Basketball

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ να προσθέσω ότι προφανώς μάτι βγάζει το θέμα του Πάο στην ρακέτα, αλλά αυτό που με προβληματίζει ακόμα περισσότερο είναι η θέση 2....
Μπορεί να αποκτήθηκε ο Φριντέτ, αλλά σε περίπτωση προβλημάτων (προσαρμογή, τραυματισμός, φάουλ ρε παιδί μου) πίσω δεν υπάρχει τι-πο-τα. Ο Παππάς το παιδί είναι ρολίστας αλλά πλέον έχει και τον δεύτερο τραυματισμό, ενώ ο Μπράουν είναι ερωτηματικό. Μπορεί και να μην κάνει το παιδί για αυτό το επίπεδο.
Επίσης πρόβλημα ότι Καλάθης - Φριντέτ είναι ταμάμ μαζί μεν, αλλά δεν βλέπω τρόπο να μπορούν να συνδυαστούν με άλλο παρτενέρ δε. Ράις - Φριντέτ? Νο νο νο. Καλάθης - Παππάς? Όχι πάλι τα ίδια. Εκτός και αν αρχίσουν αλχημείες τύπου Ιωάννη ή Τζόνσον (?) στο 2.

Γενικά είμαι πάρα πολύ περίεργος πόσο θα καταφέρει να χρησιμοποιήσει σωστά τον Τζίμερ ο Πεδουλάκης. Αν ο Φριντέτ αρχίσει και πυροβολεί, το θετικό δεν θα είναι το ότι πέτυχε ένα τρίποντο, αλλά το βάρος που θα πέφτει στον αντίπαλο ότι "έρχονται και άλλα". Τότε ίσως βρει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και ο Καλάθης τον πολυπόθητο χώρο που ψάχνει.

Για τον Ολυμπιακό ο φετινός σχεδιασμός είναι αλλού για αλλού. Βέβαια να ήταν και το μεγαλύτερο πρόβλημα θα έλεγα οκ. Εδώ γίνονται άλλα και άλλα.
Η τρύπα στον άσσο μου μοιάζει χαώδης, καθώς "κανονικός" άσσος είναι μόνο ο Κόνιαρης. Ούτε ο Τσέρι, αλλά ούτε και ο Μπαλντουιν. Οπότε αν ήμουν Σπανούλης θα είχα ήδη αρχίσει να προετοιμάζομαι για πλει-μέικερ....όντας μακράν του επόμενου ο πιο ικανός στην δημιουργία.
Επίσης, πίσω από τον Μιλουτίνοφ τι? Ο Ρούμπιτ που δεν είναι 5? Ο Χαπ που παίζει πρώτη φορά επαγγελματικά? Δύσκολα....


Με ΝτεΚολό, Σλούκα, Ντίξον θέλω να δω ποιος θα παίζει άμυνα στην περιφέρεια αλλά αφού το λέει ο Ζοτς, προφανώς πάω πάσο....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχει καλαθη ραιτ φριντετ παππα και Μπράουν, θα είχε και Αθηναίου αν δε σακταευοταν, επαρκής περιφέρεια, αν σκεφτεί κανείς ότι ανεβαίνει στο 2 και ο Τζόνσον. Στη ρακέτα είναι το δράμα, θα πρέπει να βγει και ο Μήτογλου μπροστά που πέρυσι έχασε έδαφος.

Για τον Ολυμπιακό συμφωνώ , δεν υπήρχε σχεδιασμός, η λογική είναι να βγει η χρονιά χωρίς να ξεφτιλιστουν διεθνώς κι έγιναν μπαλώματα με παίχτες κάποιος εκ των οποίων ίσως έχει αξία μεταπώλησης. Πρακτικά η χρονιά θα είναι πετυχημένη αν βγει χωρίς προσφυγές, το αγωνιστικό έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα.

Ο εξολοθρευτής της Φενέρ στην περιφέρεια είναι από πέρυσι ο καλινιτς, μαρκάρει με επιτυχία κοντούς , όπως και ο ντατομε. Εχει και μαχμουτοχλου και βεστερμαν φετος, δεν ειναι το δυνατοτερο της οπλο η αρομικη αμυνα σρην περιφερεια , αλλα θα ειναι οκ, ειδικα με ρις αλλαγες . Οσο παιζει ο στιματς για να καλυψει τους τραυματιες βεβαια τα hedge out θα ειναι προβληματικά.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τεράστιο ερωτηματικό για τις ομάδες τους θα είναι οι Κουφός και Μοζγκοφ. Μπορεί να είναι dominant μπορεί να αποδειχθούν και φλομπες. Για το Μονρο δεν έχω ενδοιασμούς, θα είναι θηρίο.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ποσοτικά έχει λύσεις, ποιοτικά δεν ξέρω. Το πρόβλημα πάντως στο οποίο αναφέρομαι είναι ότι ο Καλάθης και ο Φριντέτ είναι ιδανικοί μαζί, αλλά όταν βγαίνει ο ένας πρέπει να βγαίνει και ο άλλος. Αυτό θα είναι πρόβλημα, θα με θυμηθείτε (γκουρού και έτσι).

Μονρό δε βρίσκω τρόπο να τον χωρέσω στο φάντασι.....(Μήπως να ανοίξουμε ένα σχετικό θέμα??)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ανοιξε παιδί μου!
Ποσοτικά έχει λύσεις, ποιοτικά δεν ξέρω. Το πρόβλημα πάντως στο οποίο αναφέρομαι είναι ότι ο Καλάθης και ο Φριντέτ είναι ιδανικοί μαζί, αλλά όταν βγαίνει ο ένας πρέπει να βγαίνει και ο άλλος. Αυτό θα είναι πρόβλημα, θα με θυμηθείτε (γκουρού και έτσι).

Μονρό δε βρίσκω τρόπο να τον χωρέσω στο φάντασι.....(Μήπως να ανοίξουμε ένα σχετικό θέμα??)
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Επέστρεψα από τετραήμερο επαγγελματικό ταξίδι σε Βόρεια και Κεντρική Ελλάδα. Μετά την απαραίτητη βουτιά και το ντους , η πρώτη μου κίνηση είναι η αξιοποίηση της euroleague pass (την είχα κλείσει την προηγούμενη εβδομάδα με την έκπτωση 15%) για να δω το εναρκτήριο ματς Χίμκι - Μακάμπι. Βέβαια μετά στο ημίχρονο θα το γυρίσω στο ΟΑΚΑ. Θα καταφέρω να δω λίγο Μπάγιερν - Μιλάνο και όλο το Β ημίχρονο Ρεάλ - Φενέρ. Για ότι δε δω υπάρχει και η νύχτα. Θα έχω μια πρώτη άποψη, παρά το ότι έκανα 1000km κατά μ.ο. ημερήσια. Την περίμενα αυτή την ημέρα γι αυτό και επιτάχυνα την επιστροφή μου.
Σε 15 λεπτά τα σπουδαία.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Χόμπι και Μπαγερ έκαναν κηδείες στις φιλόδοξες Μακαμπι και Αρμάνι.
Ο ΠΑΟ νίκησε αλλά δεν ενθουσίασε και η Ρεάλ καθαρίζει το ντέρμπι γοήτρου.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Χόμπι και Μπαγερ έκαναν κηδείες στις φιλόδοξες Μακαμπι και Αρμάνι.
Ο ΠΑΟ νίκησε αλλά δεν ενθουσίασε και η Ρεάλ καθαρίζει το ντέρμπι γοήτρου.
Η Αρμάνι ασόβαρη όπως πάντα. Σκέτο τσίρκο. όποιον και να πάρει ομάδα δεν θα κάνει....
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Μιας και βλέπω μαζευτήκατε αρκετοί μπασκετικοί καλό είναι να μας δίνεται και κανένα σημείο, χάντικαπ, οβερ κλπ να κερδίζουμε και κανένα φράγκο.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της 1ης ημέρας
Στο ματς της πρεμιέρας η Κίμκι παρά τις 5 απουσίες που είχε κέρδισε σχετικά εύκολα 89-83 τη Μακάμπι (η διαφορά είχε φτάσει στους 17 πόντους). Εγγύηση ο Σβέντ 22π, με άξιους συμπαραστάτες τους Gill (18π), Jerebko (14π) και Timma που έβαλε 17 πόντους. Την Μακάμπι η αλήθεια είναι ότι την περίμενα καλύτερη μιας και το φετινό ρόστερ της είναι κατά πολύ βελτιωμένο.
Η Ρεάλ δυσκολεύτηκε να κερδίσει τη Φενέρ 81-77. Σταθερή αξία ο Ντε Κολο (22π). Με εντυπωσίασε ο Τζέφρι Τέιλορ (19π) αλλά και ο Καμπάτσο (14π), όπως επίσης και ο Γουίλιαμς (19π) της Φενέρ που αγωνίστηκε 40 λεπτά. Άποντοι (αν και δεν πήραν πολύ χρόνο συμμετοχής) έμειναν οι Λαπροβίτολα, Κοσέρ, Ντατόμε και Βέστερμαν, ενώ ο Γιουλ σκόραρε μόλις 2 βολές!
Η Μπάγερν με κορυφαίους τους Ντέντοβιτς (16π) και Λούσιτς (18π) κέρδισε το Μιλάνο 78-64 που είχε για κορυφαίο τον Σκόλα με 17 πόντους.
Τέλος ο Παναθηναϊκός, αν και στο τέλος της 3ης περίοδου προηγήθηκε με 66-53 και στη συνέχεια 74-60, κέρδισε τελικά δύσκολα τον Ερυθρό Αστέρα 87-82. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα καλύτερη εμφάνιση από τον Παο και πιο εύκολη νίκη. Ο Ερυθρός Αστέρας των Γκιστ και Περπέρογλου προβλέπω να κάνει αρκετές ζημιές αν τον υποτιμήσεις και ειδικά στην έδρα του.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μιας και βλέπω μαζευτήκατε αρκετοί μπασκετικοί καλό είναι να μας δίνεται και κανένα σημείο, χάντικαπ, οβερ κλπ να κερδίζουμε και κανένα φράγκο.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της 1ης ημέρας
Στο ματς της πρεμιέρας η Κίμκι παρά τις 5 απουσίες που είχε κέρδισε σχετικά εύκολα 89-83 τη Μακάμπι (η διαφορά είχε φτάσει στους 17 πόντους). Εγγύηση ο Σβέντ 22π, με άξιους συμπαραστάτες τους Gill (18π), Jerebko (14π) και Timma που έβαλε 17 πόντους. Την Μακάμπι η αλήθεια είναι ότι την περίμενα καλύτερη μιας και το φετινό ρόστερ της είναι κατά πολύ βελτιωμένο.
Η Ρεάλ δυσκολεύτηκε να κερδίσει τη Φενέρ 81-77. Σταθερή αξία ο Ντε Κολο (22π). Με εντυπωσίασε ο Τζέφρι Τέιλορ (19π) αλλά και ο Καμπάτσο (14π), όπως επίσης και ο Γουίλιαμς (19π) της Φενέρ που αγωνίστηκε 40 λεπτά. Άποντοι (αν και δεν πήραν πολύ χρόνο συμμετοχής) έμειναν οι Λαπροβίτολα, Κοσέρ, Ντατόμε και Βέστερμαν, ενώ ο Γιουλ σκόραρε μόλις 2 βολές!
Η Μπάγερν με κορυφαίους τους Ντέντοβιτς (16π) και Λούσιτς (18π) κέρδισε το Μιλάνο 78-64 που είχε για κορυφαίο τον Σκόλα με 17 πόντους.
Τέλος ο Παναθηναϊκός, αν και στο τέλος της 3ης περίοδου προηγήθηκε με 66-53 και στη συνέχεια 74-60, κέρδισε τελικά δύσκολα τον Ερυθρό Αστέρα 87-82. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα καλύτερη εμφάνιση από τον Παο και πιο εύκολη νίκη. Ο Ερυθρός Αστέρας των Γκιστ και Περπέρογλου προβλέπω να κάνει αρκετές ζημιές αν τον υποτιμήσεις και ειδικά στην έδρα του.
Μάλλον ο Παναθηναϊκός δε βλεποταν, ο Γκιστ έβαλε 22π, όλους από τη ρακέτα, δε νομίζω να το έχει ξανακάνει. Γενικά θα μας γλεντήσουν πολλοί ψηλοί φέτος και πολύ ποιοτικοί επιθετικά από το Γκιστ.

Η Αρμάνι θέλει χρόνο, έπαιξε απέναντι σε πολύ σκληροτραχηλη ομάδα.

Ο Μοζγκοφ πότε επιστρέφει, ξέρει κανείς;

Μέχρι στιγμής πάντως εκπληξη δεν είχαμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom