Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

tatooine

Member
Μηνύματα
1.343
Likes
4.974
Βασικά πήρα τηλέφωνο επειδή είμαι και μέλος στη συγκεκριμένη σελίδα και μου έστειλαν την επιβεβαίωση σαν confirmation email και από την πλευρά τους.... Ελπίζω να μην έκανα πατατιά.
Όχι καμία.
Απλά να γνωρίζεις ότι για την δική μας ασφάλεια επικοινωνούμε πάντα μέσω της πλατφόρμας που κάνουμε την κράτηση.
 
Last edited:

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Όχι καμία.
Απλά να γνωρίζεις ότι για την δική μας ασφάλεια επικοινωνούμε πάντα μέσω της πλατφόρμας που κάνουμε την κράτηση.
Το καταλαβαίνω αυτό και έχετε απόλυτο δίκαιο. Απλώς έστειλα και μνμ μέσω της booking απλώς δεν έλαβα κάποια απάντηση ακόμα από εκεί οπότε αποφάσισα να καλέσω. Και κάλεσα τηλεφωνικά και μου έδωσαν τοων κωδικό κράτησης από μέρος τους (στην αρχή βέβαια μου είπαν ότι έβλεπαν μόνο τις ακυρωμένες που είχα μέσω του site τους και μετά από λίγο προσεκτικότερη ματιά μου είπαν ναι το βλεπω) και με το online support στο site τους κατευθείαν μου έστειλαν mail επιβεβαίωσης με τον ίδιο αριθμό που μου έδωσαν και τηλεφωνικά. Απλώς εννοείται μέσω του επίσημου site τους δεν μπορώ να διαχειριστω την κράτηση του booking. (λογικότατο). Και για οποιαδήποτε αλλαγή - τροποποιησημου είπαν να την κάνω μέσω του booking.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Παιδιά έχω κλείσει σε Hilton μέσω booking. Επειδή είναι η πρώτη φορά που κλείνω μέσω booking Αμερική, υπάρχει περίπτωση να φτάσω τίποτα εκεί και μα πουν δεν βρίσκω την κράτηση κτλ κτλ?
Κι εγώ είχα κλείσει Hilton στην Ουάσιγκτον μέσω booking παλαιότερα(και σε καλή τιμή),κανένα πρόβλημα,απλώς κράτησαν,κατά το check in 150 $ εγγύηση,η οποία επιστράφηκε στην κάρτα με το check out,πράγμα το οποίο ισχύει στις ΗΠΑ και διευκρινίζεται στα "ψιλά"γράμματα εκάστης κράτησης..βεβαια,έχει συμβεί να μην παρακρατηθεί ποσό,παρ΄όλο που αναφερόταν..
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Καλημέρα!!
Προσπαθώ να βρώ τιμές για ξενοδοχεία μέσω booking ..τοε παρακολουθω δύο τρεις βδομάδες και οι τιμές αλλάζουν μια πάνω μία κάτω.. γνωρίζει κανείς ποιες μέρες είναι οι κατάλληλες να κλείσω?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Καλημέρα!!
Προσπαθώ να βρώ τιμές για ξενοδοχεία μέσω booking ..τοε παρακολουθω δύο τρεις βδομάδες και οι τιμές αλλάζουν μια πάνω μία κάτω.. γνωρίζει κανείς ποιες μέρες είναι οι κατάλληλες να κλείσω?
Σε ποιο προορισμό κοιτάς;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα!!
Προσπαθώ να βρώ τιμές για ξενοδοχεία μέσω booking ..τοε παρακολουθω δύο τρεις βδομάδες και οι τιμές αλλάζουν μια πάνω μία κάτω.. γνωρίζει κανείς ποιες μέρες είναι οι κατάλληλες να κλείσω?
Ειναι τζακποτ. Αν δείτε κάτι φθηνό και σας αρεσει κλείστε το. Αν θελετε να συνεχίζετε να κοιτάτε κλείστε τουλάχιστον κατι με δωρεαν ακύρωση.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Ο κανόνας συνήθως για τα ξενοδοχεία είναι ή πολύ πολύ νωρίς ή την τελευταία εβδομάδα (με ρίσκο βέβαια).
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Σε ποιο προορισμό κοιτάς;
Για Miami συγκεκριμένα south beach

Ειναι τζακποτ. Αν δείτε κάτι φθηνό και σας αρεσει κλείστε το. Αν θελετε να συνεχίζετε να κοιτάτε κλείστε τουλάχιστον κατι με δωρεαν ακύρωση.
Ευχαριστώ πολύ..το ψάχνω

Ο κανόνας συνήθως για τα ξενοδοχεία είναι ή πολύ πολύ νωρίς ή την τελευταία εβδομάδα (με ρίσκο βέβαια).
Είναι τρελό.. την μια μέρα είναι στα 960 ευρώ την άλλη στα 1250
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
521
Likes
2.264
Εγω με Βενετια και Κολωνια οταν κοιτουσα παρα πολυ νωρις εβρισκα ακραιες εξωπραγματικες τιμες (ειδικα Κολωνια που δεν ειναι καν τουριστικος προορισμος) και δυο μηνες πριν το ταξιδι βρηκα 50% κατω. Αλλα στη Φλωρεντια ας πουμε εκλεισα αρκετους μηνες πριν με τεραστια δυσκολια κατι σε νορμαλ τιμη και στη συνεχεια μονο αυξησειες επαιζαν. Παντως μετα απο διαφορα που διαβαζω θα το γυρισω σε Hotels.com. Το χρησιμοποιησα τελευταια φορα το 2020, δεν εχω ιδεα γιατι το παρατησα μετα. Νομιζω μου ηταν πιο ξεκουραστο το interface της booking αλλα σιγα, συνηθεια ειναι αυτο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Παντως μετα απο διαφορα που διαβαζω θα το γυρισω σε Hotels.com. Το χρησιμοποιησα τελευταια φορα το 2020, δεν εχω ιδεα γιατι το παρατησα μετα. Νομιζω μου ηταν πιο ξεκουραστο το interface της booking αλλα σιγα, συνηθεια ειναι αυτο.
Το hotels ειναι φθηνοτερο σε ορισμενες χωρες στο ιδιο ξενοδοχειο και επιστρεφει και το 10%. Σε αλλες ιδιες κι αλλου ακριβοτερο, μαλλον σπανια. Κοιταμε και τα δυο. Οποιοι θελουν διαμερισμα ακομη και με φρικτες κριτικες, πανε booking γιατι ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει, ας προσεχες.
 
Last edited:

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Το hotels ειναι φθηνοτερο σε ορισμενες χωρες στο ιδιο ξενοδοχειο και επιστρεφει και το 10%. Σε αλλες ιδιες κι αλλου ακριβοτερο, μαλλον σπανια. Κοιταμε και τα δυο. Οποιοι θελουν διαμερισμα ακομη και με φρικτες κριτικες, πανε booking γιατι ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει, ας προσεχες.
Προτείνω εναλλακτικά και την AGODA,για όποιον κλείνει τσίπικες διαμονές όπως και του λόγου μου.Μέχρι στιγμής είμαι ΟΚ..
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Προτείνω εναλλακτικά και την AGODA,για όποιον κλείνει τσίπικες διαμονές όπως και του λόγου μου.Μέχρι στιγμής είμαι ΟΚ..
Μία φορά την χρησιμοποίησα και δεν έμεινα ικανοποιημένος, την ημέρα που με χρέωσαν, τράβηξαν 20-30 ευρώ επιπλέον για διαμονή κόστους 400 ευρώ. Χρησιμοποιούν "δική" τους ισοτιμία...
Επίσης, δεν μπορούσα να αλλάξω κάρτα για χρέωση και ταλαιπωρήθηκα λίγο με κλήσεις από εκείνους μετά απο επικοινωνία στο chat.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom