Ιταλία Cinque Terre Λιγουρίας και Λίμνες Λομβαρδίας σε ένα.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
'Οχι δεν είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο ακριβώς επειδή στόχος μας ήταν τα χωριά και σε αυτά είχαμε μάθει ότι είναι ταλαιπωρία να έχεις αυτοκίνητο. Θα έπρεπε να παρκάρουμε μακριά και σε μικρά parking που ζήτημα ήταν αν θα βρίσκαμε εύκολα. Θα πηγαίναμε για πεζοπορία και μετά θα έπρεπε να επιστρέψουμε για να πάρουμε το αυτοκίνητο προκειμένου να πάμε στο παραδίπλα χωριό. Δεν συνέφερε.

Ο καλύτερος τρόπος αφού θα έχεις αυτοκίνητο απ' ότι κατάλαβα είναι να πας σε μια γειτονική των χωριών πόλη, όπως η La Spezia ή το Levanto να την έχεις σαν ορμητήριο και από εκεί να κινηθείς με τρένα προς τα χωριά και βέβαια στη συνέχεια να διαλέξεις ανάμεσα στα χωριά να διανύσεις και κάποια μονοπάτια με τα πόδια.
Δεν θέλω να πάω με το αυτοκίνητο στα χωριά, αλλά να βρώ που θα αφήσω το αυτοκίνητο για να κινηθώ μετά με πεζοπορίες (κυρίως) και με τρένο. Σκέφτομαι 2 με 3 μέρες για τις πέντε γαίες, αλλά που είναι καλύτερα να αφήσω το αυτοκίνητο. Μάλλον Γένοβα! Θα το κοιτάξω όμως και το Λεβάντο :) Ευχαριστώ πολύ!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
αν πας με αυτοκίνητο δυτικά δες οπωσδήποτε
Νομίζω οτι δείχνει εικόνες απο Πομπηία έως πέντε γαίες ή όχι;
Εγώ λέω να κινηθώ Λομβαρδία (όλες τις λίμνες, τις πόλεις γύρω απο Μιλανο και Μιλάνο) και αν δω οτι χωράει να βάλω 3 μέρες σε Λιγουρία για τα χωριουδάκια ή Δολομίτες.
Έχω χρόνο μπροστά μου να κάνω σχέδια και να ψάχνω πολλά και διάφορα, γιατί πρόκειται για ταξίδι του 2021
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
986
Likes
2.072
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
η ταινία πρέπει νάναι σίγουρη πολύ καλή, αλλά τι προφορά είναι αυτή που έχουν Παναγία μου? Δεν καταλαβαίνεις τίποτα!o_O:bleh:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
η ταινία πρέπει νάναι σίγουρη πολύ καλή, αλλά τι προφορά είναι αυτή που έχουν Παναγία μου? Δεν καταλαβαίνεις τίποτα!o_O:bleh:
Το παθαίνουμε όλοι που είχαμε αμερικανοθρεμμένους καθηγητές στα νιάτα μας, δοκίμασε με αγγλικούς υπότιτλους βοηθάει πολύ
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
986
Likes
2.072
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Το παθαίνουμε όλοι που είχαμε αμερικανοθρεμμένους καθηγητές στα νιάτα μας, δοκίμασε με αγγλικούς υπότιτλους βοηθάει πολύ
Είσαι φοβερός! Πράγματι η δασκάλα μου είχε σπουδάσει Αμερική!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
η ταινία πρέπει νάναι σίγουρη πολύ καλή, αλλά τι προφορά είναι αυτή που έχουν Παναγία μου? Δεν καταλαβαίνεις τίποτα!o_O:bleh:
Υπάρχει στο Kodi με ελληνικούς υπότιτλους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.622
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom