Black Friday

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Μολις παρεις κωδικους μπορεις να προσθεσεις μικρη με 8 ευρω αντι για 6 απο τη διαχειριση της κρατησης στη σελιδα της Ryan.

Οταν λαβεις αριθμο εισιτηριου μπορεις να κανεις απο τη σελιδα της Aegean.
Ααχ τελεια!παω να κλεισωωω!
@babaduma παντως για πτηση εσωτερικου aegean την εξτρα αποσκευη την χρεωνει 16ε,ενω στο σιτε της η aegean 12ε...αν τα βαλεις κατω δεδομενου οτι το εισιτηριο στο δινει 4ε περιπου παραπανω,γλυτωνεις κανα 10ε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
@babaduma παντως για πτηση εσωτερικου aegean την εξτρα αποσκευη την χρεωνει 16ε,ενω στο σιτε της η aegean 12ε...αν τα βαλεις κατω δεδομενου οτι το εισιτηριο στο δινει 4ε περιπου παραπανω,γλυτωνεις κανα 10ε[/QUOTE]
Και ποσο τη χρεωνει η Aegean αν την ζητησεις απο τη διαχειριση της κρατησης αφου κλεισεις; Παρτους ενα τηλεφωνο να μαθεις, διανυκτερευουν!
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
airshop βγαζει και 0.99 ή και δωρεαν (δεν δοκιμασα μηπως δν δεχεται μηδενικη χρεωση, προσθετεις βεβαια τιποτα εξτρα βλακιουλες).. αλλη μια airtickets θα χρεοκοπησει..
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.751
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μολις παρεις κωδικους μπορεις να προσθεσεις μικρη με 8 ευρω αντι για 6 απο τη διαχειριση της κρατησης στη σελιδα της Ryan.

Οταν λαβεις αριθμο εισιτηριου μπορεις να κανεις απο τη σελιδα της Aegean.
Παλιότερα που είχα κλείσει μ' αυτούς δεν μου είχαν στείλει κωδικό κράτησης. Έκαναν το check in μόνοι τους και μου το έστειλαν στο mail. Νομίζω κάπου το λέει ότι τη διαχείριση της κράτησης την αναλαμβάνουν οι ίδιοι.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Παλιότερα που είχα κλείσει μ' αυτούς δεν μου είχαν στείλει κωδικό κράτησης. Έκαναν το check in μόνοι τους και μου το έστειλαν στο mail. Νομίζω κάπου το λέει ότι τη διαχείριση της κράτησης την αναλαμβάνουν οι ίδιοι.
Έτσι ακριβώς είναι. Έκανα μια κράτηση SKG-ATH με Ryan, μου έστειλαν έναν κωδικό της, αλλά δεν τον έβρισκα στο σάιτ της Ryan. Δεν ξανακοίταξα. Θα δω αργότερα ή θα επικοινωνήσω με την αεροπορική για να σιγουρευτώ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παλιότερα που είχα κλείσει μ' αυτούς δεν μου είχαν στείλει κωδικό κράτησης. Έκαναν το check in μόνοι τους και μου το έστειλαν στο mail. Νομίζω κάπου το λέει ότι τη διαχείριση της κράτησης την αναλαμβάνουν οι ίδιοι.
Το μήνυμά σου με έκανε να μπω στους όρους της εταιρείας, οι οποίοι λένε:

Η αγορά εισιτηρίων από αεροπορικές εταιρείες χαμηλού κόστους συνήθως αναφέρεται μόνο στον απλό ναύλο και δεν συμπεριλαμβάνονται στην αναγραφόμενη τιμή οι αποσκευές. Η κράτηση των αποσκευών μπορεί να γίνει με την ολοκλήρωση της κράτησης στην επιπλέον τιμή που ορίζει η εκάστοτε αεροπορική εταιρεία. Εάν ο πελάτης αποφασίσει εκ των υστέρων (αφού έχει ολοκληρώσει την κράτηση του) να προσθέσει αποσκευή τότε θα υπάρχει 5€ χρέωση αποσκευών από το airshop.gr, επιπλέον του κόστους που θα χρεώσει η αεροπορική εταιρεία.

Επίσης για ryan (κοιτούσα το Αθήνα -> Θεσσαλονική) δεν δίνουν την επιλογή για αγορά προτεραιότητας ή 10 κιλης, μόνο 20 κιλης. Οπότε πρέπει να τους σκάσεις 5 € αν θέλεις να τα προσθέσεις αυτά εκ των υστέρων.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Επίσης για ryan (κοιτούσα το Αθήνα -> Θεσσαλονική) δεν δίνουν την επιλογή για αγορά προτεραιότητας ή 10 κιλης, μόνο 20 κιλης. Οπότε πρέπει να τους σκάσεις 5 € αν θέλεις να τα προσθέσεις αυτά εκ των υστέρων.
Αυτό ακριβώς! Καταρχάς, βάζω τον αριθμό κράτησης ryanair που μου έστειλαν, αλλά η ίδια η ryanair δεν τον αναγνωρίζει. Και στο μήνυμα που μου έστειλαν μου έλεγαν ότι εκείνοι θα μου στείλουν την κάρτα επιβίβασης από 48 μέχρι 2 ώρες πριν την αναχώρηση. Και ότι αν θέλω να προσθέσω εκ των υστέρων αποσκευή εκείνοι θα χρεώσουν +5 ευρώ.
 

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ομολογώ ότι δε γνώριζα καν το συγκεκριμένο σαιτ.
Λίγο που τσέκαρα προηγουμένως πάντως, οι τιμές σε σχέση με Ryan ήταν +8eu. Αν προσθέσεις και τα 5eu που λέτε ότι χρεώνουν για προσθήκη χειραποσκευής (αν δε σου δίνουν τους κωδικούς). φτάνουμε στα -2eu ανά πτήση.
Προσωπικά, δε θα το ρίσκαρα έχοντας το άγχος του check-in και του boarding pass, ειδικά αν ήθελα και τη χειραποσκευή μαζί.

Επειδή πάντως έτυχε φίλη να κλείσει ryan από 3rd party καλή ώρα (ξένο σαιτ όμως), γενικά συνηθίζεται να σου στέλνεται το σωστό booking reference αλλά δε γνωρίζεις το mail, συνεπώς δεν μπορείς να διαχειριστείς την κράτηση σου. Τα πάντα γίνονται μέσω του site/agency με την αντίστοιχη χρέωση, και φυσικά δεν έχει λόγο να σου παραχωρήσει τα original credentials της κράτησης (αν και εμείς μετά από πρήξιμο με mail τα πήραμε).
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.418
Η Wizz μόνο για σήμερα 20% σε όλες τις πτήσεις.
Link δεν έχω.
(20% discount applies to fares including taxes and non-optional charges but excluding administration fee. This promotion applies on 23 November from 00.00 to 23.59 CET. The price applies only to bookings made on wizzair.com or on the WIZZ mobile app.)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επίσης για ryan (κοιτούσα το Αθήνα -> Θεσσαλονική) δεν δίνουν την επιλογή για αγορά προτεραιότητας ή 10 κιλης, μόνο 20 κιλης. Οπότε πρέπει να τους σκάσεις 5 € αν θέλεις να τα προσθέσεις αυτά εκ των υστέρων.
Το ίδιο ισχύει και για τις διεθνείς πτήσεις (π.χ. Θεσ/νίκη - Ρώμη). Σου δίνει μόνο τις επιλογές είτε χωρίς αποσκευή, είτε με 20-κιλη. Έτσι έβγαινε και το +15 ευρώ κόστος που έγραψα πιο πάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom