Γερμανία Berlin - δρομολόγιο για Schonefeld τα ξημερώματα

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα παιδια!μπορει καποιος να μας πει λογια λογια για το αεροδρομιο?οταν φτασουμε με το ελενχο διαβατηριων θα φαμε πολυ ωρα?απο εκει και περα πως μπορουμε να φτασουμε στον τερματικο σταθμο για να παρουμε το τρενο για τον ζωολογικο μιας και εκει κοντα ειναι το ξενοδοχειο μου?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.089
Likes
23.824
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
καλησπερα παιδια!μπορει καποιος να μας πει λογια λογια για το αεροδρομιο?οταν φτασουμε με το ελενχο διαβατηριων θα φαμε πολυ ωρα?απο εκει και περα πως μπορουμε να φτασουμε στον τερματικο σταθμο για να παρουμε το τρενο για τον ζωολογικο μιας και εκει κοντα ειναι το ξενοδοχειο μου?
Δεν υπάρχει έλεγχος διαβατηρίων.
Πολύ γρήγορα βγαίνεις από το αεροδρόμιο και παίρνεις τα τρένα RE7 ή RB14 που κάνουν στάση στο Ζωολογικό κήπο.
Καλά να περάσεις.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Δεν υπάρχει έλεγχος διαβατηρίων.
Πολύ γρήγορα βγαίνεις από το αεροδρόμιο και παίρνεις τα τρένα RE7 ή RB14 που κάνουν στάση στο Ζωολογικό κήπο.
Καλά να περάσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!το είχα ένα ανχος μιας και άκουσα ότι υπάρχει θέμα με τα διαβατήρια και περνει πολύ ώρα.Μαλλον θα είναι για την αναχώρηση αυτή η καθυστέρηση!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Όταν πας από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης σε χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης δεν υπάρχει έλεγχος διαβατηρίων η ταυτοτήτων εκτός και αν είναι εκτός της συνθήκης Σένγκεν αυτή η χώρα όπως η Κύπρος πχ.

Τέλη Νοεμβρίου που πήγαμε στο schonefeld του Βερολίνου δεν υπήρξε κανένας έλεγχος όταν φτάσαμε και βγήκαμε αμέσως.

Όταν ήταν να φύγουμε από Βερολίνο τα ξημερώματα είχε αρκετή ουρά για το τσεκιν γιατί είχανε 2 υπαλλήλους για ένα σωρό κόσμο
 

paulos.gs

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
παιδια καλησπερα , χαιρετω την ομορφη παρεα σας.

διαβασα αρκετα ποστς οσο αφορα την μεταβαση απο και προς το αεροδρομιου του βερολινου σονεφλεντ. Εγω ταξιδευω 17 μαρτιου και φτανω αεροδρομιο 12:55 ωρα γερμανιας(μεσημερι). απο οτι βλεπω με βολευει να παρω τον προαστιακο με το S9 και να κατεβω στην σταση Warschauer Straße, οπου εκει κοντα ειναι το ξενοδοχειο που διαμενω. Επιστρεφω αθηνα 22 μαρτιου ημερα ΚΥΡΙΑΚΗ , πεταω απο σονεφελντ 7:55 το πρωι , και λεω να ξανα παω απο την Warschauer Straße σταση να ξανα παρω το S9 που παει για αεροδρομιο αλλα πρεπει να ειμαι στην σταση στις 5 τα ξημερωματα. Οι αποριες που εχω ειναι βολευει να ξανα παω απο εκει? ο προαστιακος δουλευει ολο το 24ωρο? εχετε καποια ενναλακτικη να μου προτεινετε...
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Στις 22/3 από Warschauer Straße έχει ένα s9 στις 4:56 και το επόμενο είναι στις 5;26 και κάνει από την στάση Warschauer Straße μέχρι το σόνενφελντ 49 λεπτά. Είναι η καλύτερη λύση για να πας στο αεροδρόμιο γιατί είναι απευθείας και δεν χρειάζεται να αλλάξεις τραίνο.

Δες αν θες και μόνος σου εδώ τα δρομολόγια μην τυχόν και γίνει κάποια αλλαγή η για την περίπτωση που έχω κάνει λάθος
https://sbahn.berlin/en/
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.474
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom