c'est la vie

Desperate

New Member
Μηνύματα
2
Likes
28
Καλώς σας βρηκα !
Να συστηθώ :
Είμαι γυναίκα 52 ετών . Πλέον μόνη.
Σας διαβάζω πολλά χρόνια και με εχετε βοήθησει σε πολλά ταξίδια , κυρίως στις καλοκαιρινές διακοπές στην Ελλάδα.
Λοιπόν παιδιά μου , η ζωή είναι απρόβλεπτη και πολλές φορές οι εκπλήξεις που μας επιφυλάσσει δεν είναι ευχάριστες .. . μια τέτοια δυσάρεστη περίοδο βιώνω.
Οι επιλογές μου για μη τρελαθώ είναι λίγες. Μετά από ελάχιστη σκέψη σήμερα το πρωί έκλεισα αεροπορικά για Μαδρίτη. Αναχώρηση την επόμενη εβδομάδα ! Φτάνω στη Μαδρίτη Σαββατο πρωί και θα μείνω μεχρι την παρασκευή το πρωί . Έξι μέρες γεμάτες. Βρήκα ένα στούντιο οικονομικό στην περιοχή Αrguelles. Δεν εχω μεγάλω budjet , δεν έχω προγραμματίσει τίποτα , δεν έχω ξαναπάει ποτέ στην Ισπανία, δεν ήταν καν στα πλάνα μου ένα ταξίδι επίσης δεν έχω ξαναταξιδέψει μόνη μου !!!
Η αλήθεια είναι ότι αυτή την εβδομάδα θα έχω πάρα πολλή δουλεια και δεν νομιζω να προλάβω να οργανωθω.
Θέλω τη βοήθεια σας, υπάρχει καποιος να 'εχει ετοιμο πρόγραμμα για Μαδρίτη . ίσως σε κάποιο excel ?
¨Οσο το σκέφτομαι ότι θα πάω καπου μόνη μου και δεν θα ξέρω από που να αρχίσω και τι κάνω με πιανει πανικός.
Μάλλον δεν ειναι και η καλύτερη ιδέα.
Τέλος πάντων αν μπορείτε βοήθηστε με
Να έχετε όλοι σας καλά ταξίδια να περνάτε καλά . Να μην θεωρείτε τίποτα δεδομένο . Να θυμάστε ότι η ζωή είναι μικρή και μερικές φορές αδικη. Ας προσπαθήσουμε εμείς να την κάνουμε γλυκιά

Σας φιλώ
<3
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες και με το καλό το ταξίδι σου, εύχομαι να ναι όπως το θέλεις!
Η περσινή μου περιήγηση σε Μαδρίτη & Τολέδο σε περίπτωση που σου φανεί χρήσιμη:

Ισπανία - Ισπανία βήμα πρώτο. Toledo y Madrid.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Καλώς ήρθες! Από σόλο ταξίδια άλλο τίποτα στο φόρουμ. Μπορείς να βρεις πολλές εμπειρίες να διαβάσεις. Μία από τις καλύτερες επιλογές κατά τη γνώμη μου είναι να ακολουθήσεις κάποιο walking tour στην πόλη. Μαθαίνεις πράγματα για την πόλη και μπορεί να γνωρίσεις και κόσμο. πχ Free walking Tour Madrid: Free booking without credit card.

Καλά ταξίδια!
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
Καλώς ήρθες!
Σου εύχομαι να περάσεις όμορφα στο ταξίδι σου και να αντιστρέψεις την άσχημη κατάσταση που βιώνεις.
Και εμείς ετοιμαζόμαστε για ταξίδι στη Μαδριτη.
Η αλήθεια είναι ότι διαβάζω πολλά και έχω πελαγώσει κι εγώ με το πρόγραμμα.
Όντως ένα σχεδιάγραμμα σε εξελ θα σε βοηθούσε να οργανωθείς.

Αντε παιδιά οι πιο έμπειροι βοηθήστε την Desperate να πάρουμε και εμείς καμιά ιδέα 😅
Εύχομαι όλα καλά να πάνε 😍
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.820
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Στη Μαδριτη ξεκιναμε απο τα Μουσεια.
Μια ημερησια Τολεδο, μια ακομη, βγηκε.
Καλώς ήρθες! Πολύ καλή απόφαση να φύγεις ένα ταξιδι, πιστεύω ότι και να περνάς θα σε βοηθήσει

Με μουσεία, και δύο ημερήσιες μία στο Τολέδο και αλλη μία ίσως στη Σεγκόβια να δεις που δεν θα σε φτάσουν οι μέρες..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η Μαδρίτη είναι μία από τις πιο φιλικές πόλεις για τον οποιοδήποτε. Ιδανικός προορισμός για να ηρεμήσει απεγνωσμένους. Αν είσαι λάτρης της τέχνης πήγαινε στα διάσημα μουσεία της Prado y Reina Sofía etc. Αν σου αρέσουν τα ανάκτορα κλπ. πήγαινε και στα palacios και σε εκκλησίες αν είσαι fan...και σε Toledo, Segovia.
Όμως για μένα Μαδρίτη είναι το Retiro, η Gran Via, η Sol, η Mayor, η Jacinto Benavente, η Chueca, η Malesana, η España, η Salamanca, το Tierno Galván, το Bombilla, η Casa de Campo, ο Manzanares και οι γέφυρες του όπως η Toledo και η Arganzuela, η La Latina κ.α. Μα πάνω απ' όλα οι άνθρωποι και η ζωντάνια που εκπέμπει η πόλη. Μια πόλη που άνετα βοηθά έναν Desperate to Aspirate
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Το προγραμμα που σου στελνω ειναι ημιτελες,αλλα ελπιζω να σε βοηθησει, αν και δεν εχω συμπληρωσει ακομη τις λεπτομερειες. Οσο για τον χρονο περιηγησης του, μπορεις να τον προσαρμοσεις στην δικη σου διαθεση. καλα να περασεις και μην ξεχνας
ΤΑΞΙΔΙ ειναι "το φευγιο του μυαλου και της σκεψης μας"
 

Attachments

Desperate

New Member
Μηνύματα
2
Likes
28
Το προγραμμα που σου στελνω ειναι ημιτελες,αλλα ελπιζω να σε βοηθησει, αν και δεν εχω συμπληρωσει ακομη τις λεπτομερειες. Οσο για τον χρονο περιηγησης του, μπορεις να τον προσαρμοσεις στην δικη σου διαθεση. καλα να περασεις και μην ξεχνας
ΤΑΞΙΔΙ ειναι "το φευγιο του μυαλου και της σκεψης μας"
Πριν ακόμη ανοίξω το αρχείο σε ευχαρισ΄τω από τα βάθη της καρδιάς μου .
Όλους σας ευχαριστώ πραγματικά .
Αυτό ακριβώς ψάχνω "το φευγιο του μυαλου και της σκεψης "

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.508
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom