ΗΠΑ BIG APPLE , HERE I COME

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όταν λες "φτηνό" ξενοδοχείο τι εννοείς; μέχρι πόσα λεφτά τη βραδιά το δίκλινο;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Όταν λες "φτηνό" ξενοδοχείο τι εννοείς; μέχρι πόσα λεφτά τη βραδιά το δίκλινο;
εγω ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω αφεντικο..οταν πας αμερικη για 15 μερες σημαινει οτι το εχεις κανονισει και διαθετεις πολλα λεφτα..ειναι δυνατον να ψαχνεις για χοστελ και φτηνες λυσεις στο μανχαταν?
οταν αναφερει οτι θελει να το συνδιασει με λος αντζελες και μπαχαμες και μαιαμι?

ειληκρινα δεν καταλαβαινω.οχι πειτε μου εχω αδικο?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
1. Σε 15 μέρες θα φάς πολλά λεφτά. Πόσα, δεν ξέρουμε. Αν βέβαια κάνεις ΤΗΝ οικονομία, θα φάς τα μισά (άντε 3 χιλιάρικα). Αλλά εξαρτάται απο το τι σκοπό έχεις, θα ψωνίσεις, θα βγείτε, θα πάτε να τρώτε σε κανονικά εστιατόρια ή θα τη βγάλετε με hot dog; Θα παίρνετε και ταξί ή αποκλειστικά sub; Αναλόγως και το πορτοφόλι της παρέας - πολύ σημαντικό.

2. Αστόρια δηλαδή πως σου ήρθε, στο πρότεινε κανείς;

3. Αν πάτε μονοήμερες γύρω γύρω θα ξοδέψετε περισσότερα χρήματα (νομίζω) απο το να πάτε ας πούμε 5 μέρες Μαϊάμι (έχει τίποτα το Μαϊάμι; )

4. Πρέπει να διαβάσεις ότι βρείς εδώ απο ιστορίες, να σημειώσεις ότι πιστεύεις πως σας αρέσει. Πχ εγώ πριν πάω σημείωσα ας πούμε 7 πράγματα που ήθελα να κάνω οπωσδήποτε και ακόμη 7 δεύτερες επιλογές. Έτσι έφτιαξα το πρόγραμμά μου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
εγω ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω αφεντικο..οταν πας αμερικη για 15 μερες σημαινει οτι το εχεις κανονισει και διαθετεις πολλα λεφτα..ειναι δυνατον να ψαχνεις για χοστελ και φτηνες λυσεις στο μανχαταν?
οταν αναφερει οτι θελει να το συνδιασει με λος αντζελες και μπαχαμες και μαιαμι?

ειληκρινα δεν καταλαβαινω.οχι πειτε μου εχω αδικο?
Εγώ δε θα τόκανα, αλλά αφού έτσι θέλει να το κάνει, περί ορέξεως....

Δε βλέπω πάντως να λέει πουθενά για hostel στο 1ο μήνυμα, γι'αυτό και εγώ ρώτησα πόσα λεφτά θέλει να δίνει τη βραδιά, για να ψάξω να βρω κάτι.
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
ρε παιδεσ για να μην ανοιξω αλλο θεμα με το εστα παιζει ρολο ποτε να το κανω ¨δηλ εγω πεταω 2/12 μπορω να το κανω απο τωρα γιατι μου ειπαν(φιμεσ) θελει καμια 60 πριν φυγεισ (ολα τα αλλα ειναι οκ )
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ρε παιδεσ για να μην ανοιξω αλλο θεμα με το εστα παιζει ρολο ποτε να το κανω ¨δηλ εγω πεταω 2/12 μπορω να το κανω απο τωρα γιατι μου ειπαν(φιμεσ) θελει καμια 60 πριν φυγεισ (ολα τα αλλα ειναι οκ )
Ορίστε το θέμα, διάβασέ το, τα έχουμε πεί όλα μα όλα:

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E1%EC%E5%F1%E9%EA%DC%ED%E9%EA%E7-visa-10.html

Ποιός είπε ότι θέλει 60 μέρες/ώρες -δεν ξέρω τι εννοείς- πριν φύγεις; Πήγαινε διαβασε.
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
ok το διαβασα ισχυ για 2 χρονια απο την ημερα που γινεται
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ok το διαβασα ισχυ για 2 χρονια απο την ημερα που γινεται
Δε χρειάζεται να βιαστείς να το κάνεις τώρα όμως, άσε να περάσει και ο Οκτώβρης. Μες το Νεόμβρη μια χαρά είναι, μην τρώς άδικα τα 2 χρόνια που ισχύει.
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Δε χρειάζεται να βιαστείς να το κάνεις τώρα όμως, άσε να περάσει και ο Οκτώβρης. Μες το Νεόμβρη μια χαρά είναι, μην τρώς άδικα τα 2 χρόνια που ισχύει.
ναι απλα εχω ακουσει και ενα σεναριο δεν ξερω αν ειναι ραδιο αρβυλα ο αλλοσ ολα καλα εφτασε airport jfk και δεν τον αφησαν να κανει εισοδο (τομ χανσ και ετσι)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εγώ δε θα τόκανα, αλλά αφού έτσι θέλει να το κάνει, περί ορέξεως....

Δε βλέπω πάντως να λέει πουθενά για hostel στο 1ο μήνυμα, γι'αυτό και εγώ ρώτησα πόσα λεφτά θέλει να δίνει τη βραδιά, για να ψάξω να βρω κάτι.
κι ομως στο 6ο μηνυμα η κοπελα το αναφερει.οτι ενδιαφερεται για χοστελ.

δηλαδη σε 15 μερες θα χαλασει το λιγοτερο 3-4 χιλ και θελει να πανε μπαχαμες και λος αντζελες αλλα θελουν να κανουν οικονομια στα ξενοδοχεια.εμενα δεν μου κολλαει ολο αυτο.
συγνωμη κι ολας.

παντε βρε κοριτσια για καμια βδομαδα,μεινετε σε ενα καλο ξενοιδοχειο καντε τη ζωη που αρμοζει στη νεα υορκη και θα το ευχαριστηθειτε.
κ αφηστε τις 15 μερες και τα αλλα τα τρελα!
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ δε θα τόκανα, αλλά αφού έτσι θέλει να το κάνει, περί ορέξεως....

Δε βλέπω πάντως να λέει πουθενά για hostel στο 1ο μήνυμα, γι'αυτό και εγώ ρώτησα πόσα λεφτά θέλει να δίνει τη βραδιά, για να ψάξω να βρω κάτι.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΕΤΣΙ!!! :D
ΘΕΛΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ, ΟΧΙ HOSTEL ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. ΞΕΡΩ ΓΩ ΑΠΟ 90$ ΕΩΣ 130$ ΤΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ. ΛΙΓΑ Η ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ???
ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΟ BUDGET, ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΑΓΚΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΚ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ 6000Ε ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΛΩΣ. ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΔΩ, ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!!
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
κι ομως στο 6ο μηνυμα η κοπελα το αναφερει.οτι ενδιαφερεται για χοστελ.

δηλαδη σε 15 μερες θα χαλασει το λιγοτερο 3-4 χιλ και θελει να πανε μπαχαμες και λος αντζελες αλλα θελουν να κανουν οικονομια στα ξενοδοχεια.εμενα δεν μου κολλαει ολο αυτο.
συγνωμη κι ολας.

παντε βρε κοριτσια για καμια βδομαδα,μεινετε σε ενα καλο ξενοιδοχειο καντε τη ζωη που αρμοζει στη νεα υορκη και θα το ευχαριστηθειτε.
κ αφηστε τις 15 μερες και τα αλλα τα τρελα!
ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΚΑΝΑ HOSTEL. ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΩ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ DECENT , ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ.

ANY WAY!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΖΗΤΗΣΑ ΜΕΡΙΚΑ TIPS, ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom