Ισπανία Barcelona 10/05 - 15-05

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ

δεν μου λές βρέ crikky εσύ που ξέρεις τι γίνεται εκεί,πως αντιλαμβάνεσαι την εκδοχή ενοικίασης μοτοσυκλέτας???? παίζει κάτι τέτοιο ή θα είναι μπελάς???
το σκέφτεται ο συνοδοιπόρος μου να νοικιάσει μία...να κάτσω ή να μην κάτσω?:cool:
 

ankouts

Member
Μηνύματα
59
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
δεν μου λές βρέ crikky εσύ που ξέρεις τι γίνεται εκεί,πως αντιλαμβάνεσαι την εκδοχή ενοικίασης μοτοσυκλέτας???? παίζει κάτι τέτοιο ή θα είναι μπελάς???
το σκέφτεται ο συνοδοιπόρος μου να νοικιάσει μία...να κάτσω ή να μην κάτσω?:cool:
Εγώ μπορώ να σε ενημερώσω μόνο ότι δεν έχει κίνηση η πόλη και οι οδηγοί είναι πολιτισμένοι... ακριβώς αντίθετα από τους Έλληνες δηλαδή. Φροντίστε να έχετε πιστωτική μαζί γιατί μπορεί να σας την ζητήσουν για ενοικίαση. Πάντως όταν ξαναπάω θα νοικιάσω scooter σίγουρα !
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ μπορώ να σε ενημερώσω μόνο ότι δεν έχει κίνηση η πόλη και οι οδηγοί είναι πολιτισμένοι... ακριβώς αντίθετα από τους Έλληνες δηλαδή. Φροντίστε να έχετε πιστωτική μαζί γιατί μπορεί να σας την ζητήσουν για ενοικίαση. Πάντως όταν ξαναπάω θα νοικιάσω scooter σίγουρα !
A!!! ;έτσι ...άρα να κάτσω....
ευχαριστώ πολύ koutsou koutsou..πολύτιμη η γνώμη σου..
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
δεν ξερω για μοτοσυκλετα, παντως ποδηλατακι λεει πολυ, γιατι ειναι (σε γενικές γραμμες) επιπεδη πολη :D
καμια σχεση με την αθηνα! χιχι!

τι να σου πω.. αυτοκίνητο πάντως δε θα σου πρότεινα, λόγω του ότι θα πρέπει να πληρώνεις συνέχεια παρκινγκ, πάντως με τπτ...
τωρα με τις μοτοσυκλετες δεν ξερω τι γίνεται και αν θα σας διευκολύνει...:roll:

είναι και η πρώτη σας επισκεψη εκει, οπότε δε νομίζω να βγείτε παρα έξω για να χρειαστείτε μεταφορικό...:roll: και πάλι βέβαια εσείς ξέρετε τι θέλετε!

η πόλη έχει πολύ καλές συγκοινωνίες, δε νομίζω να έχετε πρόβλημα... το μετρό πάει παντού... υπάρχουν και λεωφορεία για πιο δύσκολα σημεία... (και για λιγότερο περπάτημα όπως είπε ο ανδρέας) και οκ.. λίγο περπατηματάκι που θα ρίχνετε στις ανταποκρίσεις του μετρό (σπάνιες αν μένεις στο κέντρο) δε νομίζω να είναι μεγάλο πρόβλημα... αλλωστε πόσες φορες θα πάτε μακρια?

και γενικά, λόγω του ότι πολλά αξιοθέατα είναι σε απόσταση περπατήματος, ετοιμάσου για περπάτημα έτσι και αλλιώς... αυτο νομιζω σε ολα τα ταξιδια (ειδικα την πρωτη φορα σε μια πολη) ειναι απαραιτητο... :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
δεν μου λές βρέ crikky εσύ που ξέρεις τι γίνεται εκεί,πως αντιλαμβάνεσαι την εκδοχή ενοικίασης μοτοσυκλέτας???? παίζει κάτι τέτοιο ή θα είναι μπελάς???
το σκέφτεται ο συνοδοιπόρος μου να νοικιάσει μία...να κάτσω ή να μην κάτσω?:cool:

Α! Σούπερ! Να μη βάλετε και κράνος για να έρθετε στο κέφι :haha::haha::haha:: Ναρκωτικές Ουσίες στην ατμόσφαιρα της Βαρκελώνης
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Α! Σούπερ! Να μη βάλετε και κράνος για να έρθετε στο κέφι :haha::haha::haha:: Ναρκωτικές Ουσίες στην ατμόσφαιρα της Βαρκελώνης
ρε vario τι λένε εκεί??? λές να αποροφήσει ο εγκέφαλος τίποτα και να γουστάρομε???
καλά τι θα πούνε ακομα θεε μου!! πάντως εγώ θα έχω τα αυτιά μου ανοικτά!!!!:bleh::bleh:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
η περιοχη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο οπως τη θυμαμαι αλλα εισαι πολυυυυ κοντα στο κεντρο... σε μια σταση νομιζω εισαι drassanes. (αγαλμα κολομβου), σε 3 catalunya κοκ

αν ειναι και καλο το hotel μια χαρα...
ναι..ετσι ακριβως ειναι chrikky..ειναι πολυ κοντα στην ραμπλάς και εχει ακριβως διπλα το σταθμο μετρο paralel..μια σταση πριν το drassanes..
δεν ξερω για την περιοχη..ισως να μην λεει και πολλα..αλλα η θεση του ξενοδοχειου ειναι πολύ καλή και βολική...
ημουν αναμεσα στο ξενοδοχειο που μου προτεινες και σε αυτό.. τελικα επελεξα το barcelona universal επειδη μπορεις να βγεις το βραδακι για βολτα με τα ποδια στην ραμπλάς και να πας και προς την θάλασσα...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
λιγη προσοχή μόνο το βραδάκι...:)

(ξαναλέω και ξανα-ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθω, ότι είμαι η τελευταία που θα μιλήσω για επικίνδυνη πόλη!) ...αλλά γενικά δεν είναι ό,τι καλύτερο το βράδυ αυτές οι περιοχές... ειδικά πολυυυυυυ αργά...

την paralel την ειχα κανει ολη πολύ αργα τη νύχτα on foot μαζί με μία φίλη... μη φανταστείς κάτι περίεργο, αλλά συχνάζουν μετανάστες και είναι λίγο περίεργα σε κάποια σημεία της (ίσως πιο πάνω από το ύψος του χοτελ σου βέβαια)... εγώ δε φοβηθηκα ούτε στιγμή, αλλά έχετε το νου σας, ειδικά για τσάντες και τέτοια... ;)

(χριστε μου, αισθάνομαι σαν τον τύπο που έλεγε ότι η ρώμη είναι επικίνδυνη.. :haha: χαχα.. και δεν εννοώ αυτό, μην αρχίσει κανένας να λέει διάφορα, απλά ότι γενικά πολύ αργά τα βράδια στη rambla και τριγύρω δεν είναι ό,τι καλύτερο :rolleyes:)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
λιγη προσοχή μόνο το βραδάκι...:)

(ξαναλέω και ξανα-ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθω, ότι είμαι η τελευταία που θα μιλήσω για επικίνδυνη πόλη!) ...αλλά γενικά δεν είναι ό,τι καλύτερο το βράδυ αυτές οι περιοχές... ειδικά πολυυυυυυ αργά...

την paralel την ειχα κανει ολη πολύ αργα τη νύχτα on foot μαζί με μία φίλη... μη φανταστείς κάτι περίεργο, αλλά συχνάζουν μετανάστες και είναι λίγο περίεργα σε κάποια σημεία της (ίσως πιο πάνω από το ύψος του χοτελ σου βέβαια)... εγώ δε φοβηθηκα ούτε στιγμή, αλλά έχετε το νου σας, ειδικά για τσάντες και τέτοια... ;)

(χριστε μου, αισθάνομαι σαν τον τύπο που έλεγε ότι η ρώμη είναι επικίνδυνη.. :haha: χαχα.. και δεν εννοώ αυτό, μην αρχίσει κανένας να λέει διάφορα, απλά ότι γενικά πολύ αργά τα βράδια στη rambla και τριγύρω δεν είναι ό,τι καλύτερο :rolleyes:)
σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες chrikky...παντα ειμαι προσεκτική στα ταξιδια μου,αλλα τωρα θα εχω περισσοτερο τον νου μου...
εξάλλου εμεις ειμαστε και μεγάλοι ανθρωποι....παμε νωρις για ύπνο....:lol::lol:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
χαχαχαχα.. κι εγώ η αλήθεια τις περισσότερες μέρες με τόσο περπάτημα που έριχνα... :) :)

μια χαρά θα περάσεις! ...αφού είσαι έτσι κι αλλιώς προσεκτική, δε χρειάζεται κάτι παραπάνω! ;)
 

ishigamy

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Αντε αυριο πρωι φευγω και γω και με τοσα που εχω διαβασει νιωθω ηδη οτι ειμαι εκει :)

ps - chrikky εσυ εισαι στο avatar σου? :D:D:D:D
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ishigamy, καλά να περάσεις :)

εγώ εγώ... :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom