Μαλαισία Amazing Perhentian & other Malaysian stories

dikonat

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
bora bora
να μαι παλι!!!

βρηκα σουπερ τιμες για εισητηρια (600 ευρω)!! αλλά θελω μια βοήθεια στο εξής: αν διαθέσω έξι μέρες στο ko samui - pangan και 4 στα perhentian είναι καλά? και με το τρένο από ko samui για kota bharu είναι εύκολα? με το θέμα των συνόρων? πόσες ώρες κάνει περίπου? αν αξίζει σε κάποι από τα παραπάνω να διαθέσω περισσότερες ημέρες please πες μου. γιατί σkεφτόμαστε να πάμε και δυο βράδυα kuala lumpur. με air asia απο kota bharu
thanks!:p
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
βρηκα σουπερ τιμες για εισητηρια (600 ευρω)!! αλλά θελω μια βοήθεια στο εξής: αν διαθέσω έξι μέρες στο ko samui - pangan και 4 στα perhentian είναι καλά? και με το τρένο από ko samui για kota bharu είναι εύκολα? με το θέμα των συνόρων? πόσες ώρες κάνει περίπου? αν αξίζει σε κάποι από τα παραπάνω να διαθέσω περισσότερες ημέρες please πες μου. γιατί σkεφτόμαστε να πάμε και δυο βράδυα kuala lumpur. με air asia απο kota bharu
thanks!:p
Η μετάβαση από Σαμούι και γενικά από εκεί γύρω προς Μαλαισία είναι πρόβλημα....αν διάβασες καθόλου το στόρυ της Ταϋλάνδης που έχω γράψει, αναφέρω ότι το τρένο κάνει περίπου 12 ώρες.....στα σύνορα δε θα ταλαιπωρηθείς πολύ, αλλά μετά έχει ταξί 1 ώρα και μετά σκαφάκι για τα νησιά....με τις μέρες που έχεις στη διάθεσή σου, εγώ δεν θα το έκανα!

2η λύση: πετάς με Berjaya Air από Σαμούι προς Κ. Λουμπούρ και από εκεί με Air Asia για Kota Bharu....εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου:

1) Σαμούι - Πανγκάν κτλ (μείνε και κανά 2 μέρες παραπάνω βρε..)
2) Αεροπλάνο από Σαμούι για Κουάλα Λουμπούρ. Διαμονή 2 ημέρες εκεί αφού το θες.
3) Αεροπλάνο για Kota Bharu και εύκολα Perhentian μετά

Εδώ είμαι για επιπλέον απορίες:cool:

ΥΓ Πότε βρήκες εισιτήρια με 600 Ευρώ?

ΥΓ2 Άσε, μόλις βρήκα κι εγώ με 589 εισιτήρια με Emirates!!! Αρρώστεια μου!! Είναι κανείς άλλος για Μαλαισία???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γενικα μου φαινεται λιγο πιεσμενο το προγραμμα αν καποιος θελει να χαλαρωσει και να ευχαριστηθει τα νησια..αν δε γινεται να προσθεσεις δυο μερες ακομα τουλαχιστον ακολουθα τη 2η λυση που προτεινει ο gts

ΥΓ2 Άσε, μόλις βρήκα κι εγώ με 589 εισιτήρια με Emirates!!! Αρρώστεια μου!! Είναι κανείς άλλος για Μαλαισία???
Μια μας προσκαλεις για Κοστα Ρικα , μια για Μαλαισια! Θα τρελλαθω τελειως και τα σημαδια δειχνουν οτι θα αργησει το επομενο ταξιδι μου :killme:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Γενικα μου φαινεται λιγο πιεσμενο το προγραμμα αν καποιος θελει να χαλαρωσει και να ευχαριστηθει τα νησια..αν δε γινεται να προσθεσεις δυο μερες ακομα τουλαχιστον ακολουθα τη 2η λυση που προτεινει ο gts



Μια μας προσκαλεις για Κοστα Ρικα , μια για Μαλαισια! Θα τρελλαθω τελειως και τα σημαδια δειχνουν οτι θα αργησει το επομενο ταξιδι μου :killme:
Με το βλαστάρι σου να πας Κόστα Ρίκα και να μας πεις αναλυτικά τις εντυπώσεις σου, θα είναι ιδανικά για σας και το παιδί....όταν στο μέλλον το αποφασίσεις ξανά για ΝΑ Ασία, έχω τρελές ιδέες που απλά έχουν ως κόμβο τη Μαλαισία....χεχε, μόνο για περιπετειώδεις τύπους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom