Ολλανδία Amsterdam!! βοήθειααααα!!!!

Spi8as

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια, Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα-Τζαμαικα
Γεια σε ολους ειμαι νεο μελος στο σιτε! σκοπευω να ταξιδεψω για Αμστερνταμ 6-11 Ιανουαριου εχω βρει αεροπορικα με 400ε με την Swiss και ξενοδοχειο με 300ε διπλα στιν Dam. συγκεκριμενα rates τα βρηκα απ τις μηχανες αναζητησης του σιτε μπορω να της εμπιστευτω 100% ?"? μπορω να βρω και φθινοτερα?? (ολες οι τιμες που ανεφερα ειναι για 2 ατομα)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σε ολους ειμαι νεο μελος στο σιτε! σκοπευω να ταξιδεψω για Αμστερνταμ 6-11 Ιανουαριου εχω βρει αεροπορικα με 400ε με την Swiss και ξενοδοχειο με 300ε διπλα στιν Dam. συγκεκριμενα rates τα βρηκα απ τις μηχανες αναζητησης του σιτε μπορω να της εμπιστευτω 100% ?"? μπορω να βρω και φθινοτερα?? (ολες οι τιμες που ανεφερα ειναι για 2 ατομα)
Απεροπορικά μπορείς να βρείς και λίγο φτηνότερα, αν και οι ημερομηνίες σου είναι δύσκολες. Βέβαια η swiss είναι ίσως η καλύτερη εταιρία στην Ευρώπη (βραβεία skytrax 2009: THE WORLD AIRLINE AWARDS) και αξίζει κάτι παραπάνω.
Το ξενοδοχείο, αν η τιμή που βρίσκεις είναι για 5 βράδυα, το φοβάμαι. Υπάρχει κίνδυνος να μαζέυει κόσμο που ενδιαφέρεται μόνο για coffee shops & red light district, μόνιμα μεθυσμένα αγγλάκια κλπ. Ψάξε καλά τα reviews!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Για τιμές, πιστεύω μπορείς να βρεις και κάτι πιο κοντά στα 300 ευρώ. Ψάξτο λίγο, δες τα παρακάτω sites:

www.kayak.com
www.skyscanner.com

Για ξενοδοχεία δε μπορώ να βοηθήσω, μιας και δεν έχω πάει ποτέ Άμστερνταμ..
 

Spi8as

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια, Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα-Τζαμαικα
σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια! taver αυτο που λες για τα αγγλακια το φοβαμε και γω..αλλα και γω φοιτητης ειμαι και δεν εχω πολλες επιλογες ισως να προτιμησω καποια ξενοδοχεια που δεν ειναι και τοσο κεντρο για να αποφυγω το φενομενο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια! taver αυτο που λες για τα αγγλακια το φοβαμε και γω..αλλα και γω φοιτητης ειμαι και δεν εχω πολλες επιλογες ισως να προτιμησω καποια ξενοδοχεια που δεν ειναι και τοσο κεντρο για να αποφυγω το φενομενο
Νομίζω θα βρεις και κεντρικά, απλά δώσε βάση στα reviews (π.χ. στο tripadvisor.com).
Πάντως έτσι κι αλλιώς θα προτιμούσα κάτι στο κέντρο (Centrum), αλλά ελαφρώς λιγότερο κεντρικό από τη Dam, π.χ. στο Jordaan ή κάπου κοντά στην Utrechtstraat.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Απο edreams.com έχει με swiss να πας και lufthansa επιστροφη με μια μικρη σταση Γερμανία στα 200 ευρώ.
τσεκαρε το
 

Spi8as

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια, Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα-Τζαμαικα
skullflower η τιμη που μου δινεις ειναι ανα ατομο οποτε ειναι τα ιδια λεφτα οι τιμες που ανεφερα στο post μου ειναι για 2 ατομα
 

Spi8as

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια, Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα-Τζαμαικα
λοιπον! εκλεισα με Swiss απο ΑΤΗ για ΑΜS με 440 Ε με επιστροφη για 2 ατομα 6-11 Ιανουαριου!! Ε-ticket. αν μπορει καποιος να με διαφωτισει για το e-ticket.. απ οτι καταλαβα δειχνω την ταυτοτητα μου στο check in και μου δινουν τα εισητιρια μου..??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
λοιπον! εκλεισα με Swiss απο ΑΤΗ για ΑΜS με 440 Ε με επιστροφη για 2 ατομα 6-11 Ιανουαριου!! Ε-ticket. αν μπορει καποιος να με διαφωτισει για το e-ticket.. απ οτι καταλαβα δειχνω την ταυτοτητα μου στο check in και μου δινουν τα εισητιρια μου..??
Σου δίνουν τα boarding passes απευθείας. Χάρτινο εισιτήριο δεν υπάρχει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom