Black Friday 2020

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Καπως έτσι.Ειναι αστεία τα 5€ να τα κλάψεις,περισσότερο ξενερώνεις για τις χαμένες εμπειρίες και όχι για τα χρήματα αν γίνει η στραβή.Κι εγώ τα έκλεισα και τα ξεχνάω έως τον Ιούνη,η πτήση είναι τον Ιούλη
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ ήδη τα voucher της Αegean τα είχα κάνει εισιτήρια για Πορτογαλία για τον Αύγουστο, έκλεισα και μέσω booking τα δωμάτια (εννοείται ακυρώσιμα) τώρα που είχε black Friday και καλό μας ταξίδι χα χα χα. Η πλάκα είναι ότι ταξιδεύουμε 3 ενήλικες και 2 έφηβοι. Όσο αφορά το εμβόλιο εγώ είμαι εκπαιδευτικός, η αδερφή μου γιατρός, ο σύζυγος μου άρχοντας (παχουλός) οπότε μάλλον θα έχουμε οι ίδιοι επιδιώξει να κάνουμε το εμβόλιο. Τα παιδιά μάλλον όχι. Αυτά από μένα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Εκτός Ιταλίας και Ελβετίας, τα υπόλοιπα "60%" της Aegean είναι για κλάματα. Εντωμεταξύ εάν πας να κλείσεις εισιτήριο από το Low fare calendar μετά δεν σου δίνει επιλογή για να βάλεις το voucher, πρέπει να ξαναβγεις έξω και να κάνεις την διαδικασία με τις συγκεκριμένες ημερομηνίες από την αρχή.

Ελκυστικό το Vilnius της Ryanair, αδικαιολόγητα ακριβό το Εδιμβούργο και σε Aegean και σε Easyjet.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Εγώ ήδη τα voucher της Αegean τα είχα κάνει εισιτήρια για Πορτογαλία για τον Αύγουστο, έκλεισα και μέσω booking τα δωμάτια (εννοείται ακυρώσιμα) τώρα που είχε black Friday και καλό μας ταξίδι χα χα χα. Η πλάκα είναι ότι ταξιδεύουμε 3 ενήλικες και 2 έφηβοι. Όσο αφορά το εμβόλιο εγώ είμαι εκπαιδευτικός, η αδερφή μου γιατρός, ο σύζυγος μου άρχοντας (παχουλός) οπότε μάλλον θα έχουμε οι ίδιοι επιδιώξει να κάνουμε το εμβόλιο. Τα παιδιά μάλλον όχι. Αυτά από μένα.
έκανες κάποια σύγκριση στις ''black friday'' τιμες της booking και βρήκες διαφορά από τα υπόλοιπα σαιτ? ρωτάω γιατί έκανα και δε βρηκα πουθενα...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
έκανες κάποια σύγκριση στις ''black friday'' τιμες της booking και βρήκες διαφορά από τα υπόλοιπα σαιτ? ρωτάω γιατί έκανα και δε βρηκα πουθενα...
Για να πεις οτι σε συμφερει να κλεισεις black friday deal απο booking θα πρεπει να σαι genius 2 επιπεδο και να τα παρεις συνδιαστικα...αλλιως οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες με hotels.com
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για να πεις οτι σε συμφερει να κλεισεις black friday deal απο booking θα πρεπει να σαι genius 2 επιπεδο και να τα παρεις συνδιαστικα...αλλιως οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες με hotels.com
Για να πεις οτι σε συμφερει να κλεισεις black friday deal απο booking θα πρεπει να σαι genius 2 επιπεδο και να τα παρεις συνδιαστικα...αλλιως οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες με hotels.com
Ακριβώς, είμαι genius 2. Γενικά χρησιμοποιώ ή booking ή τα official site. Έκλεισα 3 ξενοδοχεία με επιλογή πληρωμή στο κατάλυμα. Το mundial στη Λισαβόνα στο επίσημο σάιτ είχε την ίδια τιμή και σε κερνούσε και κάτι ποτά στο διάσημο roof garden του. Προτιμήσαμε booking καθώς είμασταν απόλυτα ευχαριστημένοι από τη συμπεριφορά τους στις ακυρώσεις στην Πανδημιά. Εγώ οκ κλείνω πάντα πληρωμή στο κατάλυμα, όμως η αδερφή μου που τα προπληρώνει πήρε στο ακέραιο τα χρήματα της από τα ξενοδοχεία στην Ιαπωνία. Άσε που έχω μια αίσθηση ότι οι ξενοδόχοι φοβούνται τις κριτικές στο booking και έχεις καλύτερη μεταχείριση. Μπορεί να είναι και η αίσθηση μου. Πάντως οι τιμές με τη blackfriday στα δωμάτια είχαν διαφορά από ένα μήνα πρίν που τα κοίταζα ακόμη και με genius 2.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
H Wizz για σήμερα έχει έκπτωση 25% σε επιλεγμένες πτήσεις (αδιάφορο) και το Wizz flex 1 ευρώ ανά άτομο και διαδρομή (σημαντικό, ειδικά στην εποχή που ζούμε).
Δεν έχω link, το αναφέρει στην αρχική σελίδα της εταιρίας.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ακριβώς, είμαι genius 2. Γενικά χρησιμοποιώ ή booking ή τα official site. Έκλεισα 3 ξενοδοχεία με επιλογή πληρωμή στο κατάλυμα. Το mundial στη Λισαβόνα στο επίσημο σάιτ είχε την ίδια τιμή και σε κερνούσε και κάτι ποτά στο διάσημο roof garden του. Προτιμήσαμε booking καθώς είμασταν απόλυτα ευχαριστημένοι από τη συμπεριφορά τους στις ακυρώσεις στην Πανδημιά. Εγώ οκ κλείνω πάντα πληρωμή στο κατάλυμα, όμως η αδερφή μου που τα προπληρώνει πήρε στο ακέραιο τα χρήματα της από τα ξενοδοχεία στην Ιαπωνία. Άσε που έχω μια αίσθηση ότι οι ξενοδόχοι φοβούνται τις κριτικές στο booking και έχεις καλύτερη μεταχείριση. Μπορεί να είναι και η αίσθηση μου. Πάντως οι τιμές με τη blackfriday στα δωμάτια είχαν διαφορά από ένα μήνα πρίν που τα κοίταζα ακόμη και με genius 2.
Και γω παντα με δωρεαν ακυρωση κλεινω και πληρωμη στο ξενοδοχειο..ωστοσο μαλτα οταν πηγαμε τον αυγουστο,παρολο που αφου τελειωσε το περιθωριο της δωρεαν ακυρωσης δεν μου τραβηξαν το ποσο απο τη καρτα,μονο αφου καναμε check in στο καταλυμα ενω συνηθως το τρβαγαν μολις τελειωνε η δωρεαν ακυρωση..λογω πανδημιας πιστευω τα περισσοτερα καταλυματα δε τα τραβανε εξαρχης(εστω και ως προκρατηση ποσου)για να μην μπαινουν στη διαδικασια refund
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.960
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Βλέπει κανείς black Friday τιμές του booking για μακροπρόθεσμες κρατήσεις, πχ 8 μήνες μετα;
Γιατί ότι βρίσκω εγώ είναι με κρατήσεις έως το τέλος του έτους.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Και γω παντα με δωρεαν ακυρωση κλεινω και πληρωμη στο ξενοδοχειο..ωστοσο μαλτα οταν πηγαμε τον αυγουστο,παρολο που αφου τελειωσε το περιθωριο της δωρεαν ακυρωσης δεν μου τραβηξαν το ποσο απο τη καρτα,μονο αφου καναμε check in στο καταλυμα ενω συνηθως το τρβαγαν μολις τελειωνε η δωρεαν ακυρωση..λογω πανδημιας πιστευω τα περισσοτερα καταλυματα δε τα τραβανε εξαρχης(εστω και ως προκρατηση ποσου)για να μην μπαινουν στη διαδικασια refund
Εγώ πάντα πληρώνω στο κατάλυμα. Πολλές φορές και με μετρητά. Μόνο Πράγα το Perla που είχα κλείσει από το site του μου τράβηξαν και τα ξαναέβαλαν προφανώς σαν προέγκριση της κάρτας. Τελικά πλήρωσα με χρεωστική στο τσεκ αουτ. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να ταξιδέψουμε ξανά.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Βλέπει κανείς black Friday τιμές του booking για μακροπρόθεσμες κρατήσεις, πχ 8 μήνες μετα;
Γιατί ότι βρίσκω εγώ είναι με κρατήσεις έως το τέλος του έτους.
Στο black friday δεν συμμετέχουν όλα τα καταλύματα. Εγώ έκλεισα για τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου με τιμές black friday. Και όντως είχαν διαφορά από τον προηγούμενο μήνα. Απλά έτυχε αυτά που είχα σταμπάρει να έχουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom