Bachelor (Μπάτσελορ) party προορισμοί

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
γιατί είναι μεμπτό κάποιος να βγάζει χρήματα και να δουλεύει χρησιμοποιώντας το σώμα του. Οι ηθικοί φραγμοί και οι θρησκευτικές προκαταλήψεις δεν αγγίζουν πολλούς ανθρώπους ανά την υφήλιο που δεν θεωρούν ούτε ντροπή, ούτε εξαναγκασμό, ούτε ανήθικο να πουλάνε το σώμα τους και είναι ευτυχισμένοι με τη δουλειά τους.
2 στις 2 που εχω γνωρισει μονο με χρηση ναρκωτικων η βαριων ηρεμηστικων το αντεχαν.
Μπορει να ετυχε, τι να πω.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
530
Likes
2.285
Οταν θα ερθει η μερα που η γυναικα δεν θα κρινεται ως διακοσμητικο αντικειμενο, που δεν θα σκαναρεται ως αξιοπηδησιμη ή οχι απο καθε ακυρο σε οποιο χωρο κ αν μπει, που δεν θα θεωρειται ξοφλημενη ερωτικα μετα τα 40, που δεν θα την αποκαλει κανεις φαλαινα, μπαζο, πολυ βαμμενη στοκος, απεριποιητη απαπα αηδια, πως σκυλογερασε αυτη, κυτταριτιδα ως το δαπεδο, τοοοτε ας θαυμασετε ωραια κορμια αλλοδαπων.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Το θέμα δεν είναι τι πειράζει εμένα ή εσένα, αλλά η μη αμοιβαιότητα με τον άνθρωπο που λες ότι θα μοιραστείς τη ζωή σου. Προφανώς και δεν χρειάζεται κανένα μπάτσελορ για να απατήσεις, αλλά αν μιλάμε όντως για τον άνθρωπο της ζωής σου, έχει δικαίωμα να ξέρει γιατί είναι τόσο υψηλή προτεραιότητα να δει/πιάσει τον ξένο κ... ο σύντροφος που υποτίθεται εμπιστεύεται τα πάντα στον άλλον.
Απλα δεν καταλαβαινω τι σκοπο θα εξυπηρετησει να μπεις σε λεπτομερειες για το τι εκανες ή δεν εκανες στο μπατσελορ απο τι στιγμη που για σενα δεν ηταν τιποτα παραπανω απο μια απλη εξοδο. Και οι 2 καναμε μπατσελορ αλλα κανενας δεν ρωτησε λεπτομερειες. Δεν καναμε αλλωστε διαγωνισμο ξεσαλωματος. Και με το χερι στην καρδια, σου λεω οτι ο,τι και να μαθαινα οτι εκανε, για μενα δε θα αλλαζε τιποτα. Αλλιως μετριουνται οι σχεσεις ζωης...
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Οταν θα ερθει η μερα που η γυναικα δεν θα κρινεται ως διακοσμητικο αντικειμενο, που δεν θα σκαναρεται ως αξιοπηδησιμη ή οχι απο καθε ακυρο σε οποιο χωρο κ αν μπει, που δεν θα θεωρειται ξοφλημενη ερωτικα μετα τα 40, που δεν θα την αποκαλει κανεις φαλαινα, μπαζο, πολυ βαμμενη στοκος, απεριποιητη απαπα αηδια, πως σκυλογερασε αυτη, κυτταριτιδα ως το δαπεδο, τοοοτε ας θαυμασετε ωραια κορμια αλλοδαπων.
Θεωρω την τοποθετηση σου αρκετα παλιακη. Δεν θεωρω οτι οι νεοι αντρες σκεφτονται ετσι. Και το λεω με χαρα! Οι 45+ ειναι ισως αυτης της νοοτροπιας. Αλλα νομιζω πια οτι οι νεες γενιες, ειναι πιο εκλεπτισμενες κ ευαισθητοποιημενες γενικοτερα σε ολα τα επιπεδα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.789
Απλα δεν καταλαβαινω τι σκοπο θα εξυπηρετησει να μπεις σε λεπτομερειες για το τι εκανες ή δεν εκανες στο μπατσελορ απο τι στιγμη που για σενα δεν ηταν τιποτα παραπανω απο μια απλη εξοδο. Και οι 2 καναμε μπατσελορ αλλα κανενας δεν ρωτησε λεπτομερειες. Δεν καναμε αλλωστε διαγωνισμο ξεσαλωματος. Και με το χερι στην καρδια, σου λεω οτι ο,τι και να μαθαινα οτι εκανε, για μενα δε θα αλλαζε τιποτα. Αλλιως μετριουνται οι σχεσεις ζωης...
Κοιτα να δεις που εγω νομιζα οτι στις σχεσεις ζωης κανετε ονειρα ΜΑΖΙ, γελατε ΜΑΖΙ και κανετε και σεξ ΜΑΖΙ.
 

Extra muros

Member
Μηνύματα
146
Likes
945
Απλα δεν καταλαβαινω τι σκοπο θα εξυπηρετησει να μπεις σε λεπτομερειες για το τι εκανες ή δεν εκανες στο μπατσελορ απο τι στιγμη που για σενα δεν ηταν τιποτα παραπανω απο μια απλη εξοδο. Και οι 2 καναμε μπατσελορ αλλα κανενας δεν ρωτησε λεπτομερειες. Δεν καναμε αλλωστε διαγωνισμο ξεσαλωματος. Και με το χερι στην καρδια, σου λεω οτι ο,τι και να μαθαινα οτι εκανε, για μενα δε θα αλλαζε τιποτα. Αλλιως μετριουνται οι σχεσεις ζωης...
Επαναλαμβάνω ότι δε μιλάμε επί προσωπικού, απευθύνεσαι εξάλλου σε άνθρωπο που έχει κατηγορηθεί "ότι δε ζηλεύει αρκετά" (άλλο κεφάλαιο αυτό βέβαια), έκανα μια γενική παρατήρηση όχι απαραίτητα βασισμένη σε προσωπικά μου βιώματα. Τι να κάνω, δεν πείθομαι ότι η κάψα να μου τρίψει τα στήθη της η χορεύτρια ή ο νεαρός τους κοιλιάκους του στη μούρη λίγο πριν το γάμο είναι - στην πλειονότητα των περιπτώσεων, επαναλαμβάνω δε μιλάω για μιλημένα/ξηγημένα πράγματα - δείγμα υγιούς και πλήρους σε όλα τα επίπεδα σχέσης.

Δεν θεωρω οτι οι νεοι αντρες σκεφτονται ετσι. Και το λεω με χαρα! Οι 45+ ειναι ισως αυτης της νοοτροπιας. Αλλα νομιζω πια οτι οι νεες γενιες, ειναι πιο εκλεπτισμενες κ ευαισθητοποιημενες γενικοτερα σε ολα τα επιπεδα.
Μάλλον θα απογοητευτείς, αν και σαφώς δε θέλω να τσουβαλιάσω, ακόμα και σε ωριμότερες ηλικίες υπάρχουν μια χαρά άντρες που σέβονται τις γυναίκες ή έστω προσπαθούν να ξεπεράσουν τα κατάλοιπα της ανατροφής τους. Μη μου πεις όμως ότι δεν έχεις ακούσει ποτέ πιτσιρικάδες να μιλάνε για "δεκάρια", "επτάρια", "γκόμενα - γαρίδα" και άλλες, μη κατάλληλες για γραπτό λόγο εκφράσεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το θέμα δεν είναι τι πειράζει εμένα ή εσένα, αλλά η μη αμοιβαιότητα με τον άνθρωπο που λες ότι θα μοιραστείς τη ζωή σου. Προφανώς και δεν χρειάζεται κανένα μπάτσελορ για να απατήσεις, αλλά αν μιλάμε όντως για τον άνθρωπο της ζωής σου, έχει δικαίωμα να ξέρει γιατί είναι τόσο υψηλή προτεραιότητα να δει/πιάσει τον ξένο κ... ο σύντροφος που υποτίθεται εμπιστεύεται τα πάντα στον άλλον.
Σοβαρά τώρα; Είναι πρόβλημα να πιάσει ο άντρας τον κώλο ή το βυζί μιας άλλης γυναίκας; Ή να πιάσει η γυναίκα τον κώλο ή το στήθος κάποιου άλλου άντρα; (πάντα με συναίνεση του τρίτου προσώπου εννοείται). Και πρέπει να γίνει και θέμα συζήτησης μεταξύ του ζευγαριού; WTF, it's 2023!

2 στις 2 που εχω γνωρισει μονο με χρηση ναρκωτικων η βαριων ηρεμηστικων το αντεχαν.
Μπορει να ετυχε, τι να πω.
Κι εγώ ξέρω πολύ περισσότερους από 2 που πηδιούνται βγάζουν φράγκα και το ευχαριστιούνται συγχρόνως. Μπορεί και να έτυχε, τι να πω

Οταν θα ερθει η μερα που η γυναικα δεν θα κρινεται ως διακοσμητικο αντικειμενο, που δεν θα σκαναρεται ως αξιοπηδησιμη ή οχι απο καθε ακυρο σε οποιο χωρο κ αν μπει, που δεν θα θεωρειται ξοφλημενη ερωτικα μετα τα 40, που δεν θα την αποκαλει κανεις φαλαινα, μπαζο, πολυ βαμμενη στοκος, απεριποιητη απαπα αηδια, πως σκυλογερασε αυτη, κυτταριτιδα ως το δαπεδο, τοοοτε ας θαυμασετε ωραια κορμια αλλοδαπων.
Ο οποιοσδήποτε προβαίνει σε τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς για τον οποιοδήποτε συνάνθρωπο του δεν θαυμάζει κανέναν και πολλώ δε μάλλω δεν θαυμάζει τον ίδιο του τον εαυτό. Κι αυτό γιατί δεν υπάρχει ο τέλειος άνθρωπος ώστε να τον θαυμάσει και γιατί σε κάθε ελάττωμα του καθενός πάντα θα έχει κάτι άσχημο να πει, για να κάνει στο μυαλό του τα δικά του ελαττώματα πιο ασήμαντα.

Προσωπικά δεν θαυμάζω κανένα κορμί και κανένα χαρακτηριστικό μεμονωμένα. Θαυμάζω τον άνθρωπο ως σύνολο και το μυαλό του που έχτισε αυτό το χαρακτηριστικό. Δεν γεννήθηκε η εικόνα θαυμασμού από μόνη της. Κάποιος δούλεψε, κόπιασε, στερήθηκε...κάποιο μυαλό πειθάρχησε για να επιτευχθεί ένα αξιέπαινο αποτέλεσμα. Και δεν μιλάω μόνο για σώμα.

Έχω θαυμάσει άπειρες αγύμναστους, λιποβαρείς, υπέρβαρους ή παχύσαρκους ανθρώπους για ένα σωρό πράγματα: εξυπνάδα, ευστροφία, κίνηση, δημιουργικότητα, ευλυγισία, χιούμορ, παραγωγικότητα, καλοσύνη, ετοιμολογία, γούστο κ.α., για ένα σωρό ταλέντα: ζωγραφική, χορό, τραγούδι, αθλητισμός, διάφορες τέχνες και δεξιότητες κ.α. και πάρα πολλούς για τη μόρφωση, τις ιδέες, την ιδεολογία και τη στάση τους απέναντι στη ζωή. Ερωτικά όμως με ελκύουν τα κανονικού (σύμφωνα με την επιστήμη) BMI και λίγο γυμνασμένα σώματα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Κοιτα να δεις που εγω νομιζα οτι στις σχεσεις ζωης κανετε ονειρα ΜΑΖΙ, γελατε ΜΑΖΙ και κανετε και σεξ ΜΑΖΙ.
Ακριβώς...θα μας εμποδίσει ένας κώλος να μην τα κάνουμε πια μαζί; Γιατί τόσος πουριτανισμός ρε παιδιά;
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Επαναλαμβάνω ότι δε μιλάμε επί προσωπικού, απευθύνεσαι εξάλλου σε άνθρωπο που έχει κατηγορηθεί "ότι δε ζηλεύει αρκετά" (άλλο κεφάλαιο αυτό βέβαια), έκανα μια γενική παρατήρηση όχι απαραίτητα βασισμένη σε προσωπικά μου βιώματα. Τι να κάνω, δεν πείθομαι ότι η κάψα να μου τρίψει τα στήθη της η χορεύτρια ή ο νεαρός τους κοιλιάκους του στη μούρη λίγο πριν το γάμο είναι - στην πλειονότητα των περιπτώσεων, επαναλαμβάνω δε μιλάω για μιλημένα/ξηγημένα πράγματα - δείγμα υγιούς και πλήρους σε όλα τα επίπεδα σχέσης.



Μάλλον θα απογοητευτείς, αν και σαφώς δε θέλω να τσουβαλιάσω, ακόμα και σε ωριμότερες ηλικίες υπάρχουν μια χαρά άντρες που σέβονται τις γυναίκες ή έστω προσπαθούν να ξεπεράσουν τα κατάλοιπα της ανατροφής τους. Μη μου πεις όμως ότι δεν έχεις ακούσει ποτέ πιτσιρικάδες να μιλάνε για "δεκάρια", "επτάρια", "γκόμενα - γαρίδα" και άλλες, μη κατάλληλες για γραπτό λόγο εκφράσεις.
Ναι εχω ακουσει ομως επειδη εχω κ αρκετες φιλες, πραγματικα σου μιλαω αυτα που εχω ακουσει σε γυκαικοπαρεες, οι αντρες δε τα λενε.
Συνεχιζω να επιμενω να λεω οτι εμενα προσωπικα τα νεα παιδια με εκπλησσουν ευχαριστα σε ολα τα επιπεδα. Ειτε αυτο λεγεται σεβασμος στο αλλο φυλο, σεβασμος στη διαφορετικοτητα, στη σεξουαλικη επιλογη. Πραγματα για τα οποια εγω χρειαστηκε να "εκπαιδευτω" για να τα αποκτησω, αποβαλλοντας τα "καταλοιπα" οπως λες κ εσυ, τα 20 χρονα τα θεωρουν αυτονοητα.
Τι να πω ισως να παραειμαι ρομαντικος κ να τα βλεπω ετσι...
 

Extra muros

Member
Μηνύματα
146
Likes
945
Ναι εχω ακουσει ομως επειδη εχω κ αρκετες φιλες, πραγματικα σου μιλαω αυτα που εχω ακουσει σε γυκαικοπαρεες, οι αντρες δε τα λενε.
Συνεχιζω να επιμενω να λεω οτι εμενα προσωπικα τα νεα παιδια με εκπλησσουν ευχαριστα σε ολα τα επιπεδα. Ειτε αυτο λεγεται σεβασμος στο αλλο φυλο, σεβασμος στη διαφορετικοτητα, στη σεξουαλικη επιλογη. Πραγματα για τα οποια εγω χρειαστηκε να "εκπαιδευτω" για να τα αποκτησω, αποβαλλοντας τα "καταλοιπα" οπως λες κ εσυ, τα 20 χρονα τα θεωρουν αυτονοητα.
Τι να πω ισως να παραειμαι ρομαντικος κ να τα βλεπω ετσι...
Είπα και παραπάνω ότι δεν περιορίζονται οι σεξιστικές και τοξικές συμπεριφορές στους άντρες. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες, σίγουρα έχουν γίνει βήματα σε σχέση με το παρελθόν, αλλά θέλει αρκετή δουλειά ακόμη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Γιατί προκαλεί αναγουλα ο θαυμασμός της ομορφιάς των φιναλίστ του διαγωνισμού Μις Σερβίας;
Έλα μου ντε!
Τέλος δεν κατάλαβα ποτέ γιατί είναι μεμπτό να θαυμάζει κάποιος ένα ωραίο σώμα.
Έλα μου ντε, δις.
τοοοτε ας θαυμασετε ωραια κορμια αλλοδαπων.
Αφού μας το επιτρέπεις,οκ.
Γιατί τόσος πουριτανισμός ρε παιδιά;
Έλα μου ντε, τρις.
Όπως βλέπεις @ilias el ,αν αποφασίσετε να πάτε σε κάποιο τέτοιο μαγαζί, να ζητήσετε, ταυτότητες,
διαβατήρια, άδειες εργασίας κλπ των εργαζομένων. Αν μέσα έχει κοπέλες που κοιτάνε άλλες κοπέλες
να τις πεις να βγούνε έξω γιατί στο πατριαρχικό περιβάλλον που ζούμε δεν επιτρέπετε να είναι
μέσα, αλλά να είναι στο σπίτι και να κάνουν εμετό με την αντρική τοξικότητα.
υγ.
Αν πουθενά ακούσεις γυναίκες να μιλάνε με θαυμασμό για ποδοσφαιριστές, αθλητές, άστο,προσπέρνατο μην τυχόν και κάνεις 🤮
υγ.2
Πάρε κανένα αντιεμετικό γιατί έχει πέσει πολύ υποκρισία. Γενικά μιλάω.
υγ.3
Να κάνει το ίδιο ερώτημα κάποια κοπέλα που να πάει με την παρέα της να διασκεδάσει, να δω τι
προτάσεις θα πέσουν.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom