Ιταλία Ciao Toscana....

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
giota1 μου να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και ετοιμάζομαι να κάνω και εγώ ενα ταξιδάκι σε αυτά τα μέρη.. ποιό gps χρησιμοποιήσατε? σε ρωτάω γιατί εγώ που πήγα να αγοράσω με χ'αρτες της Ευρώπης μου είπαν οτι τα γνωστά gps έχουν μόνο τους βασικούς οδικούς άξονες... εσύ αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα?..
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
giota1 μου να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και ετοιμάζομαι να κάνω και εγώ ενα ταξιδάκι σε αυτά τα μέρη.. ποιό gps χρησιμοποιήσατε? σε ρωτάω γιατί εγώ που πήγα να αγοράσω με χ'αρτες της Ευρώπης μου είπαν οτι τα γνωστά gps έχουν μόνο τους βασικούς οδικούς άξονες... εσύ αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα?..[/


καλημερα. εχω το tomtom xl map share europe. δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. ισα ισα.....
και γω δεν ηξερα ποιο να παρω τοτε και ρωτησα εδω μεσα τα παιδια και μου προτεινανε αυτο και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη.
παντως μην αγχωνεσαι ειναι ευχαριστη διαδρομη απο αποψη δρομων.
οτι αλλο θες, εδω ειμαι.....:D:D:D:D
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
ευχαριστώ πολύ , οι πληροφορίες σου γενικά μου ήταν πολύ χρήσιμες...
 

CBF 600

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο το κόσμο......
αυριο θα τη τελειωσω.... αλλα το περιμενα πολυ καλυτερο το ταξιδι. δεν λεει ο σεπτεμβριος εχει τοοοοσο πολυ κοσμο. οταν ξαναπαω καποια στιγμη θα αποφυγω αυτη την εποχη
Γιώτα μου εισαι ο ανθρωπος μου!!!!!!!!!!!!!!!! πριν λιγο εγραφα ότι εχω πελαγωσει που να πρωτοπαω στη τοσκανη, που να μεινω αποστασεις, ποση ώρα θα χρειαστω απο το ενα μερος στο αλλο, και ως δια μαγειας.....ΠΑΦ.....ιδου η δημοσιευση του ταξιδιου σου:clap:
Θα εχω στη διάθεση μου 2 εβδομαδες με τη μηχανή μου, σκεφτομαι να παω απο ΑΝΚΟΝΑ και να φυγω απο ΒΕΝΕΤΙΑ. Σκεφτομαι να παω Αρχες Μαίου... τι λες θα γινεται χαμός απο κοσμο? και ο καιρός (που με ενδιαφερει πολυ λόγο μεταφορικου μου μέσου).

Δεν αλλάξατε ξενοδοχείο ετσί? Μένατε στο ίδιο και απο εκει φεύγατε?
Θα μπορούσες να μου δώσεις τα στοιχεία του καμπιγκ bangalow που μεινατε στη Ρώμη?

Σευχαριστώ πολύ και η Ιστορία σου ήταν αψογη!!!! πολυ κατατοπιστικη :D:clap:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Γιώτα μου εισαι ο ανθρωπος μου!!!!!!!!!!!!!!!! πριν λιγο εγραφα ότι εχω πελαγωσει που να πρωτοπαω στη τοσκανη, που να μεινω αποστασεις, ποση ώρα θα χρειαστω απο το ενα μερος στο αλλο, και ως δια μαγειας.....ΠΑΦ.....ιδου η δημοσιευση του ταξιδιου σου:clap:
Θα εχω στη διάθεση μου 2 εβδομαδες με τη μηχανή μου, σκεφτομαι να παω απο ΑΝΚΟΝΑ και να φυγω απο ΒΕΝΕΤΙΑ. Σκεφτομαι να παω Αρχες Μαίου... τι λες θα γινεται χαμός απο κοσμο? και ο καιρός (που με ενδιαφερει πολυ λόγο μεταφορικου μου μέσου).

Δεν αλλάξατε ξενοδοχείο ετσί? Μένατε στο ίδιο και απο εκει φεύγατε?
Θα μπορούσες να μου δώσεις τα στοιχεία του καμπιγκ bangalow που μεινατε στη Ρώμη?

Σευχαριστώ πολύ και η Ιστορία σου ήταν αψογη!!!! πολυ κατατοπιστικη :D:clap:



γεια... το συγκεκριμενο ταξιδι ειναι πολυ ομορφο...
ειχα διαβασει οτι μαιο και σεπτεμβριο μαζευει το πιο πολυ κοσμο αλλα σιγουρα μπορω να σου πω για σεπτεμβριο που πηγα. στο tavarnelle val di pesa που μεναμε ηταν ολα σχτικα κοντα γιατι βρισκεται αναμεσα φλωρεντια και σιενα. για αποστασεις μπες στο viamichellin να δεις , εμας μας βοηθησε πολυ το gps. αν θες να ξενυχτας σε καθε πολη δεν ειναι καλη ιδεα να μεινεις εκει που μεναμε, καλυτερα να μεινεις σε ξενοδοχεια μες στις πολεις.
το καμπινγκ λεγετε camping fabulus μπες στο tripadvisor να δεις κριτικες.

οσο για τον καιρο το σεπτεμβριο ητανε πολυ καλος.

οτι αλλο χρειαστεις......:D:D
 

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
Παιδιά σκεφτόμαστε για φλωρεντία ή τοσκάνη για αρχές δεκεμβρίου..
καμια εμπειρία για τον καιρό?
΄΄εχει πολύ κρύο συνήθως?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Παιδιά σκεφτόμαστε για φλωρεντία ή τοσκάνη για αρχές δεκεμβρίου..
καμια εμπειρία για τον καιρό?
΄΄εχει πολύ κρύο συνήθως?
Οσες φορες βρεθηκα ο καιρος ηταν ενα κλικ ψυχροτερος απο Ελλαδα, τιποτα το απαγορευτικο.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολύ χρήσιμη ιστορία! Το καλοκαίρι θα βρίσκομαι στη Τοσκάνη(Φλωρεντία, Σιένα, Πίζα, Σαν Τζιμινιάνο).
Αξίζει να κλείσω εισητήρια για τα μουσεία μέσω ίντερνετ? Θα δυσκολευτώ τόσο πολύ με τις ουρές?
Τελος, γνωρίζετε φτηνά μαγαζιά για φαγητό(κάτι σαν μπουφέ για παράδειγμα)?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom