Μπανγκλαντές BANGLADESH. Από το Long Beach στην Khulna και Τι με γλύτωσε από τους πειρατές.

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.927
Φ-α-ν-τ-α-σ-τ-ι-κ-ή ιστορία!!! Σα να διαβάζω μυθιστόρημα! Τι ωραίες εικόνες! Ωραίες εκ του ασφαλούς βέβαια, γιατί φαντάζομαι για σένα που κινδύνευσες......
Ελπίζω να μας γράψεις κι άλλες ιστορίες σου!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολυ ωραια αν και ανατριχιαστικη ιστορια. Θελουμε κι αλλες τετοιες θαλασσινες και στεριανες αφηγησεις :)
 

kourt

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αυτα ειναι απροβλεπτα
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μπραβο captain πολυ ωραια ιστορια .
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
αχ....τι ωραια ιστορια!!!!!
σουδιανε ελπιζω να θες να μας γραψεις και αλλες......
ο πατερας μου εχει ενα φιλο ναυτικο που εχει γυρισει ολον τον κοσμο θα τον ρωτησω αν εχει ταξιδεψει με αυτο το πλοιο.φανταζεσαι???
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.089
Likes
23.824
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολύ ωραία και ασυνήθιστη ιστορία.
Ευχαριστούμε.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
+1 και από εμένα. Ο λαός θέλεις κι άλλες ναυτικές ιστορίες!!!!
 

Clint

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
εδώ και 5 χρόνια δουλεύω τα καλοκαίρια στη Σκιάθο. Αν θέλεις να βρεις το φίλο σου στείλε μου ένα μήνυμα το όνομα και το επίθετο του και θα ρωτήσω φίλους και γνωστούς Σκιαθίτες μήπως και μπορούν να μας βοηθήσουν.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
εδώ και 5 χρόνια δουλεύω τα καλοκαίρια στη Σκιάθο. Αν θέλεις να βρεις το φίλο σου στείλε μου ένα μήνυμα το όνομα και το επίθετο του και θα ρωτήσω φίλους και γνωστούς Σκιαθίτες μήπως και μπορούν να μας βοηθήσουν.
οκ φίλε ευχαριστώ
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μεγάλωσα με τέτοιες ιστορίες όλοι οι άντρες της οικογένειας ήταν ναυτικοί....ένα μαιμουδακι μάλιστα μπόρεσε κάποτε κι ήρθε Πειραιά στο σπίτι μας μετά από πολλές ταλαιπωρίες του μπαμπά μου και του θείου μου να το βάλουν στο καράβι να επιβιώσει απ' τις δεισιδαιμονίες των άλλων ναυτικών που θεωρούν γρουσουζιά να ταξιδεύει μαϊμού στο πλοίο. ..το συγκεκριμένο το έσωσαν από εστιατόριο....πίκρα ... στρογγυλό τραπέζι με τρύπα δεμένα τα μαιμουδακια να εξέχει το κεφάλι απ' την τρύπα τα χτυπούσαν να ανέβει το αίμα και μετά τα αποκεφάλισαν μπροστά στους θαμώνες σερβίραμε μαζί με το κρανίο ζεστό το πιάτο....ο θείος μου λυποθημησε στη θέα αυτή ..ο μπαμπάς θεός χωρεστον τσακώθηκε με κάνα δυο πήρε το μαιμουδακι πριν το σφάξουν και το έφερε Πειραιά δεκαετία 70-80 το είχαμε ένα μήνα αλλά έκανε ζημιές και το πήγαν στον εθνικό κήπο κλάμα εγώ ....είχε κι άλλα μαιμουδακια εκεί τότε όμως και κάπως δίκαιο μου φάνηκε ...σ ευχαριστούμε για την ναυτική ιστορία σου συνέχισε όποτε θες να μας λες κι άλλες .
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μεγάλωσα με τέτοιες ιστορίες όλοι οι άντρες της οικογένειας ήταν ναυτικοί....ένα μαιμουδακι μάλιστα μπόρεσε κάποτε κι ήρθε Πειραιά στο σπίτι μας μετά από πολλές ταλαιπωρίες του μπαμπά μου και του θείου μου να το βάλουν στο καράβι να επιβιώσει απ' τις δεισιδαιμονίες των άλλων ναυτικών που θεωρούν γρουσουζιά να ταξιδεύει μαϊμού στο πλοίο. ..το συγκεκριμένο το έσωσαν από εστιατόριο....πίκρα ... στρογγυλό τραπέζι με τρύπα δεμένα τα μαιμουδακια να εξέχει το κεφάλι απ' την τρύπα τα χτυπούσαν να ανέβει το αίμα και μετά τα αποκεφάλισαν μπροστά στους θαμώνες σερβίραμε μαζί με το κρανίο ζεστό το πιάτο....ο θείος μου λυποθημησε στη θέα αυτή ..ο μπαμπάς θεός χωρεστον τσακώθηκε με κάνα δυο πήρε το μαιμουδακι πριν το σφάξουν και το έφερε Πειραιά δεκαετία 70-80 το είχαμε ένα μήνα αλλά έκανε ζημιές και το πήγαν στον εθνικό κήπο κλάμα εγώ ....είχε κι άλλα μαιμουδακια εκεί τότε όμως και κάπως δίκαιο μου φάνηκε ...σ ευχαριστούμε για την ναυτική ιστορία σου συνέχισε όποτε θες να μας λες κι άλλες .
Έχει κι άλλες ναυτικές το προφίλ μου και το βιβλίο μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.467
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom