Γαλλία Chamonix, αξίζει?

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω πηγα Ιουλιο και μου αρεσε τρομερα.Αλλα δεν θα καθομουνα μερες.
 

fairy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΥΡΙΚΙΟΣ Ή ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ώπα!! όχι τόσο εύκολα!! κοίτα το chamonix δεν έχει να επιδείξει και τίποτα ιδιαίτερο αλλά η τοποθεσία από άποψη ανάγλυφου (στο βάθος μιας κοιλάδας), η διαδρομή (με κάτι απίστευτες κοιλαδογέφυρες) και μια επίσκεψη στο (σαν βγαλμένο από cartoon) μπαλκονάκι γύρω από την κορυφή aguille de midi (ή όπως αλλιώς γράφεται) με θέα τον παγετώνα και τις Άλπεις καθώς και η όλη κατασκευή μέσα στο βουνό, μου έχει χαραχθεί! Κάποιος χρήστης είχε βάλει στον γ’ φωτογραφικό διαγωνισμό μια φώτο από εκεί η οποία μπορεί να σε πείσει!! Χωρίς επίσκεψη στην κορυφή, όχι.
Λίγο αργά θα πω την άποψή μου, αλλά είμαι νέα εδώ... Οπότε για τους επόμενους που θα σκεφτούν να πάνε... θα συμφωνήσω με τον Kalspiros.
Η ομορφιά είναι απίστευτη και του χωριού αλλά και προπαντώς όταν αρχίσεις να ανεβαίνεις προς την κορυφή Aiguille du Midi και αρχίσεις όλα να τα βλέπεις κάτω μικρότερα αλλά ομορφότερα και πάνω επιβλητικότερα. Όταν δε φθάσεις στην κορυφή, πραγματικά αυτό που νοιώθεις είναι απερίγραπτο. Παντού γύρω σου άσπρες κορυφές, ατέλειωτες, από κάτω σου σύννεφα και πιο κάτω το τόσο δα μικρό, πια, Chamonix. Σου κόβει την ανάσα. Βρέθηκα εκεί Δεκέμβρη 2008 με τον αγαπημένο μου και αν μπορούσα σίγουρα θα ξαναπήγαινα. Αν καταφέρω θα ανεβάσω και φωτογραφίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.011
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom