Σαντορίνη blue star αναχωρηση - πυλη Ε1 κλειστη

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Ταξιδεύω το Πάσχα για Σαντορίνη με το Blue star. Στο εισιτήριο αναγράφει αναχώρηση από πύλη Ε1 στον Πειραιά.

Διάβασα σε διαφορα άρθρα ότι αυτή η πύλη θα παραμείνει κλειστή ως τον Ιούλιο! Ανησύχησα πολύ. Πηραμε τη Blue Star , αλλά βγαίνει μόνο τηλεφωνητής!

Από πού γίνονται οι αναχωρήσεις??

Είχα ταξιδέψει άλλη μια φορά με πλοίο που έφευγε από Ε1 και επειδή δεν ήξερα τι εστί αυτό, είχα ταλαιπωρηθεί απίστευτα μέχρι να τη βρω!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εγώ την Παρασκευή που ταξίδεψα (δεν θυμάμαι τι πύλη έγραφε) το blue star ήταν ακριβώς απέναντι από τον ηλεκτρικό, όπως και όλα αυτά τα χρόνια από κει αναχωρεί. Το άρθρο για πότε έλεγε ότι θα κλείσει η πύλη?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εγώ την Παρασκευή που ταξίδεψα (δεν θυμάμαι τι πύλη έγραφε) το blue star ήταν ακριβώς απέναντι από τον ηλεκτρικό, όπως και όλα αυτά τα χρόνια από κει αναχωρεί. Το άρθρο για πότε έλεγε ότι θα κλείσει η πύλη?
ναι, απλα για σαντορινη εχει ενα που παει κυκλαδες και ενα που παει δωδεκανησα. Εγω εχω κλεισει με το δευτερο, για αυτο ειναι Ε1.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
δεν εχει ταξιδεψει κανεις προσφατα για δωδεκανησα? το εσωτερικο λεωφορειο φτανει μεχρι εκει?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η πύλη Ε1 θα παραμείνει κλειστή γιατί γίνονται έργα στη Λεωφόρο Ανδρέα Παπανδρέου (Δηλαδή έξω από το λιμάνι). Προφανώς η είσοδος θα γίνεται πιο πριν από άλλη πύλη (πχ. πύλη 2) και τα πλοία θα φεύγουν κανονικά από την αρχική τους θέση.

Ο χάρτης με τις θέσεις των πλοίων:
ΥΝΑ - Θέσεις Πλοίων - Πύλες (Γραφική απεικόνιση)

Τα λεωφορεία:
ΥΝΑ - Συγκοινωνία από το λιμάνι του Πειραιά
Και ναι, το εσωτερικό λεωφορείο φτάνει μέχρι την Ε1
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μπορεις να μπεις απο την πυλη που φευγουν τα καραβια της Κρητης και να κανεις δεξια και να κινηθεις εσωτερικα του λιμανιου.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
ευχαριστώ πολύ, παιδιά! οπότε είτε θα μπούμε από την πύλη για τα κρητικά και θα κινηθούμε εσωτερικά, άμα μας πάνε με το αμάξι, είτε θα μας πάει το εσωτερικό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom