Basketball

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.471
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
3 Έλληνες, 3 αδέρφια στη κορυφή του μπασκετικού κόσμου μέσα σε 2 χρόνια..

Όχι μόνο αυτό. Οι γόνεις τους είχαν έρθει παράνομα στην Ελλάδα και τα παιδιά μεγάλωσαν με τον φόβο της απέλασης. Ούτε στα παραμύθια δεν γίνονται αυτά!

NBA-Giannis-Undocumented
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.956
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Συγκλονιστικές οι στιγμές με τα δάκρυα του Γιάννη στο τέλος, απ' αυτές που μας χαρίζει απλόχερα τόσα χρόνια ο αθλητισμός.
Να χαίρεται την οικογένεια του το παλικάρι και τις θυσίες που έκανε για να φτάσει ως τη κορυφή, αποτελώντας πλέον ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο για το άθλημα και ένα θρύλο στη πόλη του Μιλιγουοκι. Μου είναι τελείως αδιάφορο από που κατάγεται και τι δηλώνει ότι είναι, εξάλλου η «πατρίδα» του τον θυμήθηκε μόλις πήγε να γίνει γνωστος και επιλλέχθηκε στα ντραφτ, αλλιώς θα τον είχε παραπεταμένο όπως τόσες και τόσες ψυχές.
Πάντα τέτοια εύχομαι.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
προσωπικα και εμενα μου ειναι αδιαφορο το αν ειναι,τι και ποσο αισθανεται (Ελληνας, Νιγηριανος, Αμερικανος η οτι αλλο)
με ενοχλει που απο τοτε που πηγε ΝΒΑ τον εχουμε κανει τον σoυπερ Ελληνα, ενω υπαρχουν και αλλα παιδια οπως αυτος που μπορει να αισθανονται εξισου το ιδιο και περισσοτερο ελληνες, αλλα ο κοσμος του σνομπαρει η του αντιμετωπιζει "καπως" γιατι αυτοι ποτε δεν θα παρουν το δαχτυλιδι στο ΝΒΑ

αλλα αυτο δεν εχει σχεση μα το basket
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.956
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σπουδαίες και πολύ συγκινητικές στιγμές σήμερα για έναν τεράστιο αθλητή που έδωσε και τη ψυχή του για την ομάδα της Αργεντινής. Η αποχώρηση του Luis Scola από την εθνική, ισως και από τα παρκέ:

11n.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.956
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Απίστευτο παιχνίδι που έληξε πριν από λίγο ο δεύτερος ημιτελικός των Ολυμπιακών Αγώνων μεταξύ Γαλλίας και Σλοβενίας.
Μεγάλο ματς και από τις δύο ομάδες, από τις σπάνιες φορές που δε ξέρεις ποιος άξιζε πιο πολύ τη νίκη. Η αγωνία στα ύψη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, με τα συναισθήματα να εναλάσσονται. Ήθελα Σλοβενία γιατί μου βγάζει μια συμπάθεια, ωστόσο και η Γαλλία είναι ομαδάρα.

Τέτοια ματς αποτελούν το λόγο που αγαπάμε αυτό το άθλημα!
Στο τελικό οι Γάλλοι με τις ΗΠΑ, για την (όχι και τόσο μεγάλη) έκπληξη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.307
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομίζω οι Γάλλοι έχουν μεγαλύτερη τύχη απέναντι στους αμερικανούς οπότε χάρηκα που πέρασαν. Κι ο μικρός τελικός ωραίος θα είναι, με τους Σλοβενους να είναι το δικαιολογημένο φαβορί.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Καλά ξεκίνησε η νέα εποχή για το ελληνικό μπάσκετ.
Συντριβή της Εθνικής από τη Μεγάλη Βρετανία!!!!!!
Εκεί που οι άνθρωποι δεν γνωρίζουν το χρώμα της μπάλας του basket.
Δεν τους έκαναν παίκτες - πρωταγωνιστές (πχ Δίπλαρος - 2 φορές MVP του πρωταθλήματος, Τσαλμπούρης κλπ). Βέβαια αυτοί τιμωρήθηκαν γιατί παίζουν στον Απόλλωνα.
Και σ' ανώτερα (αφιερωμένο στη νέα διοίκηση της ΕΟΚ - αυτή που θα έφερνε εξυγίανση!!!!).
Χαχαχαχααααα!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
παιδια καλησπέρα.. ξέρουμε κάποιο φορουμ ευρωπαικό ή καπου που μπορω να αγοράσω εισιτήρια (απο ιδιώτη ) για το final 4 ?
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
παιδια καλησπέρα.. ξέρουμε κάποιο φορουμ ευρωπαικό ή καπου που μπορω να αγοράσω εισιτήρια (απο ιδιώτη ) για το final 4 ?
Διάβασα ότι "η διοργανώτρια αρχή ανακοίνωσε sold out ενόψει των ημιτελικών (19/5) και του τελικού (21/5) στην «Stark Arena» της πρωτεύουσας της Σερβίας.
Βέβαια στο εν λόγω «sold out» δεν υπολογίζονται τα 600 εισιτήρια που έχει πάρει καθεμία ομάδα ξεχωριστά, καθώς είναι στην δική της διακριτική ευχέρεια ο τρόπος με τον οποίο θα τα διαθέσει στους φιλάθλους. Από εκεί και πέρα υπάρχει ακόμα η δυνατότητα να αποκτήσει κάποιος φίλαθλος τα «μαγικά χαρτάκια» του Final 4, είτε μέσω του επίσημου Fan-To-Fan Marketplace το οποίο λειτουργεί στο «www.f4tickets.com», είτε μέσω του επίσημου ταξιδιωτικού γραφείου του Final 4."
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
600 ευρώ το φθηνότερο απ' ότι είδα. Για όλα τα ματς προφανώς. Θα δω αν ο Ολυμπιακός τα δωσει πιο φθηνά που δε νομίζω γιατί 600 δεν έχω να δώσω...
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
600 ευρώ το φθηνότερο απ' ότι είδα. Για όλα τα ματς προφανώς. Θα δω αν ο Ολυμπιακός τα δωσει πιο φθηνά που δε νομίζω γιατί 600 δεν έχω να δώσω...
Ναι ακόμα και στο fan to fan που ανέφερε και ο @Dr Snoopy τα έχουν από 560 και πάνω.. πανάκριβα..ο Ολυμπιακός θα δώσει λογικά κάπου στα 1000 ( στην καλύτερη) οπότε έχουν προτεραιότητα οι κάτοχοι διαρκείας ( κάπου 3000) ..εγώ έχω βέβαια διαρκείας, αλλά κ εγω δεν νομίζω να τα δώσουν σε λογικές τιμές.. η μόνη ελπίδα είναι να περάσει ο ΟΣΦΠ τελικό και να πουληθούν τα εισιτήρια από Εφές και χαμένο του άλλου τελικού .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom