Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
να φαω σε κανενα καλο εστιατοριο
Gundel δίπλα στο ζωολογικό κήπο. ειδικά αν είσαι κυριακή μν χάσεις το μπουφέ τους για κανένα λόγο.
Κέντρο το tigris.

τα υπόλοιπα πρέπει να τα ψαχουλέψω λίγο.


τις άλλες πληροφορίες που ζητάς με μια αναζήτηση θα τις βρεις εύκολα.
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Gundel δίπλα στο ζωολογικό κήπο. ειδικά αν είσαι κυριακή μν χάσεις το μπουφέ τους για κανένα λόγο.
Κέντρο το tigris.

τα υπόλοιπα πρέπει να τα ψαχουλέψω λίγο.
αχ άντε ψαχουλεψέ τα!
σίγουρα θα πάμε στο fatal γιατί πολλοί το έχουν προτείνει στο φόρουμ!
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Για αξιοθέατα κάνει και το ελληνικό σου πάσο. όπου το έδειξα μου έκοβαν το μειωμένο χωρίς κανένα πρόβλημα. Για τις μεταφορές σου να παίρνεις τα εισητηρια σου σε δεσμίδα των 10 και έτσι με τα 2 παραπάνω η Budapest card σου είναι άχρηστη. Για την εβδομαδιαία αν σκοπεύεις να είσαι με το μετρό συνέχεια μια χαρά θα σαι πάλι...
Πλάκα κάνεις!!Ισχυει το ελληνικό πάσο?Νομιζα πως παντού στην Ευρώπη χρειάζεσαι isic.Ωραία, βέβαια δεν ξέρω αν το Δεκέμβρη θα έχω ελληνικό πάσο,γιατί τώρα σε λιγες ημέρες δίνω το ένα μόνο μάθημα :)mad:) που μου έχει μείνει για πτυχίο.Οπότε αν το περάσω, πάσο δεν ξαναπαίρνω.:clap:
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Από όπου έχω πάει τάπα με το ελληνικό έχω φάει μόνο στην αίγυπτο (με κάποιες μικρές εξαιρέσεις). Isic έιχα βγάλει μια χρονιά αλλά κ πάλι με το πάσο μπαίναμε :p

Καλή επιτυχία με το μάθημα σου!
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Aλήθεια?? Όπου έχω πάει δεν το έχω δώσει ποτέ γιατί νόμιζα πως δεν το δέχονται!!Ευχαριστώ Skull!
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Καλησπέρα σε όλους,
βρε παιδιά με μας τους καπνιστές τι γίνετε στη Βουδαπέστη?
είναι όπως εδώ "η καπνίζουν παντού?
τα τσιγγάρα είναι ακριβά "η να πάρουμε απο Ελλαδα?
Τα τσιγάρα είναι σαφώς φθηνότερα από την Ελλάδα. Οι τιμές κυμαίνονταν από 600-750 HUF /pack. Γενικά δεν είδα να υπάρχει θέμα με το κάπνισμα. Στην παρέα τα παιδιά κάπνιζαν, και στα εστιατόρια που πήγαμε είτε είχαν χώρο καπνιστών είτε ηταν όλο το εστιατόριο καπνιστών. Για καφετέριες δεν γνωρίζω..καθώς καθόμασταν πάντα έξω...αφού είχε καλό καιρό.;)
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
ρε παιδια λιγη βοηθεια...
ειδα πως υπαρχει budapest card (24h-72h-1 week) και travel card (24h-72h-1 week)...
οι τιμες της 1ης ειναι αρκετα μεγαλυτερες απο τις αντιστοιχες της 2ης...

ξερετε για ποιο λογο? προσφερει κατι περισσοτερο?
θα μπορεσω να συνενοηθω για την εκδοση καρτας ή θα βγω απο τα ρουχα μου...?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ρε τι εγιναν οι Σεπτεμβριανοι,ακόμα δεν γύρισαν απο Βουδαπέστη,να δόσουν τις πληροφορίες τους και σε μας τους Οκτωβριανούς.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
εγω φευγω σε λιγες μερες ,οποτε αναμενατε....!!!
θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει καμμια ιδεα για wine tour κ αν τα κρασια εκει αξιζουν???
οσο γαι τα λουτρα θεωρειτε οτι ειναι απο τα must??δεν εχω κανει ποτε κ δεν εχω ιδεα ουτε απο τους χωρους ουτε απο τιποτα!!!:D
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
παιδια μολις γυρισα..
Φαγητο: τα κρασια τους οχι μονο αξιζουν, παρααξιζουν ιδιως τα κοκκινα και τα ροζε.. και ειναι παμφθηνα οπως και γενικα το φαγητο στην ουγγαρια ειναι φθηνο και πολυ καλο, μου αρεσαν τα τυρια, τα κρασια και τα αλλαντικα τους, δεν μου αρεσαν τοσο τα γλυκα τους και απο παγωτα δραμα ..
Καιρος: οσοι πατε τις επομενες μερες συμβουλευετε το ιντερνετ, αυτες τις μερες η θερμοκρασια στους 15-24, με βροχουλες, συννεφιες και λιγο ηλιο.. μην πατε με πεδιλα και κοντομανικα μονο, παρτε επανοφωρια
Μεταφορες: το shuttle bus απο το αεροδρομιο μεχρι το ξενοδοχειο θα σας κοστισει 1800 φιορινια το ατομο, ενω το ταξι 7600 φιορινια
η ημερησια καρτα για ολα τα μεσα μεταφορας την οποία μπορει κανεις να προμηθευτει και απο τους σταθμους του μετρο ειναι στα 1550, και ναι, μιλανε αγγλικα και εχουν αναρτημενες τις τιμες οποτε θα μπορεσετε ευκολα να βγαλετε ακρη

φτανοντας στο αεροδρομιο, παρτε απο το αεροδρομιο τα διαφορα περιοδικα, εχουν μεσα αρκετες προτασεις για φαγητο, tour,εκδηλωσεις, προσφορες κλπ
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
παιδια μολις γυρισα..
Φαγητο: τα κρασια τους οχι μονο αξιζουν, παρααξιζουν ιδιως τα κοκκινα και τα ροζε.. και ειναι παμφθηνα οπως και γενικα το φαγητο στην ουγγαρια ειναι φθηνο και πολυ καλο, μου αρεσαν τα τυρια, τα κρασια και τα αλλαντικα τους, δεν μου αρεσαν τοσο τα γλυκα τους και απο παγωτα δραμα ..
φιλενάδα θέλουμε συγκεκριμένα tips!!! περιμένω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom