Bachelor (Μπάτσελορ) party προορισμοί

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω απλως θελω να 🤮🤢 που το 2023 ακομα υπαρχουν στριπτιτζαδικα κ γινεται καζουρα για κατι παρα πολυ θλιβερο. Η τοξικη αντριλα καλα κρατει.
Συμφωνώ 101%.
Κι εν πάση περιπτώσει αν είναι τόσο σημαντικό για ένα πετυχημένο ανδρικό bachelor να περιλαμβάνει και κάτι τέτοιο, ας γίνει μια χ έρευνα πριν για την ποιότητα του χ στριπτιζάδικου, τις συνθήκες, το κατά πόσο οι γυναίκες εκεί εργάζονται ή εξαναγκάζονται σε εργασία κλπ κλπ.
Συμφωνώ εν μέρει και γι' αυτό δεν πρότεινα κανένα στριπτιτζάδικο άλλα μόνο πάρτι κα κλαμπ που είτε προσφέρουν παραστάσεις καλλιτεχνικού γυμνού είτε ο κόσμος που πηγαίνει διακατέχεται από έντονη ερωτική διάθεση και συγχρόνως δεν τον αγγίζουν διάφορα ταμπού.

Να πληρώσω για να μου χορέψει μια κοπέλα lapdance ή για να κάνω σεξ το θεωρώ κατάντια και δεν θα την έκανα ποτέ αυτή τη ζημιά στον εαυτό μου.

Το κλαμπ που προτάθηκε από τον @panpan και τα παρόμοια είναι κλαμπ που προσφέρει live ερωτικό, πορνό αν θες, show καλλιτεχνικής φύσης. Σε τέτοια κλαμπ οι εργαζόμενοι καλλιτέχνες είναι συνήθως άνθρωποι που κάνουν καριέρα στη βιομηχανία του πορνό, έχουν επενδύσει στα σώματα, στην εμφάνιση, στην κίνηση, στην τεχνική, στην έκφραση τους. Κάνουν πρόβες, μαθήματα και μελετούν πάνω στο αντικείμενο τους. Πολλές φορές πρόκειται για καλλιτέχνες (χορευτές, ακροβάτες, ηθοποιούς κ.α.) που είτε το κάνουν γιατί στον συγκεκριμένο τομέα έχει πολύ περισσότερα χρήματα, είτε πολλές φορές γιατί γουστάρουν το γυμνό (exhibitionists) και το σεξ.

Το trafficking νομίζω πως είναι μακριά από τέτοιους χώρους (χωρίς να το αποκλείω) αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να ρισκάρουν κλαμπ αυτού του βεληνεκούς το όνομα τους. Άσε που κάποιος που εξαναγκαζόταν σε δουλεία εκεί θα ήταν αρκετά εύκολο να διαφύγει.

Ούτε από την τοποθέτηση του @ilias el κατάλαβα πως ψάχνουν για κωλόμπαρα τα παιδιά.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.213
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Συμφωνώ εν μέρει και γι' αυτό δεν πρότεινα κανένα στριπτιτζάδικο άλλα μόνο πάρτι κα κλαμπ που είτε προσφέρουν παραστάσεις καλλιτεχνικού γυμνού είτε ο κόσμος που πηγαίνει διακατέχεται από έντονη ερωτική διάθεση και συγχρόνως δεν τον αγγίζουν διάφορα ταμπού.

Να πληρώσω για να μου χορέψει μια κοπέλα lapdance ή για να κάνω σεξ το θεωρώ κατάντια και δεν θα την έκανα ποτέ αυτή τη ζημιά στον εαυτό μου.

Το κλαμπ που προτάθηκε από τον @panpan και τα παρόμοια είναι κλαμπ που προσφέρει live ερωτικό, πορνό αν θες, show καλλιτεχνικής φύσης. Σε τέτοια κλαμπ οι εργαζόμενοι καλλιτέχνες είναι συνήθως άνθρωποι που κάνουν καριέρα στη βιομηχανία του πορνό, έχουν επενδύσει στα σώματα, στην εμφάνιση, στην κίνηση, στην τεχνική, στην έκφραση τους. Κάνουν πρόβες, μαθήματα και μελετούν πάνω στο αντικείμενο τους. Πολλές φορές πρόκειται για καλλιτέχνες (χορευτές, ακροβάτες, ηθοποιούς κ.α.) που είτε το κάνουν γιατί στον συγκεκριμένο τομέα έχει πολύ περισσότερα χρήματα, είτε πολλές φορές γιατί γουστάρουν το γυμνό (exhibitionists) και το σεξ.

Το trafficking νομίζω πως είναι μακριά από τέτοιους χώρους (χωρίς να το αποκλείω) αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να ρισκάρουν κλαμπ αυτού του βεληνεκούς το όνομα τους. Άσε που κάποιος που εξαναγκαζόταν σε δουλεία εκεί θα ήταν αρκετά εύκολο να διαφύγει.

Ούτε από την τοποθέτηση του @ilias el κατάλαβα πως ψάχνουν για κωλόμπαρα τα παιδιά.
Προσωπικά δεν αναφερόμουν στην πρόταση του panpan, αλλά στο πνεύμα των σχολίων γενικότερα.

Και να διευκρινίσω ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το πορνό, ούτε με τη νόμιμη σεξεργασία. Από εκεί και πέρα δε νομίζω ότι όλα τα στριπτιζαδικα που πηγαίνουν άντρες για bachelor εμπίπτουν στην κατηγορία των μαγαζιών του βεληνεκούς που αναφέρεις και που διασφαλίζουν ας πούμε ότι δεν παίζει trafficking. Άρα χρειάζεται έρευνα.

Άνδρας δεν είμαι, αλλά αν ήμουν και θεωρούσα απαραίτητο για την διασκέδασή μου να πάω σε στριπτιζάδικο και να πάρω χορό (βλ. να έχω ένα σχεδόν γυμνό 20χρονο κορίτσι να τρίβεται στο ερεθισμένο μου μόριο) θα θεωρούσα μίνιμουμ αξιοπρέπειας να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν εξαναγκάζεται να το κάνει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προσωπικά δεν αναφερόμουν στην πρόταση του panpan, αλλά στο πνεύμα των σχολίων γενικότερα.

Και να διευκρινίσω ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το πορνό, ούτε με τη νόμιμη σεξεργασία. Από εκεί και πέρα δε νομίζω ότι όλα τα στριπτιζαδικα που πηγαίνουν άντρες για bachelor εμπίπτουν στην κατηγορία των μαγαζιών του βεληνεκούς που αναφέρεις και που διασφαλίζουν ας πούμε ότι δεν παίζει trafficking. Άρα χρειάζεται έρευνα.

Άνδρας δεν είμαι, αλλά αν ήμουν και θεωρούσα απαραίτητο για την διασκέδασή μου να πάω σε στριπτιζάδικο και να πάρω χορό (βλ. να έχω ένα σχεδόν γυμνό 20χρονο κορίτσι να τρίβεται στο ερεθισμένο μου μόριο) θα θεωρούσα μίνιμουμ αξιοπρέπειας να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν εξαναγκάζεται να το κάνει.
Δεν διαφωνώ καθόλου απλά ήθελα να διαχωρίσω τα πράγματα καθώς στα περισσότερα σχόλια γίνονται σοβαρές προτάσεις και δεν έχουν καμία σχέση με το ευτελές σπορ της μπουρδελότσαρκας.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Από εκεί και πέρα δε νομίζω ότι όλα τα στριπτιζαδικα που πηγαίνουν άντρες για bachelor εμπίπτουν στην κατηγορία των μαγαζιών του βεληνεκούς που αναφέρεις και που διασφαλίζουν ας πούμε ότι δεν παίζει trafficking. Άρα χρειάζεται έρευνα.
Εδώ, στο travelstories οι απαντήσεις που θα δώσουμε είναι για 100% νόμιμη εργασία.
Αν κάποιος ήθελε κάτι μη νόμιμο, δεν θα έπαιρνε απάντηση από εδώ, αλλά θα έκανε την έρευνα του,
πιο διακριτικά και όχι δημόσια.
ΔΕΝ πηγαίνουν μόνο άντρες. Υπάρχουν γυναικεία πάρτυ που γίνονται ακρότητες.
Δεν την σχολιάζω. Είναι διασκέδαση ενηλίκων.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
577
Likes
2.336
Οπως ειπε και η @underwater δεν αναφερθηκα σε συγκεκριμενες προτασεις που εγιναν αλλα στο γενικοτερο πνευμα των σχολιων και της 'πλακας' που εγινε. Δεν νομιζω οτι τα σχολια αφορουσαν αναλυση των νομινων σεξ σοου, ασχετως αν προταθηκαν σχετικα κεντρα. Ας μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν νομιζω οτι τα σχολια αφορουσαν αναλυση των νομινων σεξ σοου, ασχετως αν προταθηκαν σχετικα κεντρα. Ας μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας.
Τι θαρρείς πως προωθούμε την παράνομη πορνεία; Δεν νομίζεις πως είναι λίγο προσβλητικό για τους συμφορουμίτες σου;
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
577
Likes
2.336
Ας το πω αλλη μια φορα.
Ας ξεχασουμε τελειως τα οποια κεντρα, κλαμπ, κεντρα, οτιδηποτε προταθηκε συγκεκριμενα. Δεν μιλαω για αυτα τα ποστ. Και στο παραπανω ποστ μου εννοουσα οτι δεν νομιζω οτι σε αυτο το τοπικ το ενδιαφερον εστιαστηκε στο να αναλυθει η κουλτουρα τον νομιμων σεξ σοου στην Ευρωπη.

Μιλαω για το γενικοτερο πνευμα πλακιτσας που εγινε που αν νομιζεις οτι δεν ειχε αντρικη τοξικιλα, οκ, εχουμε διαφορετικα κριτηρια.

Σταματαω εδω εγω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Μιλαω για το γενικοτερο πνευμα πλακιτσας που εγινε που αν νομιζεις οτι δεν ειχε αντρικη τοξικιλα, οκ, εχουμε διαφορετικα κριτηρια.
Ζήτησε ο θεματοθέτης προορισμούς για πάρτι. Πάρτι σημαίνει,διασκέδαση,πλακίτσα, χαβαλέ....
Αν αυτό είναι αντρική τοξικίλα, τότε πιστεύω τα γυναικεία πάρτι θα είναι συγκεντρώσεις με αναγνώσεις
ποιημάτων,λογοτεχνία, ντεφιλέ...
Ο κόσμος διασκεδάζει, είτε είναι άνδρες, είτε γυναίκες. Στα περισσότερα σχόλια που έγιναν , ήταν
θαυμασμός για το γυναικείο σώμα. Η θαυμασμός για την ομορφιά των αλλοδαπών γυναικών.
Είναι τοξικό αυτό;
Εκτός αν έγιναν σχόλια που διαγράφηκαν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ας το πω αλλη μια φορα.
Ας ξεχασουμε τελειως τα οποια κεντρα, κλαμπ, κεντρα, οτιδηποτε προταθηκε συγκεκριμενα. Δεν μιλαω για αυτα τα ποστ. Και στο παραπανω ποστ μου εννοουσα οτι δεν νομιζω οτι σε αυτο το τοπικ το ενδιαφερον εστιαστηκε στο να αναλυθει η κουλτουρα τον νομιμων σεξ σοου στην Ευρωπη.

Μιλαω για το γενικοτερο πνευμα πλακιτσας που εγινε που αν νομιζεις οτι δεν ειχε αντρικη τοξικιλα, οκ, εχουμε διαφορετικα κριτηρια.

Σταματαω εδω εγω.
Δεν έχω κριτήρια ως προς την τοξικότητα. Χρησιμοποιώ ένα πιο απλοποιημένο σύστημα διαχωρισμού με δύο κατηγορίες ανθρώπων ανεξαρτήτου φύλου (αρσενικό, θηλυκό, διεμφυλικό, ουδέτερο, χωρίς φύλο κ.α.): Αυτούς που σέβονται την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και αυτούς που δεν την σέβονται. Στο παρόν τόπικ δεν βρήκα κάπου φανερή ασέβεια.

Και κάτι άλλο λίγο άσχετο αλλά σημαντικό που το ξεχνούν αρκετοί που βάζουν εύκολα ταμπέλες . Οι περισσότεροι άνθρωποι που καταφεύγουν σε νόμιμη διασκέδαση σε κωλόμπαρα, μπουρδέλα, πιάτσες κλπ. για επί χρήμασι σεξ, δεν το κάνουν από βίτσιο ή επειδή είναι νταήδες (αν και υπάρχουν κι αυτοί). Το κάνουν για να εκπληρώσουν μια βιολογική τους ανάγκη και επέλεξαν αυτή τη νόμιμη λύση από το να γίνουν βιαστές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Προσωπικά δεν αναφερόμουν στην πρόταση του panpan, αλλά στο πνεύμα των σχολίων γενικότερα.

Και να διευκρινίσω ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το πορνό, ούτε με τη νόμιμη σεξεργασία. Από εκεί και πέρα δε νομίζω ότι όλα τα στριπτιζαδικα που πηγαίνουν άντρες για bachelor εμπίπτουν στην κατηγορία των μαγαζιών του βεληνεκούς που αναφέρεις και που διασφαλίζουν ας πούμε ότι δεν παίζει trafficking. Άρα χρειάζεται έρευνα.

Άνδρας δεν είμαι, αλλά αν ήμουν και θεωρούσα απαραίτητο για την διασκέδασή μου να πάω σε στριπτιζάδικο και να πάρω χορό (βλ. να έχω ένα σχεδόν γυμνό 20χρονο κορίτσι να τρίβεται στο ερεθισμένο μου μόριο) θα θεωρούσα μίνιμουμ αξιοπρέπειας να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν εξαναγκάζεται να το κάνει.
Το βρισκω πολυ λυπηρο σε συγχρονες χωρες να πρεπει να ειναι αρμοδιοτητα του πελατη να κανει την ερευνα αν ειναι παρανομη η σεξεργασια.
Λες και εχει τα μεσα που εχει η καθε πολιτεια.
Τελος παντων, αμφιβαλλω οτι παει ο αλλος ενα σαββατοκυριακο με την παρεα του απο αλλη χωρα και κανει καποια ερευνα.
@tripakias οι βιαστες ειναι βιαστες οχι γιατι δεν βρισκουν ερωτικη συντροφο. Μεγαλη παρανοηση/ ξεπλυμα.
Εξαλλου τα κ@@μπαρα ειναι γεματα παντρεμενους.
 
Last edited:

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.213
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το βρισκω πολυ λυπηρο σε συγχρονες χωρες να πρεπει να ειναι αρμοδιοτητα του πελατη να κανει την ερευνα αν ειναι παρανομη η σεξεργασια.
Λες και εχει τα μεσα που εχει η καθε πολιτεια.
Τελος παντων, αμφιβαλλω οτι παει ο αλλος ενα σαββατοκυριακο με την παρεα του απο αλλη χωρα και κανει καποια ερευνα.
Συμφωνώ απόλυτα. Αν λοιπόν δε μπορεί/δεν έχει διάθεση κανείς να διερευνήσει τα στάνταρ του μαγαζιού που σκοπεύει να πάει, ας περάσει το διήμερό του χωρίς εμπλοκή σε μέρη που λαμβάνει χώρα σεξεργασία.
@tripakias οι βιαστες ειναι βιαστες οχι γιατι δεν βρισκουν ερωτικη συντροφο. Μεγαλη παρανοηση/ ξεπλυμα.
Εξαλλου τα κ@@μπαρα ειναι γεματα παντρεμενους.
Ακριβώς. @tripakias πραγματικά σκέψου λίγο αυτό που είπες επειδή ήταν τελείως φάουλ. Ο βιασμός έχει σχέση με τον εξαναγκασμό, την ταπείνωση και την άσκηση εξουσίας σε έναν άλλο άνθρωπο. Δεν έχει καμία σχέση με τη σεξουαλική απόλαυση.
Επίσης και η σεξουαλική συνεύρεση με σεξεργάτρια θύμα trafficking βιασμός είναι. Για αυτό και αναφέρουμε τη σημασία του να ξέρει κανείς πού πηγαίνει όταν αποφασίζει να κάνει κάτι τέτοιο.

Κι ένα γενικό σχόλιο για όσους ξενέρωσαν με όσες από εμάς μπήκαμε στη συζήτηση να φωτίσουμε και άλλες πτυχές του ζητήματος: όπως ειπώθηκε εδώ είναι ταξιδιωτικό φόρουμ, στο οποίο συμμετέχουμε άτομα όλων των φύλων και ας είναι αναμενόμενο ότι θα ακουστεί και η άποψη ατόμων που δεν έχουν γνώση/εμπειρία από χώρους σεξεργασίας. Αν θέλετε μόνο χαβαλέ περί του ζητήματος, υπάρχουν και άλλοι χώροι (γνωρίζω πχ ελληνόφωνη σελίδα αξιολόγησης οίκων ανοχής, σεξεργατριών κλπ κλπ όπου γίνεται τρελός χαβαλες και δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον όχι μόνο για τη νομιμότητα των υπηρεσιών, αλλά ούτε καν για την ανθρώπινη υπόσταση των σεξεργατριών).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@tripakias οι βιαστες ειναι βιαστες οχι γιατι δεν βρισκουν ερωτικη συντροφο. Μεγαλη παρανοηση/ ξεπλυμα.
Εξαλλου τα κ@@μπαρα ειναι γεματα παντρεμενους.
Δεν είπα αυτό. Οι άνθρωποι αυτοί παρουσιάζουν χαρακτηριστικά χαμηλής αυτοεκτίμησης, αδυναμίας σύναψης σχέσεων, συναισθηματική μοναξιά, αντικοινωνική συμπεριφορά κ.α. Έχουν παρόμοιο υπόβαθρο με αρκετούς βιαστές αλλά δεν έχουν αναπτύξει χαρακτηριστικά που σχετίζονται με τη βία, την κυριαρχία, τον έλεγχο, την εξουσία ώστε να γίνουν βιαστές. Δεν είπα πως αν δεν πλήρωναν για σεξ θα γίνονταν βιαστές. Υπάρχουν κι άλλες διέξοδοι.

Οι παντρεμένοι είναι άλλο κεφάλαιο και συνήθως πηγαίνουν για άλλο λόγο σε κωλόμπαρα και σπάνια για σεξ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.461
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom