Γερμανία Berlin In ich liebe dich (Χειμερινό Βερολίνο!)

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! εχει κανεις να μου προτεινει ενα προγραμμα εκδρομης για 4 μερες στο βερολινο? Προκειται για ενα γκρουπ 30ατομων, ενηλικες κ μερικα παιδακια ηλικιας 12-16. Αξιοθεατα, ζωολογικος κηπος κλπ....
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
εμενα τι εχετε να μου προτεινετε που θα παω με γονεις και συζυγο για 3 ημερο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Έτσι αόριστα είναι λίγο δύσκολο..μήπως να απευθυνόσουν σε κάποιο γραφείο;
εχω παει βερολινο απειρες φορες, καθως ζουσα στην γερμανια. απλα ρωταω αν καποιος ξερει με ποια σειρα ας πουμε θα βολευε να επισκεφθει κανεις τ αξιοθεατα λογω του αριθμου των ατομων...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
εχω παει βερολινο απειρες φορες, καθως ζουσα στην γερμανια. απλα ρωταω αν καποιος ξερει με ποια σειρα ας πουμε θα βολευε να επισκεφθει κανεις τ αξιοθεατα λογω του αριθμου των ατομων...
Γιατί τα λέτε λίγα-λίγα;Πώς να τα βάλουμε σε σειρά αν δεν ξέρουμε ποια αξιοθέατα διαλέξατε για να δείτε;Και πώς θα μετακινείστε 30 άτομα και μικρά παιδιά;Με ΜΜΜ;Είναι βολικό;Δεν νοικιάζετε κανένα πούλμαν να δείτε ότι θέλετε + κοντινές εκδρομές και μετά να "σπάσετε" σε μικρότερες ομάδες και να κινηθείτε ανάλογα με τα ενδιαφέροντα κάθε ομάδας;
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Γιατί τα λέτε λίγα-λίγα;Πώς να τα βάλουμε σε σειρά αν δεν ξέρουμε ποια αξιοθέατα διαλέξατε για να δείτε;Και πώς θα μετακινείστε 30 άτομα και μικρά παιδιά;Με ΜΜΜ;Είναι βολικό;Δεν νοικιάζετε κανένα πούλμαν να δείτε ότι θέλετε + κοντινές εκδρομές και μετά να "σπάσετε" σε μικρότερες ομάδες και να κινηθείτε ανάλογα με τα ενδιαφέροντα κάθε ομάδας;
εχω βρει ξεναγο κ βανακι των 35 ατομων στο Βερολινο, τακτοποιηθηκαν ολα....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Το Βερολίνο πιστεύω είναι μια πόλη που λέμε ή θα τη μισήσεις ή θα τη λατρέψεις.Δεν τη θεωρώ όμορφη αλλά έχει πραγματικά υπέροχες γωνιές.Θα πρέπει να τη ζήσεις λίγο παραπάνω..Να ξεφύγεις από τα συνηθισμένα μονοπάτια.Όλα είναι θέμα vibes στην πόλη.Αν τα αισθανθείς θα ξετρελαθείς.Την πρώτη μέρα που πήγαμε αναρωτιόμασταν τι ωραίο υπάρχει και ότι ίσως να κάναμε χαζομάρα που κλείσαμε για 8 μέρες.Την ημέρα της αναχώρησης υποσχεθήκαμε ότι κάποια στιγμή θα επιστρέψουμε σίγουρα..Μακράν το καλύτερο μας ταξίδι προς το παρόν!
Σορρυ τωρα ειναι λιγο καθυστερημενη η απαντηση μου ,αλλα πραγματικα συμφωνω απολυτα με ολα αυτα που ειπατε οι προηγουμενοι.Δεν μπορω να το προσδιορισω ...θεωρω οτι ειναι καθαρα θεμα χημειας το πως σου καθεται η πολη .Αν δε σου κανει κλικ απο την αρχη ..δεν .....
Οπως ειχα γραψει και στα δικα μου σχολια-εντυπωσεις ..μοιαζει με την Κωνσταντινουπολη στο εξης..σε πολλα σημεια δε σου φαινεται ομορφη ,αλλα εχει μια ιδιαιτερη αυρα ,ακουμπα στην ιστορια πολυ εντονα (οπως αλλωστε και η Πολη )..και ενω στην αρχη λες ..τι να κανω τωρα εδω ...τελικα σε γοητευει με το ενα και με το αλλο τοσο πολυ,που στο τελος δεν θες να φυγεις .
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Σορρυ τωρα ειναι λιγο καθυστερημενη η απαντηση μου ,αλλα πραγματικα συμφωνω απολυτα με ολα αυτα που ειπατε οι προηγουμενοι.Δεν μπορω να το προσδιορισω ...θεωρω οτι ειναι καθαρα θεμα χημειας το πως σου καθεται η πολη .Αν δε σου κανει κλικ απο την αρχη ..δεν .....
Οπως ειχα γραψει και στα δικα μου σχολια-εντυπωσεις ..μοιαζει με την Κωνσταντινουπολη στο εξης..σε πολλα σημεια δε σου φαινεται ομορφη ,αλλα εχει μια ιδιαιτερη αυρα ,ακουμπα στην ιστορια πολυ εντονα (οπως αλλωστε και η Πολη )..και ενω στην αρχη λες ..τι να κανω τωρα εδω ...τελικα σε γοητευει με το ενα και με το αλλο τοσο πολυ,που στο τελος δεν θες να φυγεις .
Ναι ακριβώς...σαν την Κωνσταντινουπολη...Και μενα αυτο μου θυμησε:xalara:
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Λεγομενα Τουρκαλας που ζει στην Γερμανια, οταν μου λειπει η πατριδα μου επισκεπτομαι το Βερολινο.
Τυχαιο, δε νομιζω!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Λεγομενα Τουρκαλας που ζει στην Γερμανια, οταν μου λειπει η πατριδα μου επισκεπτομαι το Βερολινο.
Τυχαιο, δε νομιζω!
Δεν νομιζω,οτι οι φιλες πιο πανω εγραψαν οτι μοιαζει οπτικα με την Κων/πολη αλλα οτι σου γεννα τα ιδια συναισθηματα...δεν μοιαζουν οι 2 πολεις....αυτο που λεει η τουρκαλα,εχει σχεση με το kreuzberg και στην πλειοψηφια των κατοικων που ειναι τουρκοι,τοσοι που νομιζεις οτι εισαι στη τουρκια και οχι βερολινο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Δεν νομιζω,οτι οι φιλες πιο πανω εγραψαν οτι μοιαζει οπτικα με την Κων/πολη αλλα οτι σου γεννα τα ιδια συναισθηματα...δεν μοιαζουν οι 2 πολεις....αυτο που λεει η τουρκαλα,εχει σχεση με το kreuzberg και στην πλειοψηφια των κατοικων που ειναι τουρκοι,τοσοι που νομιζεις οτι εισαι στη τουρκια και οχι βερολινο.
Καρφιτσουλα μου εσυ....! Εχει και κατι ντονερ εκει....τρομερα.... :)...αλλωστε αν η κακομοιρα η Τουρκαλα αν δεν ειναι η καταγωγη της απο τα παραλλια ή την Κων/λη καλα κανει και θεωρει το Βερολινο πατριδα της... Τελος παντων και γω πλακα εκανα..την Κων/λη την λατρευω....Το Βερολινο οπως ειχα πει δεν μου αρεσε καθολου αν και θα του δωσω μια Β ευκαιρια σε 4-5 χρονια να εχουν τελειωσει τα εργα στο κεντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom