort flex είναι κάτι ανάμεικτο γι αυτό το λέει και economy, πχ έχει βαλίτσα μεν αλλά δεν έχει καθόλου επιλογή θέσης σαν τα light πρέπει να πληρώσεις ακόμα και για standard θέση
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχω πτήση αυριο, κλεισμένη με πόντους από alpha bonus,
View attachment 459647
View attachment 459648
Δικαιούμαι παραδοτέα βαλίτσα 23kg, στην καμπίνα τι δικαιούμαι; Μια χειραποσκευή μόνο; ή χειραποσκευή και προσωπικό αντικείμενο;

Στο boarding pass βλέπω αυτα:
View attachment 459649

αλλά εγω τι ναυλο εχω; light ή flex?




Μίλησα με aegean, τα award ticket ειναι Comfort Flex
Πω, πω! Και εγώ το ίδιο δίλημμα είχα προχθές με εισιτήριο αγορασμένο με bonus πόντους.
Παλιά το έγραφε ξεκάθαρα τι δικαιούσαι και έπαιρνα 2 χειραποσκευές στην καμπίνα. Αυτή τη φορά με μπέρδεψε το boarding pass που έλεγε economy σκέτο χωρίς να αναφέρει το flex ή light.
Οπότε πήρα μόνο μια 8κιλη χειραποσκευή για να είμαι σίγουρη....
Κρίμα το άγχος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.674
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom