M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Τελικά ακολούθησα τη συμβουλή σου fitziano και θα διανυχτερεύσω στο Λουξεμβούργο. Αλλά έχω την εξής απορία σχετικά με το πάσο της interrail, απ' ότι κατάλαβα λέει ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα γρήγορα τραίνα. Ποια είναι αυτά όμως??? Ή αντίθετα, πες καλύτερα ποια θα μπορώ να χρησιμοποιήσω.

Το Μέχελεν ίσως καταφέρω να το βάλω στο πρόγραμμα, ευχαριστώ πάντως για την πρόταση.
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Τελικά έκλεισα 1-16 Απριλίου. Το πρόγραμμα στο οποίο κατέληξα είναι το εξής: Αθήνα-Βρυξέλες(3ημέρες)-Λιέγη(1)-Λουξεμβούργο(1)-Μπρύζ(2)-Ροτερνταμ(3)-Αμβέρσα(2)-Άμστερνταμ(4)-Αθήνα.
Κανονικά στο Άμστερνταμ θα είμαι 3 ημέρες γιατί θα κάνω και μια ημερήσια εκδρομή στη Χάγη. Έχω κλείσει πάσο της Ιντερραιλ, τα αεροπορικά από και προς την Ελλάδα και διαμονή, σύνολο μου βγαίνουν 925ευρώ.

Αυτό που με αγχώνει είναι πόσα επιπλέον χρήματα θα πρέπει να έχω μαζί για να καλύψω τις ανάγκες μου(χωρίς πολυτέλειες) αλλά κυρίως τα έξοδα που μπορεί να μου προκύψουν(εννοώ στα τραίνα και οτηδήποτε άλλο)?

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει παρακαλώ...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Δεδομενου οτι μιλαμε για χωρες,με υψηλη ποιοτητα ζωης,θεωρω οτι θα πρεπει να κρατας κατι παραπανω.Επειδη και εγω σκεφτομαι για εκει,στο αμεσο μελλον,σιγουρα θα κραταω αρκετα παραπανω.Ειδικα,αν κανεις αρκετες μετακινησεις.
Καλα,για τη διαμονη,τοσο λιγο κοστος για τοσες μερες?
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Σκέφτομαι ότι μέσα στον προυπολογισμό μου θα πρέπει να συμπεριλάβω φαγητό, έξοδα που πιθανώς προκύψουν στα τραίνα, εισητήρια μουσείων και άλλων αξιοθέατων. Λες 800 ευρω να με φτάσουν?

Όσον αφορά τη διαμονή έχω κλείσει μεν σε κεντρικά μέρη, αλλά είναι χόστελς σχεδόν όλα. Βλέπεις μιας και δεν θα ξεκινήσω με συνταξιδιώτη από τη χώρα, μπας και γνωρίσω κανέναν καθοδόν για να μην με φάει η μοναξιά.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Σκέφτομαι ότι μέσα στον προυπολογισμό μου θα πρέπει να συμπεριλάβω φαγητό, έξοδα που πιθανώς προκύψουν στα τραίνα, εισητήρια μουσείων και άλλων αξιοθέατων. Λες 800 ευρω να με φτάσουν?

Όσον αφορά τη διαμονή έχω κλείσει μεν σε κεντρικά μέρη, αλλά είναι χόστελς σχεδόν όλα. Βλέπεις μιας και δεν θα ξεκινήσω με συνταξιδιώτη από τη χώρα, μπας και γνωρίσω κανέναν καθοδόν για να μην με φάει η μοναξιά.
Για 16 μερες,ε?Παρε ενα χιλιαρι,καλου κακου.
 

stellina2014

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας! Κλείσαμε αεροπορικά εισητηρία για Βρυξέλλες για τις 25/6-4/7.... Είμαστε σε δίλημμα αν θα χρησιμοποιήσουμε τραίνο ή αυτοκίνητο και επιπλέον δεν μπορούμε να αποφασίσουμε ποιες πόλεις να επισκεφτούμε. Το βασικό πλάνο είναι να δουμε Βρυξέλλες- Γάνδη -Μπρυζ - Λουξεμβούργο και από και έπειτα είμαστε μεταξύ Αμστερνταμ ή Στρασβούργο... Θέλουμε να τα δούμε και τα δύο αλλά ίσως δε βγαίνει με το πρόγραμμα μας...Τι μας προτείνετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom