Γαλλία Colmar - Η πιο όμορφη πόλη της Ευρώπης!

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
ορίστε και μικρή φωτογραφική βοήθεια, κυρίως από τα χωριά που ανέφερε ο φίλοσ μας τουμπιοτης
 

Attachments

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
και λίγες ακόμα.... για σενα Βαγγέλη :D

όταν βρώ το σκληρό κάπου που το έχωσα, θα ανεβάσω και από οινοποιεία-το πιο δυνατό σημείο
 

Attachments

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φυσικά και είναι όμορφο μέρος.
Αφού θυμίζει Αμστερνταμ :D
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Φυσικά και είναι όμορφο μέρος.
Αφού θυμίζει Αμστερνταμ :D
Φένια υπερβάλεις .....ένα ποταμάκι περνάει απο το Κολμάρ...:D
Πολύ ωραίο βέβαια το Κολμάρ και όλα τα χωριά στο δρόμου του κρασιού ( και τώρα στις γιορτές έχουν ίσως το καλύτερο χριστουγεννιάτικο στολισμό από άλλες περιοχές της Γαλλίας) αλλά θεωρώ υπερβολή τον χαρακτηρισμό ως "η πιο όμορφη πόλη της Ευρώπης" ...
Βέβαια δεν έχω πάει και σε όλες........
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν υπερβάλλω, ειρωνεύομαι :)

(ο μπακλαβάς είναι άρτι αφιχθείς )
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έλεος. Τα πράγματα εντελώς εκτός διαστάσεων....
Ναι, το Colmar είναι μια πάρα πολύ όμορφη γραφική πόλη. Και υπερτουριστική.

Η ωραιότερη όμως της Ευρώπης? Δε νομίζω. Η ωραιότερη της Γαλλίας? Δε νομίζω. Έχω πάει σε αρκετές ομορφότερες στη χώρα.

Παρεμπιπτόντως, οι φωτογραφίες του αρχικού μηνύματος είναι ΟΛΕΣ τους πειραγμένες πολύ (HDR rendered κλπ).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Έλεος. Τα πράγματα εντελώς εκτός διαστάσεων....
Ναι, το Colmar είναι μια πάρα πολύ όμορφη γραφική πόλη. Και υπερτουριστική.

Η ωραιότερη όμως της Ευρώπης? Δε νομίζω. Η ωραιότερη της Γαλλίας? Δε νομίζω. Έχω πάει σε αρκετές ομορφότερες στη χώρα.

Παρεμπιπτόντως, οι φωτογραφίες του αρχικού μηνύματος είναι ΟΛΕΣ τους πειραγμένες πολύ (HDR rendered κλπ).
Πες τα ρε τάβερ, έβλεπα και εγώ αυτή την τυρόπιτα με ούρδα και αναρωτιόμουνα τι της λείπει!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Όντως.Ωραία πόλη αλλά μάλλον υπερβολή να την πούμε την ωραιότερη της Ευρώπης.Συμφωνώ με taver.
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
το διάβασα στη zougla και το ανέβασα εδώ για να ακούσω γνώμες...έχω σκοπο να πάω γαλλία το πάσχα και θέλω να δω αν τελικά αξίζει!!!!!!δυστηχώς δεν μπόρεσα να βρω το κανονικό άθρο-πηγή να δω τι πραγματικά λέει...
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Εκτός από την πρώτη φωτο - που θυμίζει είσοδο σε παραμύθι -όλες οι άλλες είναι ακριβώς όπως είναι η περιοχή της Μικρής Γαλλίας στο Στρασβούργο, οπότε Κάτια μου αν δε βολεύει να πας στο Κολμάρ, ο συνδυασμός Eurodisney - Στρασβούργου θα σε καλύψει απόλυτα και θα δεις και κάτι παραπάνω...

Τώρα για ωραιότερη πόλη της Ευρώπης .... δεν νομίζω οτι μπορεί να πάρει τα πρωτεία της Θεσσαλονίκης..!!!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Εγώ από τα μέρη που έχω πάει με κέρδισε το Στρασβούργο αλλα δεν είχα πάει ακόμη στο Γκντασκ...εκεί ψιλοέμεινα από την ομορφιά γιατί δεν το περίμενα!Η ομορφότερη πόλη είναι αυτή που δεν επισκέφθήκαμε ακόμη!!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.843
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom