ΗΠΑ BIG APPLE , HERE I COME

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Να ρωτησω μια εντελως ασχετη απορια; Γιατι βγαινει ατμος στους δρομους; Εχει να κανει με θερμανση ή ζεστα νερα; Το ξερω ειναι εντελως εκτος αλλα ηθελα καιρο να ρωτησω....

Κοριτσια καλα να περασετε!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι έχει να κάνει με ένα σύστημα θέρμανσης που κουβαλάει ζεστό ατμό κάτω από τους δρόμους της πόλης και χρησιμοποιείτε για θέρμανση/ψύχρανση ή και παροχή ενέργειας.
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
Το έχω ξαναγράψει. Έμεινα σε αυτό το ξενοδοχείο. Κεντρικότατο, σε απίστευτα όμορφη περιοχή (Village) και πολύ οικονομικό. Έχει ένα μείον έχει κοινόχρηστο μπάνιο. Αλλά ήταν πεντακάθαρο και ο κόσμος που έμενε εκεί πολύ καλός. Νέα και μεγαλύτερης ηλικίας ζευγάρια. Αν δεν θες πολυτέλεια, αλλά κεντρικό και πανέμορφο σημείο για βραδινες τσάρκες στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

- The Larchmont Hotel, New York, NY 1(212)989-9333

- Larchmont Hotel (New York City, NY) - Hotel Reviews - TripAdvisor
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δε ξέρω αν σε βοηθάω: το 2004 (το αναφέρω γιατί ήταν διαφορετικές οι ισοτιμίες ευρώ/δολαρίου) για 15 ημέρες Ν.Υ. ξόδεψα 2.300 ευρώ για τα προσωπικά έξοδα συν αρκετά ψώνια (περιλαμβάνονται και θέατρα κλπ). Θα μπορούσα να είχα ξοδέψει αρκετά λιγότερα αν δεν είχα ψωνίσει ή είχα πάρει φτηνά εισιτήρια (όρθιος) στο θέατρο κοκ, αλλά στην πρωτεύουσα του καπιταλισμού δυσκολα αντιστέκεσαι! Ειδικά όταν δεις τις τιμές για ψώνια. Τώρα, επειδή ήμουν μικρούλα, δε με ενδιέφερε να τρώω κάθε βράδυ σε εστιατόρια, οπότε έκανα κάποια οικονομία από εκεί.
Για αεροπορικά και διαμονή δε σου αναφέρω, γιατί συνολικά μου κόστισαν 1500 ευρώ για πτήση και διαμονή στο Hilton της Time Square λόγω συνεδρίου.
Και μένα η γνώμη μου είναι να βγάλετε πρώτα το budget που μπορείτε να διαθέσετε και μετά να ορίσετε το πόσες μέρες θα πάτε, ποια μέρη θα επισκεφτείτε κλπλ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και μένα η γνώμη μου είναι να βγάλετε πρώτα το budget που μπορείτε να διαθέσετε και μετά να ορίσετε το πόσες μέρες θα πάτε, ποια μέρη θα επισκεφτείτε κλπλ.
Συμφωνώ κι'εγώ μ'αυτό, η Νέα Υόρκη εξάλλου είναι από τα μέρη που "σηκώνει" έξοδα σε όλους τους τομείς.

Για το κρύο μην τρελαίνεσαι, κάνει όντως ψόφο, αλλά οκ αν είστε προετοιμασμένοι θα το αντιμετωπίσετε (εκτός αν πέσετε σε τίποτα τραγικές μέρες οπότε δε ξεμυτάς) :D
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
νομιζω καλο θα ειναι να γραφτεις στο booking μηπως και σου δωσει καμια προσφορα σε mail
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
Καλησπέρα!!!
το έψαξα αρκετά και βρήκαμε αεροπορικά 23-31/1 8νυχτες, φόρους, διαμονη στο Long Island city-The Verve Hotel, σύνολο 900? κατ'ατομο! Και τα κλείσαμε εννοείται!!!
Eυχαριστώ για όλες τις πληροφορίες!!!

τωρα ποιος περιμένει μεχρι τότε???

όσο για το κρύο, δεν ξερω πως θα την παλέψουμε, μαλλον θα ψωνίσουμε απο εκεί πολλά πολλά πολλά χειμωνιάτικα!!!!!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Το έβαλα στο google maps και δείχνει ότι είναι στην Αστόρια.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτη η κοπελα δεν ειναι που ειναι καλεσμενη σε γαμο στο Long Island?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το έβαλα στο google maps και δείχνει ότι είναι στην Αστόρια.
Δεν είναι Astoria εκεί, είναι downtown Queens.... (ένα από τα 2 boroughs της NY που βρίσκονται πάνω στο Long island). Δεν είναι καθόλου καλά εκεί, αλλά τουλάχιστον έχει μετρό κοντά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.848
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom