Ρωσία Bolshoi-Μοσχα

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ξερει κανεις να μου πει ποια η διαφορα main stage και new stage?
αξιζει μια παρασταση μπαλετου στο new stage ?
να κλεισω εισιτηρια απο το site τους?
οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Μαγεία, Ελένη, είτε αγαπάς το μπαλέτο, είτε όχι. Παρακολούθησα παράσταση πριν από ένα μήνα στη Νέα Σκηνή. Κλείσε τα εισιτήριά σου πολύ έγκαιρα γιατί τα οικονομικά εισιτήρια εξαφανίζονται αμέσως. Πότε πας; Εαν έχει ανοίξει η Κύρια Σκηνή-γιατί τον Ιούλιο ανακαινίζονταν-θα προτιμούσα αυτή.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
17-21 Νοεμβριου... απ οτι ειδα εχει μονο οπερα εκεινες τις μερες:(:(:(
στην mainn stage δεν μ αφηνει να κλεισω:(
υπαρχει καποιο τουρ αν δεν παρακολουθησεις παρασταση?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Όντως περίεργο γιατί στην ιστοσελίδα του Μπολσόι για τις ημερομηνίες που ενδιαφέρεσαι στην κεντρική σκηνή έχει το μπαλέτο της ωραίας κοιμωμένης: http://www.bolshoi.ru/en/poster/?&m26=11&y26=2011
Όταν πηγαίνω όμως στην έκδοση εισιτηρίων μου βγαίνει δυνατότητα να αγοράσω μόνο για τη νέα σκηνή.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ναι ετσι ειναι Ερση μου:( ξερει κανεις απο τι τιμες ξεκινουν τα εισιτηρια αυτα ? στη Nεα σκηνη , τα φθηνοτερα ειναι στα 3 ευρω , εδω αραγε ποσο ?:roll:
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Στην κεντρική σκηνή για την Ωραία Κοιμωμένη στις 20 Νοέμβρη δίνει στην οικονομική θέση το εισητήριο για 155,70 $, τιμή με έκπτωση 10% αν κάνεις κράτηση ως τις 5 Σεπτέμβρη.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τσούζει η τιμή....
Πάντως Ελένη μου αν ήμουν στη θέση σου δε θα έχανα ρωσσική όπερα. Πολύ σπανίως ανεβαίνει στις σκηνές της υπόλοιπης Ευρώπης με την εξαίρεση κάποιων έργων του Τσαϊκόφσκι. Οι φωνητικές απαιτήσεις αυτών των μουσικών έργων είναι ιδιαίτερα υψηλές και για έναν λόγο που δε γνωρίζω οι ευρωπαίοι βαρύτοινοι κυρίως διστάζουν να τους αναλάβουν.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Τσούζει η τιμή....
Πάντως Ελένη μου αν ήμουν στη θέση σου δε θα έχανα ρωσσική όπερα. Πολύ σπανίως ανεβαίνει στις σκηνές της υπόλοιπης Ευρώπης με την εξαίρεση κάποιων έργων του Τσαϊκόφσκι. Οι φωνητικές απαιτήσεις αυτών των μουσικών έργων είναι ιδιαίτερα υψηλές και για έναν λόγο που δε γνωρίζω οι ευρωπαίοι βαρύτοινοι κυρίως διστάζουν να τους αναλάβουν.
Nα την προτιμησω δηλαδη ε? εννοεις οτι το μπαλετο περιοδευει πιο ευκολα ε?:roll: μμμ πολυ καλη παρατηρηση ...

Παναγιωτα η νεα σκηνη ηταν ωραια;:roll:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοίτα να δεις, καταρχήν, έχει να κάνει με το αν σου αρέσει η όπερα ή όχι. Εξίσου εύκολα και το μπαλέτο, αλλά και η όπερα του Μπολσόι περιοδεύουν και τα δύο στην Ευρώπη. Για παράδειγμα, φέτος ήρθε στο Ηρώδειο η όπερα των Μπολσόι με το έργο "Ευγένιος Ονιέγκιν" του Τσαϊκόφσκι. Ασφαλής και main stream επιλογή έργου το οποίο ανεβάζεται συχνότατα και από άλλες μουσικές σκηνές. Απλώς αν τύχαινα να είμαι εκεί και να έχει παράσταση ρωσικής όπερας, θα προσπαθούσα να μην τη χάσω. Αν πάλι παίζουν Μότζαρτ και Βέρντι, τότε ίσως να προτιμούσα το μπαλέτο.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
.....για σας που δεν θα πάτε Μόσχα....και μένετε στην Αθήνα....

Badminton Theater

ένα καλύτερο από το άλλο..

(και εγώ πάλι επιβιώνω το δύσκολο "εσείς οι πρωτευουσιάνοι..." που με έλεγαν παλιά και σας λέω εγώ τώρα :roll:)....
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
17-21 Νοεμβριου... απ οτι ειδα εχει μονο οπερα εκεινες τις μερες:(:(:(
στην mainn stage δεν μ αφηνει να κλεισω:(
υπαρχει καποιο τουρ αν δεν παρακολουθησεις παρασταση?
Απ'ό,τι είδα, η Κεντρική Σκηνή ανοίγει ξανά στις 28 Οκτώβρη.


Ναι ετσι ειναι Ερση μου:( ξερει κανεις απο τι τιμες ξεκινουν τα εισιτηρια αυτα ? στη Nεα σκηνη , τα φθηνοτερα ειναι στα 3 ευρω , εδω αραγε ποσο ?:roll:
Στη Νέα Σκηνή η καλύτερη τιμή που βρήκα online περίπου ένα μήνα πριν το μπαλέτο ήταν στα 50 ευρώ.

Nα την προτιμησω δηλαδη ε? εννοεις οτι το μπαλετο περιοδευει πιο ευκολα ε?:roll: μμμ πολυ καλη παρατηρηση ...

Παναγιωτα η νεα σκηνη ηταν ωραια;:roll:
Όντως το μπαλέτο περιοδεύει ευκολότερα αλλά άλλη γοητεία να το δεις στο 'φυσικό του περιβάλλον'. Μάλλον όμως θα έκλεινα στη Νέα Σκηνή, η οποία δε στερείται μεγαλοπρέπειας, κάθε άλλο. Επισυνάπτω φωτό.
 

Attachments

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Εκλεισα τελικα για Οπερα :To Μαγικο Φλαουτο :D 300 ρουβλια και για τους 2 (7 ευρωπουλακια!)...:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.973
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom