ΗΠΑ BIG APPLE , HERE I COME

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μηπως η Sotiroula τελικα ειναι παραλογη και ειναι εκει το προβλημα;
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Sotiroula, δεν έβλεπες Sex and the City? Νέα Υόρκη = Μανχάταν. μην μπερδεύεαι και μην μείνεις τόσο μακριά γιατί δεν θα χαρείς το ταξίδι σου και θα χαλάσεις και ένα σκασμό χρήματα. Διάβασε λίγο στο site για να καταλάβεις τι τελικά είναι η Νεα Υόρκη.και αν επιμείνεις θα το θεωρήσω μερική αποτυχία του travelstories που τόσο μας έχει βοηθήσει όλους στα ταξίδια.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τελικα Sotiroula που θα μεινεις? Τα παιδια παντως σε οτι λενε εχουν δικιο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Sotiroula θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες. Αν και δεν ξέρω για την ασφάλεια της συγκεκριμένης γειτονιάς, γεγονός είναι ότι είναι πολύ μακριά από τα βασικά αξιοθέατα και θα τρελαθείς στις μετακινήσεις.

Εγώ γύρισα πριν λίγες μέρες από Νέα Υόρκη και δεν έμεινα Μανχάταν επειδή ουσιαστικά πήγα για επίσκεψη σε αγαπημένα άτομα τα οποία δεν κατοικούν κέντρο. Αν και πέρασα πολύ καλά, ειλικρινά εξουθενώθηκα με τις μετακινήσεις. Αν είχα πάει καθαρά τουριστικά και έμενα σε ξενοδοχείο δεν υπήρχε περίπτωση να μείνω εκεί που έμεινα. Και στην δική μου περίπτωση δεν μιλάμε καν για επικίνδυνα μέρη.

Τέλος πάντων, σκέψου το και ό, τι αποφασίσεις εύχομαι να μην το μετανιώσεις και να περάσεις πολύ καλά!
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
Μηπως η Sotiroula τελικα ειναι παραλογη και ειναι εκει το προβλημα;
Δεν ειμαι παράλογη! Και λυπάμαι που έβγαλες, αυτό το συμπέρασμα, αλλα ίσως να φταίω και εγώ! Παντως δεν νομίζω ότι καποιος ο οποίος προσπαθεί, ψαχνει, ζηταει βοήθεια και ίσως ενθουσιάζεται λίγο παραπάνω, ειναι παράλογος. Ελεος!!

Το ψαχνω παιδιά, με πεισατε! Ακυρωνεται τσαμπα το hoteli, οποτε ακομα ψαχνουμε!

ευχαριστώ όλους για τις συμβουλες, νομίζω ότι το θέμα δεν εξαντλείται, αν χρειαστω κατι, ξερω ότι όλοι έχετε καλες προθεσεις να βοηθησετε!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το ψαχνω παιδιά, με πεισατε! Ακυρωνεται τσαμπα το hoteli, οποτε ακομα ψαχνουμε!

ευχαριστώ όλους για τις συμβουλες, νομίζω ότι το θέμα δεν εξαντλείται, αν χρειαστω κατι, ξερω ότι όλοι έχετε καλες προθεσεις να βοηθησετε!
Όλε!!! Τα καταφέραμε :)

Πάμε τώρα να σου βρούμε ένα σωστό χοτέλ σε σωστό μέρος :)

Για δες το crowne plazza:

Booking.com: ξενοδοχείο Crowne Plaza Times Square, Νέα Υόρκη, Η.Π.Α. - 1920 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Όλε!!! Τα καταφέραμε :)

Πάμε τώρα να σου βρούμε ένα σωστό χοτέλ σε σωστό μέρος :)

Για δες το crowne plazza:

Booking.com: ξενοδοχείο Crowne Plaza Times Square, Νέα Υόρκη, Η.Π.Α. - 1920 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Ελαααα τωρα...... Τι Crown Plaza ???? Θες να ζησεις το κλιμα της Νεας Υορκης ??? Μενεις εδωωωωωωω
the gershwin hotel
at3_gstatic_com_images_31327ab0aa26ee68be43e2d5c2d9ff41._.jpg
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
άντε βρε Sotiroula μπράβο και πραγματικά σε είχα έγνοια, όπως πολλοί εδώ μέσα από ότι φάνηκε. Δες και εδώ εγω το θεωρώ καλή περίπτωση
Booking.com: Helmsley Park Lane Hotel, Νέα Υόρκη, Η.Π.Α. - 935 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
και αυτό που προτείνει πιο πάνω η Ευαγγελία είναι σε τέλειο μέρος!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλά βρε, τι το συζητούσαμε αφού χωρούσε ακύρωση; Εγώ νόμιζα πως δεν μπορούσες να ακυρώσεις! Καλά έκανες!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
και αυτό που προτείνει πιο πάνω η Ευαγγελία είναι σε τέλειο μέρος!!!
Μερσι αγαπητε μου ... Και διπλα στο Madison Square Park , και διπλα στο Flatiron και φυσικα λιγους δρομους μακρια απο το Empire state building
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν ειμαι παράλογη! Και λυπάμαι που έβγαλες, αυτό το συμπέρασμα, αλλα ίσως να φταίω και εγώ! Παντως δεν νομίζω ότι καποιος ο οποίος προσπαθεί, ψαχνει, ζηταει βοήθεια και ίσως ενθουσιάζεται λίγο παραπάνω, ειναι παράλογος. Ελεος!!
Δεν μου περασε καν απο το μυαλο κατι τετοιο, ουτε εβγαλα κανενα συμπερασμα. Ερωτηση εκανα θελοντας να βοηθησω στην κοινη προσπαθεια των συμφορουμιτων να σε μεταπεισουν να ακυρωσεις και να κλεισεις ξενοδοχειο στο Μανχαταν... Χαιρομαι παντως που σε πειραξε, ειλικρινα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom