ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Το βρήκα. Πρέπει να φτιάξεις κατ' αρχήν λογαριασμό στο site (όπως πολύ σωστά επισημαίνει η echo). Αφού κάνεις login, κλικάρεις το "View my profile" και στη συνέχεια πηγαίνεις στο κάτω μέρος της σελίδας και πατάς το "Add travel information". Μπορείς τώρα να συμπληρώσεις Passport info, αλλά και Emergency contact info. Επιστρέφοντας στην καρτέλα "My Profile", μπορείς να ανοίξεις το "Basic Info", ώστε να συμπληρώσεις και τα "SECURE FLIGHT PASSENGER DATA", δηλαδή βασικά την ημερομηνία γέννησης και το φύλο.

Δεν έχω βρει πώς μπορεί κανείς να συμπληρώσει τα παραπάνω στοιχεία και για τον συνεπιβάτη, υποθέτω ότι πρέπει να φτιάξει ξεχωριστό λογαριασμό και να τα συμπληρώσει από εκεί.
Σε μας άφηνε να προσθέσεις και του συνεπιβάτη τα στοιχεία.. Επίσης αν δεν έκανα λογαριασμό δε θα μπορούσα να πάρω τα μίλια από την πτήση. Η Delta ανήκει στo πρόγραμμα skymiles οπότε εσύ μπορείς να κάνεις εκεί λογαριασμό.
Δε σου ζήτησε να προσθέσεις και τον αριθμό της ESTA; Αν θυμάμαι καλά ζήταγε και αυτό..
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σε μας άφηνε να προσθέσεις και του συνεπιβάτη τα στοιχεία..
Είχες ταξιδέψει με Virgin Atlantic, δεν είναι έτσι? Ίσως εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικά...

Δε σου ζήτησε να προσθέσεις και τον αριθμό της ESTA; Αν θυμάμαι καλά ζήταγε και αυτό..
Δε ζητάει αριθμό ESTA, ούτε βρήκα κάποιο πεδίο για να το συμπληρώσω. Εξάλλου, δεν την έχω εκδώσει ακόμη, θα κλείσω και τα ξενοδοχεία και μετά (υπολογίζω σε καμιά 15αριά μέρες).
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Είχες ταξιδέψει με Virgin Atlantic, δεν είναι έτσι? Ίσως εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικά...

Δε ζητάει αριθμό ESTA, ούτε βρήκα κάποιο πεδίο για να το συμπληρώσω. Εξάλλου, δεν την έχω εκδώσει ακόμη, θα κλείσω και τα ξενοδοχεία και μετά (υπολογίζω σε καμιά 15αριά μέρες).
Ναι μπορεί να είναι διαφορετικά.. Iσως σου δωσει πρόσβαση κατα το online check in.. Eγώ πάντως θα το έψαχνα για να μην αφήσω να τα συμπληρώσω τελευταία στιγμή. Αν βγάλεις άκρη πες και σε μας, μπορεί να χρειαστεί στο μέλλον :)
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
ούτε εγώ βρήκα κάτι σχετικό στην Delta για να συμπληρώσω.
Μάλλον κατά το online chech in θα ζητάει τον αριθμό esta.
Ίσως να επικοινωνήσω μαζί τους για επιβεβαίωση
 

mgtsiak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
καλησπερα σε ολους!
θα ηθελα να ρωτησω στα μελη σας (που απ οτι φαινεται ειναι εμπειρα) ποια ειναι η καλυτερη περιοδος να κλεισω αεροπορικα για Νεα Υορκη για ταξιδι τον Αυγουστο του 2015 (για την ακριβεια 24/08 - 06/09/15 - θα ειναι γαμηλιο ταξιδι) και ποια θα ηταν κατα την εμπειρια σας "τιμη ευκαιριας" για να εχω μια ταξη μεγεθους. Εχω ηδη βρει στη SWISS που εχει τις πιο βολικες ωρες με λιγη αναμονη απο Αθηνα 1650€ συνολο. Αξιζει να περιμενω καποια προσφορα οπως η τρεχουσα (497 μετ επιστροφης) ή οχι λογω θερινης περιοδου?

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Αν ειχες δυνατοτητα να ταξιδεψεις και εκτος καλοκαιριου, ισως να εβρισκες και μια τιμη λιγο κατω απο 400 ευρω το ατομο πηγαινε ελα. Επειδη ειναι καλοκαιρι, 450-470 μαλλον θα τα εδινα. Πριν μερικα χρονια, η British ειχε 250 ευρω, αλλα (πολυ) δυσκολα ξαναβγαινει τετοια προσφορα. Τα 1600 ευρω για ποσα ατομα ειναι; Για δυο ατομα ειναι παρα πολλα. Επισης τσεκαρε και την Delta, που θα εχει και απευθειας πτησεις εκεινη την περιοδο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Για αύγουστο (και με καλή εταιρία) λογική τιμή μου φαίνονται τα 700 ευρώ και προσφορά οτιδήποτε κάτω από αυτό. Aυτή τη στιγμή για αυγουστο (ή αύγουστο με σεπτέμβρη) το φθηνότερο που βλέπω είναι 620 με SAS..
 

mgtsiak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Για αύγουστο (και με καλή εταιρία) λογική τιμή μου φαίνονται τα 700 ευρώ και προσφορά οτιδήποτε κάτω από αυτό. Aυτή τη στιγμή για αυγουστο (ή αύγουστο με σεπτέμβρη) το φθηνότερο που βλέπω είναι 620 με SAS..
Σας ευχαριστω πολυ ολους παιδια για τη βοηθεια!
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
το πασχα θα κανω μια σταση νεα υορκη.πρωτη φορα, εχω δυο νυχτες και μια ημερα, το σιγουρο είναι ότι θα παω για ψωνια woodburres.νομιζω ετσι το λενε,.τι πιστευετε ότι πρεπει να κανω ώστε να πουμε ότι κατι ειδα;
ευχαριστω για την οποια βοηθεια.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το Woodbury Common Premium Outlets απαιτεί μια μέρα, οπότε σου μένουν δύο νύχτες.

Προσωπικά, τη μία νύχτα θα ανέβαινα Top of the Rock για να δω την πόλη φωτισμένη από ψηλά, ώστε να μου μείνουν κάποιες εικόνες Νέας Υόρκης. Θα τη συνδύαζα με βόλτα στην Times Square και γλυκό στο Junior's.

Τη δεύτερη νύχτα είτε θα πήγαινα θέατρο είτε για φαγητό/ποτό/βόλτα στο Greenwich Village.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom