Basketball

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Ας αρχίσουμε να γράφουμε παλιές ιστορίες. Διδακτικές ιστορίες.
Πρέπει να γίνει κάτι κατανοητό. Ο Πεδουλάκης μπορεί να είναι οπαδός, αλλά δεν είναι προπονητής. Τουλάχιστον επαγγελματίας. Τον θυμάμαι το μακρινό έτος 1988 (μάλλον), πάντως τη χρονιά που επιτράπηκε για πρώτη φορά ξένος παίκτης στην Α1. Τότε ο Πεδουλάκης ήταν παίκτης του ΠΑΟ. Το Περιστέρι είχε έρθει πρώτο στην Α2. Τότε ο 1ος της Α2 έπαιζε play off με τον 5ο ή 6ο (δεν θυμάμαι καλά) της Α1 για συμμετοχή στο κύπελλο Κόρατς. Ο ξένος της ομάδας της Α1 (ο αείμνηστος Μαρκ Πετγουέι) είχε τραυματιστεί. Απαιτήθηκε 3ος αγώνας γιατί το σκορ ήταν 1-1. Στον πρώτο αγώνα είχε επικρατήσει το Περιστέρι εκτός έδρας, ενώ στον δεύτερο η ομάδα της Α1 είχε νικήσει στο Περιστέρι κι αυτή εκτός έδρας. Ο 3ος αγώνας είχε γίνει στο ουδέτερο Ναύπλιο. Επικράτησε η ομάδα της Α1, παρά τις ελλείψεις. Στο γήπεδο ήταν ο Πεδουλάκης , όχι ως παίκτης του ΠΑΟ, αλλά ως χούλιγκαν του Περιστερίου. Και ως χούλιγκαν έκανε απρεπέστατες χειρονομίες στους οπαδούς της αντίπαλης ομάδας, ομάδας με μεγάλη ιστορία η οποία είναι η πρώτη εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης που έπαιξε στην Α Εθνική και στην Ευρώπη. Η οργή που ξεσήκωσε ήταν μεγάλη. Για να τη γλιτώσει φυγαδεύτηκε από την Αστυνομία. Όμως για κακή του τύχη είχε σταματήσει για φαγητό κάπου στο δρόμο Ναυπλίου - Κορίνθου με κάτι φίλους του οπαδούς του Περιστερίου. Για κακή του τύχη, εκεί σταμάτησαν και τέσσερα από τα λεωφορεία της αντίπαλης ομάδας. Μόλις τους είδε ο Πεδουλάκης την κοπάνησε προς τα χωράφια. Άρχισε το κυνηγητό, έτρεχε ο Πεδουλάκης και κάπου κρύφτηκε. Τον βοήθησε η νύχτα. Υπενθυμίζω ότι τότε, όταν έκανε αυτά, ήταν επαγγελματίας μπασκετμπολίστας του ΠΑΟ.
Έτσι τη γλίτωσε ο Πεδουλάκης και την πληρώνει τώρα ο ΠΑΟ.
Θα μας χαρίσει πολύ γέλιο, όσο η διοίκηση του ΠΑΟ τον διατηρεί στη θέση του πρώτου προπονητή και δεν του δίνει μια θέση στη θύρα 13 ή καλύτερα στους φανατικούς του ΓΣΠ, που είναι και η φυσική του θέση.
Κατόπιν αυτών να κρίνω τον Πεδουλάκη ως προπονητή και να αναφέρω τα άπειρα λάθη του (σε κάθε αγώνα) και τα κωλύματα με παίκτες που άλλους ξεζουμίζει και άλλους ξεχνάει στον πάγκο, αποτελεί προσβολή για τη νοημοσύνη μου.
 
Last edited:

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Σήμερα πάντως είχα έξι στα έξι.
Ο πεδουλάκης μου έδωσε απόδοση 4,10.
Περίμενα τη νίκη της Ζαλγκίρις.
Δεν περίμενα τόσο δύσκολη τη νίκη της Μακάμπι.
Τόσο η Μακάμπι και η Φενερ που δεν είχαν νίκη ήταν σίγουρες. Σίγουρη ήταν και η Μπάγιερν. Σίγουρη και η ΤΣΣΚΑ, αφού η Χίμκι έχει κόμπλεξ στην έδρα της ΤΣΣΚΑ.
Περίμενα και τη νίκη της Ολύμπια Μιλάνο, παρά τις ελλείψεις της, λόγω Πεδουλάκη.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Επέστρεψα σπίτι μου από ταξίδι ανανεωμένος.
Τώρα θα περιμένω σε μια ώρα και κάτι, τον Πεδουλάκη να μου χαλάσει τη διάθεση.
Και δεν είμαι και φίλαθλος του ΠΑΟ (ούτε του ΟΣΦΠ).
Είμαι απλά μπασκετικός.
Επαληθεύτηκα.

Δεύτερη βδομαδα συνεχόμενη και η μπάλα πήγε στον Κάλαθη και αυτός αστόχησε.
Σωστός.

λλά και ο ΠΑΟ χωρίς σχέδιο, έμενε στο ματς λόγων των ηρωικών του Γουαιλι και του Καλάθη
Σωστότατος.


Όταν ο Καλάθης αγωνίζεται 36 λεπτά και του έχει βγει η γλώσσα επόμενο είναι να χάσει και τη τελευταία επίθεση. Όταν ο Παπαγιάννης που λογίζεται βασικό πεντάρι (απόντος Βουγιούκα) αγωνίζεται 4,30 λεπτά τι περιμένεις?
Πάρα πολύ σωστό. Έχεις απόλυτο δίκιο.

ο Φριντέτ δε θα βάζει πάντα εικοσάρες
Θα ήθελα να μου γράψεις ΕΝΑ και μόνο ένα σύστημα του προπονητή, για να σουτάρει ο Φριντέτ 3ποντο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επαληθεύτηκα.


Σωστός.


Σωστότατος.



Πάρα πολύ σωστό. Έχεις απόλυτο δίκιο.


Θα ήθελα να μου γράψεις ΕΝΑ και μόνο ένα σύστημα του προπονητή, για να σουτάρει ο Φριντέτ 3ποντο.
Θα σου πω τρία:
Διπλό σταγγερ στην κορυφή και ο Τόμας σε flare creen, δύο φορές στην ίδια περίοδο απέναντι στον ερυθρό.

Έχει διπλό μπακ σκριν, με Παπαγιάννη όταν κάνει hands off, διαγώνια κινείται ο Ραις, η ο Μπράουν, και ο Φριντετ βγαίνει στην κορυφή. Αντέδρασε πολύ καλά όταν του το διάβασαν και τη μοίρασε σωστά.

Και, πάλι με τον Ερυθρό, άσχετα αν αστόχησε είχε απλό σκριν στις βολές μετά από fake hi-low Παπαπέτρου Τόμας, ίσως να είναι διόρθωση αν δε βγει ο Παπαπέτρου σε μις ματς, επειδή το είδα μόνο μια φορά δεν ξέρω αν είναι το κύριο ή η διόρθωση.

Ο Πεδουλακης φίλε κέρδιζε τον Ομπραντοβιτς εκτός έδρας με το Περιστέρι κι έχει κάνει διπλα σε Μαδριτες και Βαρκελώνες, εξήγησε μας πώς τα έκανε όντας τόσο άσχετος όσο λες. Επίσης να έχει το δεύτερο μεγαλύτερο ποσοστό σε εκτός έδρας νίκες στην Ευρωλίγκα με τον Παναθηναϊκό, 40% πίσω μόνο από το Ζοτς, χωρίς τα μπάτζετ των 35-40 εκατομμυρίων. Not bad for ανεγκεφαλος. Οι πριν και μετά από αυτόν που ήταν... εγκεφαλικοι γιατί δεν τα κατάφεραν καλύτερα;
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Θα ήθελα να μου γράψεις ΕΝΑ και μόνο ένα σύστημα του προπονητή, για να σουτάρει ο Φριντέτ 3ποντο.
Ζήτησα ένα σύστημα από τον χτεσινό αγώνα. Το ίδιο μου είπε και φίλος μου για τον αγώνα της Κυριακής για το πρωτάθλημα, τον οποίο δεν είδα γιατί έλειπα.

Ο Πεδουλακης φίλε κέρδιζε τον Ομπραντοβιτς εκτός έδρας με το Περιστέρι
Ο Ομπράντοβιτς είχε ένα σύστημα. Στην αρχή, κατά προτίμηση, της σεζόν έχανε από μια μικρή ομάδα επειδή δεν κοούτσαρε για να αποδείξει στους παίκτες του ότι ο προπονητής είναι η αρχή στο μπάσκετ. Έτσι είχε χάσει από Ίκαρο, από κάποια Ολυμπιάδα Πατρών έτσι έχασε και από το Περιστέρι και από άλλες μικρές ομάδες. Αυτό ήταν σύστημα Ομπράντοβιτς κι όχι επιτυχία Πεδουλάκη ή του προπονητή κάθε μικρής ομάδας.


έχει κάνει διπλα σε Μαδριτες και Βαρκελώνες
Χρονιά με κεκτημένη ταχύτητα από την προηγούμενη επί Ζοτς.


έχει το δεύτερο μεγαλύτερο ποσοστό σε εκτός έδρας νίκες στην Ευρωλίγκα με τον Παναθηναϊκό, 40% πίσω μόνο από το Ζοτς
Επίσης ήταν η χρονιά με την κεκτημένη ταχύτητα.
Ο ΠΑΟ εκτός έδρας συνήλθε με Πιτίνο. Τότε που τον ανέλαβε προς το τέλος της βαθμολογίας και τον έβγαλε οκτάδα και άνετα. Επίσης ευτυχώς που ο Πιτίνο πρότεινε τον Γουάιλι, ο οποίος ανεβαίνει συνεχώς.

Εκτός από τα παραπάνω κι επειδή δεν ασχολούμαι άλλο με Πεδουλάκη, μου κάνει εντύπωση ότι η ομάδα δεν έχει το αμυντικό μέταλλο που είχε στις προηγούμενες θητείες του Πεδουλάκη. Έχασε και το μόνο πλεονέκτημα που διέθετε με τον Πεδουλάκη.
Πιστεύω ότι πολύ ασχοληθήκαμε με αυτόν. Η διοίκηση δεν μπορεί να εμπιστεύεται τον Πεδουλάκη με τέτοιο ρόστερ. Χτες έκαψε και τον Παπαγιάννη, ο οποίος έχει πολλά αρνητικά αλλά είναι το μόνο τέτοιο κορμί που διαθέτει σήμερα η Ελλάδα.

Προφανώς οι απόψεις μου είναι καθαρά υποκειμενικές και δεν διεκδικώ το αλάθητο του Πάπα.
Μακάρι να διαψευστώ.

Για τη σημερινή ημέρα:
1. ΟΣΦΠ-Ζενίτ. Δεν έχω άποψη, γιατί την προηγούμενη Παρασκευή ήμουν στο εξωτερικό και δεν παρακολούθησα αυτό που λένε για μεταμόρφωση του ΟΣΦΠ. Θα ποντάρω Ζενίτ, μόνο και μόνο επειδή η απόδοση 5,40 μου φαντάζει ελκτική. Ελπίζω να διαψευστώ.
2. Μπάρτσα-Άλμπα. Προφανώς Μπάρτσα.
3.Βαλένθια-Εφές. Νομίζω Εφές.
Πάντως επειδή χτες είχα έξι στα έξι, είναι δύσκολο να πετύχω (στατιστικά) και δεύτερη συνεχόμενη ημέρα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ο Πεδουλάκης κατά την γνωμη μου δεν ειναι προπονητής επιπέδου Ευρωλίγκας αλλα δεν ειναι και Σκουρτοπουλος.
Ο ΔΓ συνειδητά κατέβασε το μπατζετ σστον προπονητη για να πάρει λιγο καλύτερους ξένους.
Το εργο είχε διαφανεί από την βραβευση του Πεδουλακη και τις αστειες δηλώσεις περι καλύτερου Ελληνα κοουτς κλπ (Οι πληροφοριες οτι Ιτουδης, Σφαιρόπουλος, Μπαρτζωκας αλλαξαν υπηκοοτητα ελέγχονται)

Παρόλα αυτά επένδυσε σε ξενους στοιχηματα, οι οποιοι πριν από κάποια χρόνια δεν θα πέρναγαν καν εξω απο το ΟΑΚΑ.
Ακομη και ο Ραις και Φριντειτ ήρθαν από ΒCL και Κινα. Δεν ηρθαν καν από ομάδες Ευρωλιγκας οι δυο καλυτερες μεταγραφές. Μην τρελαινόμαστε.

Για ΠΑΟ και Ολυμπιακό οι χαμηλές θέσεις της οκτάδας είναι ταβάνι. Μην ακουω βλακειες για αστερια και back to back, η καλυτερη ομάδα της 10ετιας κλπ

Ο Ολυμπιακος σημερα ΠΡΕΠΕΙ να κερδίσει γιατι ακολουθουν δύο εκτος ματς με Μπασκονια και ΤΣΣΚΑ που λογικά θα πάρει δυο ευκολες ήττες.

Γενικώς το προγραμμα ειναι λιγο περιεργο. Και ο ΠΑΟ εχει δυο συνεχόμενα με Ζενιτ και Κιμκι. Πολλοι θα πουν μπορεί 2 στα 2 κλπ. Εγω θα πω ας πάρει μια νικη και βλέπουμε.

Και μετά εχουν και οι δυο τους τρια σερί στην Ελλάδα.

Ο ολυμπιακος σε διαβολοβδομάδα θα παιξει εκτός με τις δύο Γερμανικές.

Γενικώς εχει πολύ δρομο, ειναι μαραθωνιος φετος και οποιος αντέξει ψυχολογικά και σωματικά (τραυματισμοί)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ζήτησα ένα σύστημα από τον χτεσινό
Δυστυχώς όσο κατάφερα να δω με συνεχείς διακοπές, ο φριντετ δεν έπαιξε. Δεν κατάφερα να δω ούτε μία φάση από αυτές που έπαιξε. Τα συστήματα με το φριντετ είναι παρόμοια με αυτά που είχε για το Ριβερς. Απλά στο σταγγερ τον βγάζει κορυφή, ενώ το Ριβερς λίγο πιο πλάγια γιατί στα analytics φαίνεται καλύτερος σουτερ από εκεί. Το ότι κάποιος πιστεύει ότι προπονητής έστω της Γ Εσκα δεν έχει συστήματα είναι κάτι που μόνο στην καφενειακη Ελλάδα μπορεί να συμβεί. Ο χειρότερος κόουτς είναι 100 φορές καλύτερος από οποιονδήποτε σχολιαστή.
Ο Ομπράντοβιτς είχε ένα σύστημα. Στην αρχή, κατά προτίμηση, της σεζόν έχανε από μια μικρή ομάδα επειδή δεν κοούτσαρε για να αποδείξει στους παίκτες του ότι ο προπονητής είναι η αρχή στο μπάσκετ
Στα πλέι οφ τον κέρδισε ρε φίλε.... Ποιο σύστημα με ηττες;

Εκτός από τα παραπάνω κι επειδή δεν ασχολούμαι άλλο με Πεδουλάκη, μου κάνει εντύπωση ότι η ομάδα δεν έχει το αμυντικό μέταλλο που είχε στις προηγούμενες θητείες του Πεδουλάκη
Δεν ήταν κακη η άμυνα ούτε στο ματς με τη Βιλερμπαν, πριν της τραγικής τελευταίας περιόδου. Εχθές τα φάγαμε από ατομικές ενέργειες κυρίως, σε βαθμό που για μπάσκετ Λέει να ήταν αγνώριστο.
Χτες έκαψε και τον Παπαγιάννη,
Ο Παπαγιάννης θα καιγόταν αν έμενε μέσα κι έβαζε άλλους 35 ο Σκολα, δεν μπορούσε να τον ακολουθήσει πουθενά. Μόνο ένας τυφλός θα τον έβαζε.
Χρονιά με κεκτημένη ταχύτητα από την προηγούμενη επί Ζοτς.
Αφού είχαν φύγει οι 11 από τους 13 παίκτες του ροσυερ!!! Ποια κεκτημένη ταχύτητα; Του φυσιοθεραπευτή;;;;
Το εργο είχε διαφανεί από την βραβευση του Πεδουλακη και τις αστειες δηλώσεις περι καλύτερου Ελληνα κοουτς κλπ (Οι πληροφοριες οτι Ιτουδης, Σφαιρόπουλος, Μπαρτζωκας αλλαξαν υπηκοοτητα ελέγχονται)
Ο Μπαρτζωκας πάντως, ακόμη και ως πρωταθλητής Ευρώπης, ακόμη βλέπει τον Πεδουλακη στον ύπνο του... Από κεκτημένη ταχύτητα.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Όταν δεν μπορείς να κερδίσεις εντός το Μιλάνο και τη βιλερμπαν που άρχισε να μαζεύει Σαραντάρες δεν μπορείς να μιλάς για οκτάδα. Και μη μου πει κάποιος ότι τα έχασε στο τέλος από ατυχία. Εάν έχεις ομάδα διατηρείς μια διαφορά ασφαλείας ειδικά στην έδρα σου με ομάδες του χεριού σου, ανοίγεις το σκορ και δεν περιμένεις στο τελευταίο σουτ να κερδίσεις τον αγώνα. Με τα συγκεκριμένα ροστερ των ελληνικών ομάδων τα final 4 θα τα βλέπουμε με τα κιάλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όταν δεν μπορείς να κερδίσεις εντός το Μιλάνο και τη βιλερμπαν που άρχισε να μαζεύει Σαραντάρες δεν μπορείς να μιλάς για οκτάδα. Και μη μου πει κάποιος ότι τα έχασε στο τέλος από ατυχία. Εάν έχεις ομάδα διατηρείς μια διαφορά ασφαλείας ειδικά στην έδρα σου με ομάδες του χεριού σου, ανοίγεις το σκορ και δεν περιμένεις στο τελευταίο σουτ να κερδίσεις τον αγώνα.
Το Μιλάνο έχει πολύ καλύτερες μονάδες από μας. Προφανώς Και δεν εχουμε ομαδα. Το μπάτζετ μας είναι από τα bottom-8 της Ευρωλίγκας και οι 2 από τους ξένους μας επιλέχθηκαν καθαρά επειδή είναι φτηνότεροι από τους αντίστοιχους γηγενείς.

Ατυχία στο μπάσκετ δεν υπάρχει, εκτός κι Αν μιλάμε για τραυματισμούς. Χάσαμε στο τελευταίο σουτ σε δύο ματς, στις λεπτομέρειες, θα μπορούσαμε να τα είχαμε κερδίσει.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
@Yorgos για να καταλάβω θεωρεις καλύτερο προπονητή τον Πεδουλακη από τον Μπαρτζωκα επειδή τον κέρδισε στους τελικούς;
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λοιποοοοοον.

-Δεν υπάρχει αυτό που λέμε καμιά φορά ότι ο "τάδε κόουτς δεν έχει συστήματα". Τα λέγανε και οι φίλοι ολυμπιακοί για Σφαιρόπουλο. Οι επαγγελματίες προπονητές έχουν δεκάδες συστήματα στο μπλοκάκι τους. Εδώ εγώ έπαιζα σε εφηβικό τμήμα (όπου το αντρικό ήταν Γ Εθνική, σιγά τα ωά δλδ) και είχαμε 4-5 για επίθεση αλλά και σύστημα για το πώς να παίξουμε με ζώνη. Επίσης τρικ για επαναφορές και άλλα. Δεν έχει ο Πεδουλάκης ή ο Σφαιρόπουλος? ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ. Εγώ πιστεύω ότι σε τέτοιες ομάδες έχουν πολλές δεκάδες (και επιθετικά και αμυντικά). Απλά δεν είναι τόσο εύκολο οι παίχτες να τα κάνουν πράξη. Το μπάσκετ δεν είναι ποδόσφαιρο, είναι πολύ σύνθετο άθλημα. Το πόσο λάθος εκτελέστηκε η τελευταία επίθεση στη Βιλερμπάν, όπου ο Τόμας βγαίνει μπροστά(!) στον Φριντέτ ο οποίος ετοιμαζόταν να ζητήσει μπάλα, το αποδεικνύει νομίζω. Κάποτε μάλιστα έπεσε στα χέρια μου ένα τμήμα του επιθετικού playbook του Τρινκέρι όταν ήταν στην Μπάμπεργκ. Έχασα το φως μου! Βαρέθηκα να διαβάζω! Και ήταν μόνο τα επιθετικά ε?
Επίσης χτες, βγήκαν αρκετά τρίποντα ελεύθερα, αλλά πήγαν στο σίδερο.

-Η χθεσινή επίθεση ήταν μια χαρά, την πήρε ο πιο καυτός παίχτης μας, αυτός που είχε βάλει πριν 4-5 ίδια σουτ, και αυτός που κράταγε μόνος μια ολόκληρη ομάδα. Ήταν σωστή επιλογή, δεν μπήκε, οκ.

- Διαβάζω για Φριντέτ. Προφανώς δεν τον έβαλε ολόκληρη περίοδο αφού ο Μεσίνα δεν είναι χαζός, τον σημάδευε ΑΝΕΛΕΗΤΑ. Ακόμα να παίζανε, ακόμα θα έπαιρναν τις προσπάθειες ο προσωπικός του αντίπαλος. Τα ίδια με Παπαγιάννη, 40 θα έφτανε πιρ ο Σκόλα. Καλά αυτό με βόλευε, τον είχα στο φάντασι, χοχοχο.

- @Yorgos με εσένα διαφωνώ με Πιτίνο(μην ανησυχείς στα άλλα συμφωνούμε!). Όχι και χωρίς συστήματα. Απλά περιορίστηκαν διότι η ομάδα εκείνη την περίοδο δεν μπορούσε να τα αφομοιώσει. Άλλωστε το λεγόμενο TSOL(ten seconds or less) είναι δικής του έμπνευσης. Και προσπαθεί, σωστά πιστεύω, να το ακολουθήσει ο Πεδ. Μην αραδιάσω τι έκανε η ομάδα επί Πιτίνο. Και το τρίποντο στη Μόσχα που λέτε και ξαναλέτε, η ομάδα έφτασε όμως την Τσσκα μέσα στην Μόσχα στο τελευταίο σουτ! Αυτό είναι το σημαντικό, και όχι το τρίποντο του Καλάθη. Και εκεί δεν έφτασε το ματς τυχαία. Επειδή λοιπόν δεν είχε χρόνο, έκανε τα βασικά. Αν ξεκινούσε φέτος και είχε στην διάθεσή του τον απαραίτητο χρόνο, θα βλέπαμε ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ. Δεν θα με ένοιαζε καν το ρόστερ.

- Μεταγραφές. Νομίζω ότι το έχω ξαναπεί. Μα νομίζετε ότι οι προπονητές κάνουν κουμάντο? Αλήθεια?? Εδώ μέχρι και ο Ζοτς κάποτε κάθησε και φορτώθηκε τον Ντελκ, τον οποίο φυσικά και δεν έβαζε, επειδή ο Θανάσης είχε τάξει μεγάλη μεταγραφή από νβα!! Να σας ενημερώσω λοιπόν, προς υπεράσπιση του Πεδ, ότι 5(!), ολογράφως πέντε, από τις φετινές μεταγραφές του Παναθηναικού, είναι όλως τυχαίως από το ίδιο γραφείο ατζέντηδων. Φέτος ίσως και το μεγαλύτερο. Η περίφημη Οκταγκον, μεταξύ άλλων έχει και Αντετοκούμπο, λοιπόν πούλησε σε Παο τους: Φριντέτ, Τζόνσον, Μπέντιλ, Αθηναίου και Μπράουν. Αν τώρα νομίζεί κάποιος ότι έτυχε, εγώ θα έχω τις αμφιβολίες μου. Και καλά πες ο Πεδ είναι μικρό όνομα, δεν κάνει κουμάντο. Πέρσι? Με μεγάλο όνομα?(Τσάβι) Πακέτο ήρθε και ο Κιθ που είναι στο ίδιο γραφείο με Παπαπέτρου! Και αυτό θα έτυχε, απλά ο ίδιος ο Κιθ είπε στην αρχή της χρονιάς ότι "δεν έχω μιλήσει καν με τον κόουτς". Εμ γιατί να μιλήσεις? Μιλήσανε άλλοι....

- Ευστοχία - αστοχία. Ότι και να λέμε για συστήματα και λοιπά, όταν ο αντίπαλος έχει 54% στο τρίποντο εκτός έδρας (με μερικά να είναι πραγματικά προσευχές), ε τα υπόλοιπα πάνε περίπατο. Την ίδια ώρα βέβαια που με τα ποσοστά στις βολές (βιλερμπάν) στο 60% και χθες στο τρίποντο στο 15-16, ε και ο Πόποβιτς θα σήκωνε ψηλά τα χέρια.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ρε παιδιά λέτε και ξανάλετε για τα τρίποντα της Αρμάνι και ότι ήταν σκοτωμένα κλπ. Πολλά από αυτά ήταν καλές επιλογές ενώ εχασε και κάποια ελεύθερα. Στο τέλευταια δίλεπτο μόνο έχασε 3 τα δύο ο Σερχιο εκ των οποίων το ένα ήταν ανενόχλητος.
Όταν τα βάζουν από τον Θεό ο Σπανούλης Καλαθης (πέρσι κέρδισε την Τσσκα με ταμπλό από τα οκτώ μέτρα) και παλαιότερα ο διαμαντιδης λέμε για κοχονες κλπ.
Ε λοιπόν χθες τα έβαλε ο Μιτσοφ και ο Σέρχιο πως να το κάνουμε είναι καλύτεροι από Ραις Φριντειτ.
Και γενικά η Αρμάνι έπαιξε καλύτερα και κέρδισε δικαια.
Που στο κάτω κάτω είχε και κάμποσες απουσιες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom