Τσεχική Δημοκρατία Corinthia Panorama Prague

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Έχει επισκεφθεί κανείς το παραπάνω ξενοδοχείο?Το έχω κλείσει τον Ιούλιο για 3 μέρες που θα πάω στη Πράγα με 85ε τη βραδιά..Αξίζει ή είναι μακριά από το κέντρο?Αν όχι γνωρίζει κάποιος κάτι καλό στο κέντρο με τα ίδια χρήματα περίπου?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Έχει επισκεφθεί κανείς το παραπάνω ξενοδοχείο?Το έχω κλείσει τον Ιούλιο για 3 μέρες που θα πάω στη Πράγα με 85ε τη βραδιά..Αξίζει ή είναι μακριά από το κέντρο?Αν όχι γνωρίζει κάποιος κάτι καλό στο κέντρο με τα ίδια χρήματα περίπου?
δεν ξερω ποσων αστερων ξενοδοχειο ειναι αυτό..δεν εχω χρόνο να ψαξω..και που ειναι..αλλα δες και το prague inn στην οδό zitna που ειναι κοντα στον σταθμο μετρό karlovo namesti..
εμεινα εκει..ανακαινισμενο ξενοδοχειο..πεντακαθαρο και πολυ καλο πρωινο..
πηγαιανα στο κεντρο με τα ποδια..τραμ χρησιμοποιησα μονο για να παω απεναντι στο καστρο... που μαλιστα περναει απο karlovo namesti..5 λεπτα απο ξενοδοχείο..
για 3 μερες δεν αξιζει να εισαι μακρια απο κεντρο..θα χανεις χρονο σε μετακινήσεις..
αλλα ο καθενας οτι επιθυμει....
το ειχα κλεισει νομιζω απο venere...ψαξτο λιγο..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
νομιζω τελικα οτι ειναι μακρια μια ματια που εριξα..για το ξενοδοχειο που σου προτεινω..περνεις το λωφορειο 100 απο αεροδρομιο ..κανει τερμα σε γραμμη μετρο που πηγαινει κατευθειαν Karlovo namesti..και on foot σε 5 λεπτα στο ξενοδοχειο.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ενταξει..βλεπω οτι ειναι 4 αστερων..σιγουρα προσφερει περισσοτερα απο αυτο που σου προτεινω..συνυπολογιζεις τα συν και τα πλην και αποφασιζεις...
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
αν ειναι το corinthia towers ειναι απλα φανταστικο!!
πηγα περυσι πραγα αλλα εμεινα ...κοιτα να δεις που κολλησα..τελοσπαντων εκει που εμεινα ηθελε συγκοινωνια για να πας κεντρο..
βεβαια αν εχει ηδη απαντηθει εισαι κομπλε!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Έχω μείνει πριν αρκετά χρόνια όμως. Πολύ ωραίο ξενοδοχείο ωραία θέα από όλα σχεδόν τα δωμάτια. Πρωινό πλούσιο με καταπληκτικά λουκάνικα. Πολύ μακριά από το κέντρο αλλά το μετρό έξω από το ξενοδοχείο. Αν δεν είσαι πολύ των βραδυνών εξόδων (οπότε θα αναγκάζεσαι να παίρνεις taxi) σίγουρα τα αξίζει τα λεφτά του.
Και την Κυριακή αν θυμαμαι καλά έχει και ένα ωραίο μικρό παζάρι στην περιοχή.
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Όχι για να πω την αλήθεια δεν είμαι και πολύ των βραδινών εξόδων..Δηλαδή στο εξωτερικό συνήθως ξεκινάμε πρωί και επιστρέφουμε βράδυ στο ξενοδοχείο για ύπνο..Το ξενοδοχείο το θέλω για έναν ύπνο...Όσον αφορά το Panorama,όταν λες μακριά,δηλαδή πόση ώρα περίπου με το μετρό?:roll:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δε θυμάμαι έχει περάσει και καμμιά δεκαετία.
Θυμάμαι πάντως ότι οι μετακινήσεις δεν μας δημιούργησαν πρόβλημα.
 

smar0

Member
Μηνύματα
65
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
αιγυπτος
Εμείς κλείσαμε για τέλη Ιουλίου 57? το τρίκλινο(μέsω Booking). Είναι δίπλα σε στάση μετρο
Courtyard Prague Flora
ΔιεύθυνσηLucemburska Street 46
Prague , 130 00
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Όχι για να πω την αλήθεια δεν είμαι και πολύ των βραδινών εξόδων..Δηλαδή στο εξωτερικό συνήθως ξεκινάμε πρωί και επιστρέφουμε βράδυ στο ξενοδοχείο για ύπνο..Το ξενοδοχείο το θέλω για έναν ύπνο...Όσον αφορά το Panorama,όταν λες μακριά,δηλαδή πόση ώρα περίπου με το μετρό?:roll:
Εμεινα εκει το 2005 με την γυναικα μου και μπορω να πω, πως ειναι ενα πολυ καλο ξενοδοχειο. Προκειται για ενα ξενοδοχειο 4* της σειρας corinthia(το δευτερο στη πολη της πραγας - το αλλο ειναι το 5*corinthia towers) που διαθετει και καζινο μεσα και εχει πολυ καλο πρωινο(τρωγαμε με τις ωρες!!).Η πιο προσιτη και ευκολη προσβαση στο κεντρο ειναι με το μετρο που βρισκεται σχεδον απο εξω απο το ξενοδοχειο. Σαν αποσταση δεν μπορω να σου πω ακριβως δεν θυμαμαι, απλα δεν ξεπερνουσε τα 15'. Υπηρχαν δυο τροποι που φταναμε με το μετρο στο κεντρο. Η το παιρναμε απο το ξενοδοχειο και κατεναιναμε στη σταση museum και αλλαζαμε γραμμη για να κατεβουμε στην επομενη σταση mustek. Η κατεβαιναμε στη σταση του μουσειου και περπαταγαμε μεχρι το κεντρο. Εξαλλου ο δρομος απο το μουσειο μεχρι το κεντρο ειναι ο πιο εμπορικος δρομος της πραγας(δεν θυμαμαι απ'εξω πως τον λενε), αλλα θυμαμαι οτι σε παει ντουγρου στο κεντρο. Σαν επιλογη το ξενοδοχειο ειναι παρα πολυ καλη και δοκιμασμενη.Επισης ειχε πολλους ελληνες το ξενοδοχειο οταν ειμασταν εκει. Θυμαμαι ενα τραγελαφικο....κατεβαιναμε με το ασανσερ και σε εναν οροφο που ανοιξε η πορτα,χωρις να μιλησουμε, ο τυπος που ηθελε να μπει μας λεει στα ελληνικα.."κατω παει?". Πολυ γελιο:haha::haha::haha:.
Παντως αν επιτρεπεται ποιες ειναι οι μερες διαμονης που θα εισαι εκει και απο που βρηκες την τιμη. ισως μπορεσω να σε βοηθησω να βρεις καλυτερη τιμη για το συγκεκριμενο. Παρεπιμπτοντως εχω κλεισει και ειχα στειλει φιλικο ζευγαρι στην πραγα στο ιδιο ξενοδοχειο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom