Black Friday 2023

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για μέσα Μάιου θα είναι δύσκολο να βρούμε;;
Δεν ειναι δυσκολο να βρεις αλλα το ποσο θα βρεις. Αν εισαι οκ με 130-150€ το βραδυ τοτε κλειστε αεροπορικα. Εκει παιζουν τα δωματια (τα πιο οικονομικα).
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Που ακριβώς έβαλε 70% η Aegean? Εγώ αυτές που κοίταξα πάντως με το ζόρι ένα 20-30%. Μπούρδες.
Στις 24/11 για 15/1-10/3/24
Όχι σε πτήσεις κοινού κωδικού (όχι airBaltic, όχι Emirates κλπ)
70% έκπτωση στον ναύλο και επίναυλο καυσίμων (όχι στους φόρους αεροδρομίων, δεν πληρώνεις το 30% του συνόλου της αρχικής τιμής).
Εντούτοις λίγα ήταν/είναι τα δελεαστικά εισιτήρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.032
Likes
41.030
Για μέσα Μάιου θα είναι δύσκολο να βρούμε;;
Δυσκολο? Πανευκολο αν δωσεις 200 τουλαχιστον το βραδυ. Απλα αν κανεις αναζητηση, θα δεις ποσο κοστιζει σε χρονια Ολυμπιακων για να δεις ποσες μερες μπορειτε να μεινετε και γιατι 5-10 ευρω στο αεροπορικο ειναι σταγονα στον ωκεανο.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Δυσκολο? Πανευκολο αν δωσεις 200 τουλαχιστον το βραδυ. Απλα αν κανεις αναζητηση, θα δεις ποσο κοστιζει σε χρονια Ολυμπιακων για να δεις ποσες μερες μπορειτε να μεινετε και γιατι 5-10 ευρω στο αεροπορικο ειναι σταγονα στον ωκεανο.
Σε πολλους προορισμους βλεπω το ιδιο προβλημα για το 2024 (πολυ υψηλες τιμες ξενοδοχειων ακομα και χαμηλης ποιοτητας) ενω για την ωρα φαινεται να υπαρχει αρκετα υψηλη διαθεσιμοτητα. Κι εμεις 5 βραδιες παρισι τις κοψαμε στις 4 εξαιτιας αυτου. Κοστος για 1 βραδυ επιπλεον ειναι πριπου τα αεροπορικα για εναν ακομα προορισμο!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.032
Likes
41.030
Σε πολλους προορισμους βλεπω το ιδιο προβλημα για το 2024 (πολυ υψηλες τιμες ξενοδοχειων ακομα και χαμηλης ποιοτητας) ενω για την ωρα φαινεται να υπαρχει αρκετα υψηλη διαθεσιμοτητα. Κι εμεις 5 βραδιες παρισι τις κοψαμε στις 4 εξαιτιας αυτου. Κοστος για 1 βραδυ επιπλεον ειναι πριπου τα αεροπορικα για εναν ακομα προορισμο!!
Τα τελευταια χρονια, και ειδικα μετα την ηττα με το Αμστερνταμ, εχω ανοιχτο browser με τα ξενοδοχεια. Πρωτα κλεινω διαμονη που ακυρωνεται και μετα εισιτηρια.
Επισης κανω ο,τι μπορω να ειναι βραδυ η επιστροφη, γιατι ειναι γελοιο να πληρωσεις νυχτα για να πεταξεις πρωι.
Νεα δεδομενα, νεες συνηθειες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Π@π@ρίτσες... Αθήνα - Ντουμπάι, αναχώρηση 28/3 και επιστροφή τον Απρίλιο, η έκπτωση που κάνει είναι 21% (στο economy flex), δική της πτήση. Πώς προκύπτει αυτό, μόνον αυτοί ξέρουν. Δεν εμπίπτει το ναύλο σε καμμία από τις εξαιρέσεις, η έκπτωση θα έπρεπε να είναι 40%. Με 40%, στα 280 ευρώ το πήγαιν' έλα, τρώγεται. Με την κανονική τιμή, στα 468 ευρώ, απλά γελάμε.
Εγώ παντως έκλεισα Dubai-Athens 3/3/2024 economy flex για €106. Λιγότερα κι απ'όσα εδωσα στη Wizz για το Αθήνα - Αμπου Νταμπι (Ναυλος Go).

Οι εκπτώσεις δεν περιλαμβάνουν τους φόρους (το XX% είναι επί του κυρίως Ναύλου).

Στις 3 Νοεμβρίου, για εισιτήριο της ίδιας διαδρομής (για 14/1) economy flex είχα σκασει €143.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Κι εγω εκλεισα για Παρισι, επιτεεελους, που 6 μηνες κοιτουσα τις τιμες με διαφορες αεροπορικες και ηταν αρκετα χρηματα για 4 ατομα που ειμαστε. Τουλαχιστον καταφεραμε να κλεισουμε στις ημερομηνιες που θελαμε, χωρις συμβιβασμο σε αυτο, αλλα δεν ηταν και σουπερ οικονομικα.. Τωρα για την διαμονη, ετοιμαζομαι να φρικαρω σιγα σιγα....
 

kostas.1981

Member
Μηνύματα
19
Likes
19
Κι εγώ έκλεισα χτες Αθήνα-Γενεύη και Λυών-Αθήνα πρώτη εβδομάδα του Μαϊου 170 φλεξ με Aegean. Pas mal, πιστεύω.
Και σήμερα βέβαια ίδια τιμή είχαν..
Για Παρίσι κοίταξα κι εγώ, τα αεροπορικά ήταν οκ αλλά μόλις είδα για διαμονή, έκοψα λάσπη. Είναι που είναι, ενόψει και Ολυμπιακών αγώνων λογικά θα εκτιναχτεί το πράγμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.630
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom