Black Friday/Cyber Monday 2021

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.760
Είδες διάφορα δυνατή στη Λισσαβώνα; Μπορεις να μου πεις και την ημερομηνία;
Ειδα διαφορα στην επιστροφη, τωρα 65 ευρω. Ιουλιο.Εγω ηδη εχω κλεισει με μιλια αλλα απλα τσεκαρα Δεν εχουμε ορεξη να πεσουμε στο 5ο κυμα.
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Το travel1824 βάζει εκπτώσεις λόγω Μπλάκ? Επίσης έχει τύχει ποτέ να του δώσουν έκπτωση την μέρα των γενεθλίων του?
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
ναι τώρα ήρθε μεϊλ. πολύ καλή κίνηση
θα πάρουμε 8920 μιλια Χ 6 Χ 2 = 107040 γι αυτό το ταξίδι.
δεν είναι άσχημα.
Αν κατάλαβα καλά, η πίστωση των extra μιλίων ισχύει μόνο για νέα μέλη του miles and bonus?

"
Όροι προσφοράς για νέα μέλη:
• Η προσφορά ισχύει για νέα εγγραφή στο Miles+Bonus ή για αναβάθμιση Basic λογαριασμού σε Miles+Bonus, που θα πραγματοποιηθεί από 26.11.2021 (00:00, ώρα Ελλάδας) έως και 29.11.2021 (23:59, ώρα Ελλάδας) μέσω του aegeanair.com, του olympicair.com ή του AEGEAN APP.
• Τα 1.000 μίλια προσμετρούνται ως μίλια αναβάθμισης. Τα 6.000 μίλια της προσφοράς αφορούν μόνο σε μίλια εξαργύρωσης.
• Η καταχώρηση των μιλίων στον Miles+Bonus λογαριασμό, γίνεται αυτόματα με την ολοκλήρωση της εγγραφής.
"
Ταξιδέψτε σε όλο το δίκτυο με έκπτωση έως 60%! Κερδίστε x6 μίλια σε κάθε επόμενη πτήση! | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
@paefstra Τα Accor δεν εκαναν κινηση φετος?Ειδες κατι που δεν είδα?
Τρέχει προσφορά για Νότια Αμερική, μόνο:
BLACK FRIDAY SOUTH AMERICA 2021 | All.accor.com

Αν κατάλαβα καλά, η πίστωση των extra μιλίων ισχύει μόνο για νέα μέλη του miles and bonus?
Αυτό που πααρθέτεις αφορά νέους χρήστες του miles&more, που παίρνουν σήμερα 6.000 μίλια.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Κι εγώ μια πτήση που χαζευα για Βαρκελώνη,μέσα Ιουνίου,την βρίσκω ακριβώς στα ίδια χρήματα.Τι να πω...
Επειδή κοιτούσες κάποιες συγκεκριμένες ημερομηνίες σημαίνει ότι δεν έχει;;;


Στην Αιγαίου, υπάρχει κάτι αξιομνημόνευτο με -60%?

Πάρα πολλά. Πτήσεις εσωτερικού από Αθήνα με 35 ευρώ που δεν το έχει δώσει ΠΟΤΕ και επιστροφής με 18 ευρώ που επίσης δε έχει δώσει ΠΟΤΕ τέτοια τιμή.

Άμστερνταμ πάνω κάτω τα ίδια. Βαρκελώνη-Βρυξέλλες πάρα πολύ συνδυασμοί ημερομηνιών χειμώνα κάτω των 100 ευρώ και Άνοιξη 110-120 ευρώ.

Βελιγράδι 70-80 ευρώ μέσα στο καλοκαίρι (!!). Βασικά, για όλες τις Βαλκανικές πρωτεύουσες οι τιμές είναι ασυναγώνιστες.
Βενετία επίσης άνοιξη-καλοκαίρι 90 ευρώ με πτήση Παρασκευή-Δευτέρα. Όλη η Βόρεια Ιταλία αντίστοιχες τιμές.

Βιέννη με δεδομένο ότι πετάνε και Austrian, Ryan και Wizzair προς τα εκεί, είναι αδικαιολόγητα ακριβά (120+ ευρώ μετά τον Απρίλιο).

Τα μακρινά Δουβλίνο-Εδιμβούργο, δύσκολα θα ξαναδούμε κάτι 95-100 που είχε προ διετίας-τριετίας. Και γενικά δείχνει ότι στις πτήσεις που αγγίζουν το 4ωρο (Σκανδιναβία-Ρωσία-Πορτογαλία), δύσκολα θα δούμε τιμές κάτω του τριψηφιου σε r/t με τέτοιες τιμές καυσίμων.

Στις πτήσεις της Ελβετίας με τις τιμές που έχουν βάλει, είναι πιο φθηνό το αεροπορικό από ότι το ταξί από το αεροδρόμιο στη πόλη.

Λονδίνο-Αθήνα για τις μέρες του Πάσχα έχει εισιτήρια από 120-130 ευρώ, εάν ήμουν κάτοικος Αγγλίας θα το έκλεινα χθες.

Γενικά με ένα σκανάρισμα, φαίνεται ότι την Δυτική Κεντρική Ευρώπη για κάποιο λόγο την έχουν κρατήσει ψηλά στα εισιτήρια (Αυστρία, Γερμανία, Γαλλία), τα 4ωρα είναι το μίνιμουμ 120-130 ευρώ. Το Λονδίνο αρκετά ελκυστικό, Ιταλία πολύ καλές ευκαιρίες για long weekends. Βαλκάνια και Ελβετία τρελές ευκαιρίες και κάποιες πτήσεις εντός Ελλάδας που είναι οι φθηνότερες προσφορές που έχουν δώσει ποτέ.
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Αν κατάλαβα καλά, η πίστωση των extra μιλίων ισχύει μόνο για νέα μέλη του miles and bonus?

"
Όροι προσφοράς για νέα μέλη:
• Η προσφορά ισχύει για νέα εγγραφή στο Miles+Bonus ή για αναβάθμιση Basic λογαριασμού σε Miles+Bonus, που θα πραγματοποιηθεί από 26.11.2021 (00:00, ώρα Ελλάδας) έως και 29.11.2021 (23:59, ώρα Ελλάδας) μέσω του aegeanair.com, του olympicair.com ή του AEGEAN APP.
• Τα 1.000 μίλια προσμετρούνται ως μίλια αναβάθμισης. Τα 6.000 μίλια της προσφοράς αφορούν μόνο σε μίλια εξαργύρωσης.
• Η καταχώρηση των μιλίων στον Miles+Bonus λογαριασμό, γίνεται αυτόματα με την ολοκλήρωση της εγγραφής.
"
Ταξιδέψτε σε όλο το δίκτυο με έκπτωση έως 60%! Κερδίστε x6 μίλια σε κάθε επόμενη πτήση! | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
Λίγο παραπάνω λέει και για τους όρους της προσφοράς για τα miles&bonus μέλη. Οπότε ισχύει για όλους.

Όροι Miles+Bonus προσφοράς:
• Η προσφορά των μιλίων αφορά σε πτήσεις με απλή μετάβαση και με επιστροφή που εκτελούνται με το δίκτυο της AEGEAN και της Olympic Air.
• Η προσφορά των μιλίων αφορά σε κρατήσεις που θα πραγματοποιηθούν από 26.11.2021 έως και 29.11.2021 για πτήσεις από 14.01.2022 έως και 30.10.2022.
• Η προσφορά των μιλίων δεν ισχύει σε περίπτωση επανέκδοσης των εισιτηρίων που θα πραγματοποιηθεί από 30.11.2021 και μετά.
• Τα επιπλέον μίλια που θα αποδοθούν αφορούν σε μίλια εξαργύρωσης στο πρόγραμμα Miles+Bonus.
• Η καταχώρηση των επιπλέον μιλίων στον Miles+Bonus λογαριασμό, γίνεται αυτόματα έως και 72 ώρες μετά την ολοκλήρωση της πτήσης, και εφόσον το Μέλος έχει καταχωρήσει τον αριθμό λογαριασμού Miles+Bonus κατά την κράτηση ή κατά τη διαδικασία του check-in.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Ταξιδέψτε σε όλο το δίκτυο με έκπτωση έως 60%! Κερδίστε x6 μίλια σε κάθε επόμενη πτήση!
Black Friday με έως -60% σε όλο το δίκτυο!

Θέλετε ανάλυση 4Κ; Βρείτε την στο Όσλο ή σε οποιοδήποτε άλλο προορισμό σε Ελλάδα ή εξωτερικό και ζήστε από κοντά την αληθινή εμπειρία!

Ταξιδέψτε και επωφεληθείτε με x6 μίλια εξαργύρωσης!

Κάντε κράτηση έως 29/11/2021
Πτήσεις μεταξύ 14/01/2022-29/10/2022



Έκανα κράτηση απλής μετάβασης και μου έδειχνε 600 μίλια, τα 6* που αναγράφει θα τα δούμε κάπου άραγε ;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ταξιδέψτε σε όλο το δίκτυο με έκπτωση έως 60%! Κερδίστε x6 μίλια σε κάθε επόμενη πτήση!
Black Friday με έως -60% σε όλο το δίκτυο!

Θέλετε ανάλυση 4Κ; Βρείτε την στο Όσλο ή σε οποιοδήποτε άλλο προορισμό σε Ελλάδα ή εξωτερικό και ζήστε από κοντά την αληθινή εμπειρία!

Ταξιδέψτε και επωφεληθείτε με x6 μίλια εξαργύρωσης!

Κάντε κράτηση έως 29/11/2021
Πτήσεις μεταξύ 14/01/2022-29/10/2022



Έκανα κράτηση απλής μετάβασης και μου έδειχνε 600 μίλια, τα 6* που αναγράφει θα τα δούμε κάπου άραγε ;

Θα τα δεις μόλις κάνεις την πτήση...
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Ταξιδέψτε σε όλο το δίκτυο με έκπτωση έως 60%! Κερδίστε x6 μίλια σε κάθε επόμενη πτήση!
Black Friday με έως -60% σε όλο το δίκτυο!

Θέλετε ανάλυση 4Κ; Βρείτε την στο Όσλο ή σε οποιοδήποτε άλλο προορισμό σε Ελλάδα ή εξωτερικό και ζήστε από κοντά την αληθινή εμπειρία!

Ταξιδέψτε και επωφεληθείτε με x6 μίλια εξαργύρωσης!

Κάντε κράτηση έως 29/11/2021
Πτήσεις μεταξύ 14/01/2022-29/10/2022



Έκανα κράτηση απλής μετάβασης και μου έδειχνε 600 μίλια, τα 6* που αναγράφει θα τα δούμε κάπου άραγε ;
• Η καταχώρηση των επιπλέον μιλίων στον Miles+Bonus λογαριασμό, γίνεται αυτόματα έως και 72 ώρες μετά την ολοκλήρωση της πτήσης, και εφόσον το Μέλος έχει καταχωρήσει τον αριθμό λογαριασμού Miles+Bonus κατά την κράτηση ή κατά τη διαδικασία του check-in.

ok, απαντήθηκε!
 
D

Delmem38110

Guest
Αν κατάλαβα καλά, η πίστωση των extra μιλίων ισχύει μόνο για νέα μέλη του miles and bonus?
αυτό που ανέφερα εγώ είναι το πόσα μίλια θα πάρω (δυο άτομα) μετά από την ολοκλήρωση της πτήσης μου, Αθήνα Λισσαβόνα Αθήνα.
στο miles and bonus μόνο τα νέα μέλη παίρνουν 6000 πόντους καλωσορίσματος με την εγγραφή.
έμεινα πολύ ευχαριστημένος με την προσφορά της αιγαίου. κάλυψε την χασούρα της αλφαμπανκ 😂
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom