ΗΠΑ BIG APPLE , HERE I COME

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
HELLO, HELLO...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΕΠΕΣΕ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ, ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ!
30/01 ΑΝΑΧΩΡΟΥΜΕ, 3 ΜΟΥΡΛΕΣ ΓΙΑ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!!!

εχω διαβασει, πολλα, εχω δεί αλλα τόσα, και έχει μπουκώσει ο εγκέφαλος μου!!!

μηπως μπορείτε να με ενημερώσετε για μερικα πράγματα όπως παρακάτω??
-ψαχνουμε φτηνο ξενοδοχειο κεντρικό, χωρίς πρωινο-οπως τα περισσότερα-μονο να ειναι καθαρό. Τιποτα άλλο!!
-τι πρεπει να δουμε οπωσδηποτε? Εχω ακουσει δισεκατομμυρια πραγματα, ολοι συμφωνουν για το ΜΟΜΑ, και το αγαλμα της Ελευθερίας. Εγω ψηνομαι και για πιο underground καταστασεις, τυπου Μπρουκλιν full day!!!Συνιστάται?
- Ποσα λεφτά θα χαλάσουμε πάνω κατω για 15 ημέρες?
-Αξίζει να επισκεφτούμε την Αστόρια?
-Με τι να το συνδυάσουμε? οι Αλλες λενε Μαιμι, η ακόμα καλύτερα Μπαχάμες! Εγω έλεγα Λοσ Αντζελες, ή Λας Βέγκας!!!

Ουφ εχω αγχωθεί!

Εσεις τι λετε????:rolleyes:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εχω αυτο που εχω να πω ειναι να με παρετε μαζι σας..δεν θελετε εναν αντρα στην παρεα σας???:haha:

απλα να ξερετε οτι νεα υορκη εχει πολυ βαρυ χειμωνα και πατε καταχειμωνο..εγω αν δεν ειχα προβλημα χρηματων θα χτυπουσα μαζι με τη νεα υορκη και ενα λος αντζελες και ολη τη μητροπολιτικη περιοχη εκει (χολιγουντ,μπεβερλι χιλς κτλ κτλ)..15 μερες usa ειναι μια χαρα.χορταινεις νεα υορκη και συνδιαζεις και αλλα πραγματα.

οσο για το ποσα χρηματα θα χαλασετε ε 15 μερες αμερικη με συνδιασμο και αλλων προορισμων να μη φατε το λιγοτερο κανα 3χιλιαρο?

εχεις πολλες επιλογες.μπορεις να πας και στους καταραχτες του νιαγαρα..και εφοσον νεα υορκη θα εχει χειμωνα τοτε μοιραστε το και τις μισες μερες πατε καπου ζεστα,τροπικα,εξωτικα και μεγεμενα:clap:
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
εχω αυτο που εχω να πω ειναι να με παρετε μαζι σας..δεν θελετε εναν αντρα στην παρεα σας???:haha:

απλα να ξερετε οτι νεα υορκη εχει πολυ βαρυ χειμωνα και πατε καταχειμωνο..εγω αν δεν ειχα προβλημα χρηματων θα χτυπουσα μαζι με τη νεα υορκη και ενα λος αντζελες και ολη τη μητροπολιτικη περιοχη εκει (χολιγουντ,μπεβερλι χιλς κτλ κτλ)..15 μερες usa ειναι μια χαρα.χορταινεις νεα υορκη και συνδιαζεις και αλλα πραγματα.

οσο για το ποσα χρηματα θα χαλασετε ε 15 μερες αμερικη με συνδιασμο και αλλων προορισμων να μη φατε το λιγοτερο κανα 3χιλιαρο?

εχεις πολλες επιλογες.μπορεις να πας και στους καταραχτες του νιαγαρα..και εφοσον νεα υορκη θα εχει χειμωνα τοτε μοιραστε το και τις μισες μερες πατε καπου ζεστα,τροπικα,εξωτικα και μεγεμενα:clap:

Ναι!!!!Και εγω αυτο λεω!!!Τελεια το καταχείμωνο!!!Αυτάκια, και κασκόλ!!!!
Σουπερ!!!Αλλα δεν θα ειναι καλα, αν μείνουμε Νεα Υορκη όλες τις ημέρες, και κάνουμε μονοήμερες Χαρλεμ, Φιλαδελφεια κλπ? Ειναι τόσο μακρια??ΕΙΝΑΙ Ε?????:rolleyes:

Ελα αμα θες, φτηνά εισιτήρια και καλή παρέα!!!ΧΕΧΕΧΕ:clap:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Άντε πάλι από την αρχή τα ίδια... η αναζήτηση είναι κάτι το άγνωστο φαίνεται εδώ μέσα... κάνε καλή μου μια αναζήτηση και αν έχεις απορίες ρώτησε κάτι συγκεκριμένο...

Μέχρι τότε επιγραμματικά...


μηπως μπορείτε να με ενημερώσετε για μερικα πράγματα όπως παρακάτω??
-ψαχνουμε φτηνο ξενοδοχειο κεντρικό, χωρίς πρωινο-οπως τα περισσότερα-μονο να ειναι καθαρό. Τιποτα άλλο!!
Κάτι έχει γράψει ο Yorgos για ένα hostel στο Harlem... πρόσεχε μόνο να πάρεις δωμάτιο στον όροφο που έχει τουαλέτα... δεν λέει να τρέχεις βραδιάτικα με τις σκάλες για ένα κατούρημα...

-τι πρεπει να δουμε οπωσδηποτε? Εχω ακουσει δισεκατομμυρια πραγματα, ολοι συμφωνουν για το ΜΟΜΑ, και το αγαλμα της Ελευθερίας. Εγω ψηνομαι και για πιο underground καταστασεις, τυπου Μπρουκλιν full day!!!Συνιστάται?
Ε αφού οι δισεκατομμυριούχοι συμφωνούν για το άγαλμα της ξελευθερίας πάω πάσο... μια καλή ιδέα θα ήταν παρόλα αυτά να πάτε να δείτε και να φάτε στα McDonald's... εκεί είναι τα original και μια επίσκεψη είναι το απόλυτο must...

Το Underground στην Αμερική λέγεται subway... πάρτε το και πηγαίνετε πάνω κάτω με αυτό στο Mπρούκλιν όλη την μέρα... μια χαρά θα περάσετε...


- Ποσα λεφτά θα χαλάσουμε πάνω κατω για 15 ημέρες?
Ο Μέγιστος σε τέσσερις μέρες έφαγε δυό- τρία χιλιάρικα... συνεπώς πάρτε καμιά τριανταριά χιλιάρικα μαζί σας ο καθένας και καλοφάγοτα...

-Αξίζει να επισκεφτούμε την Αστόρια?
Εννοείτε... και να πάτε και στη ΣΠΗΛΙΑ αν είναι ανοιχτά ακόμα... φοβερό μπουζουξίδικο...

-Με τι να το συνδυάσουμε? οι Αλλες λενε Μαιμι, η ακόμα καλύτερα Μπαχάμες! Εγω έλεγα Λοσ Αντζελες, ή Λας Βέγκας!!!
Εγώ θα έλεγα με Χαβάη ή Αλάσκα... ένα τσιγάρο δρόμος είναι...


Ουφ εχω αγχωθεί!

Εσεις τι λετε????:rolleyes:
Πάρε βαθιές ανάσες και θα σου περάσει, δεν είναι τίποτε...
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
Άντε πάλι από την αρχή τα ίδια... η αναζήτηση είναι κάτι το άγνωστο φαίνεται εδώ μέσα... κάνε καλή μου μια αναζήτηση και αν έχεις απορίες ρώτησε κάτι συγκεκριμένο...

Μέχρι τότε επιγραμματικά...




Κάτι έχει γράψει ο Yorgos για ένα hostel στο Harlem... πρόσεχε μόνο να πάρεις δωμάτιο στον όροφο που έχει τουαλέτα... δεν λέει να τρέχεις βραδιάτικα με τις σκάλες για ένα κατούρημα...


Ε αφού οι δισεκατομμυριούχοι συμφωνούν για το άγαλμα της ξελευθερίας πάω πάσο... μια καλή ιδέα θα ήταν παρόλα αυτά να πάτε να δείτε και να φάτε στα McDonald's... εκεί είναι τα original και μια επίσκεψη είναι το απόλυτο must...

Το Underground στην Αμερική λέγεται tube... πάρτε το και πηγαίνετε πάνω κάτω με αυτό στο Mπρούκλιν όλη την μέρα... μια χαρά θα περάσετε...




Ο Μέγιστος σε τέσσερις μέρες έφαγε δυό- τρία χιλιάρικα... συνεπώς πάρτε καμιά τριανταριά χιλιάρικα μαζί σας ο καθένας και καλοφάγοτα...



Εννοείτε... και να πάτε και στη ΣΠΗΛΙΑ αν είναι ανοιχτά ακόμα... φοβερό μπουζουξίδικο...



Εγώ θα έλεγα με Χαβάη ή Αλάσκα... ένα τσιγάρο δρόμος είναι...




Πάρε βαθιές ανάσες και θα σου περάσει, δεν είναι τίποτε...
Παρα το ύφος, ευχαριστώ παρα πολύ, γιατι για την ΣΠΗΛΙΑ μου είχαν ήδη πεί, είχαμε αποφασίσει να το κάνουμε σαν μονοήμερη, μας είπαν ήδη ότι ειναι must!Δεν θα το έχανα με τιποτα! :rolleyes:

YORGO, ποιο ειναι το hostel?Και για τι τιμές μιλάμε?

Διαβασα σε άλλη ιστορία για ενα hostel The Big Apple, αλλα μπηκα στο site, και εχει κλεισει!!! :(

Any suggestions?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.402
Εκτός από το "Ευχαριστώ", πάτησα και το κίτρινο κουμπάκι.....ε ρε γέλιο...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σωστός ο Μέγιστος... από την έμπνευση που είχα μην ξεχάσω τίποτε σημαντικό, έχασα τα αυγά και τα πασχάλια... το διόρθωσα... SUBWAY λοιπόν και καλές βόλτες...

Επίσης η ΣΠΗΛΙΑ μάλλον έχει κλείσει οριστικά... κρίμα και ήταν φοβερή ιδέα η μονοήμερη στην Αστόρια... το πρωί βόλτες σε Πορτορικάνικα καφενεία για socializing, γιατί οι Σπανιόλοι είναι πια η πλειοψηφία εκεί, και το βράδυ μπουζούκια... κρίμα και πάλι κρίμα...
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Sotiroula διάβασε αν θες την ταξιδωτική μου ιστορία από την Νέα Υόρκη αλλά και τις ιστορίες των άλλων. Επίσης κάνε αναζήτηση για τα θέματα που σε ενδιαφέρουν.

Όταν πήγα το καλοκαίρι του ΄09 έριξα πολύ διαβασμα εδώ μέσα.
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις εμένα μαζί που δεν άγχομαι για τέτοια θέματα... :haha:
Κάνε πάντως ένα πέρασμα από προηγούμενα θέματα του φόρουμ. Θα σου λυθούν πολλές απορίες! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.851
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom