Τσεχική Δημοκρατία Corinthia Panorama Prague

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εχω ακουσει τα καλλιτερα για αυτο το ξενοδοχειο μη σε ξεγελα ο τιτλος ειναι Λυβικων συμφεροντων
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Γιατί καλέ να μη μένεις σε τέτοια ξενοδοχεία?Τί φώτο θα δείχνω στη γιαγιά μου στο χωριό και στις ξαδέρφες μου για να ζηλεύουν? Θέλω πισίνες ,σπα,ουρανοξύστες ,μπουφέδες κι εκει άκρη άκρη σε μια γωνίτσα να είμαι κ εγώ και να τους κάνω :bleh::bleh::bleh:ζήλια!!!!!!Αστειεύομαι φυσικά...:clap:Σίγουρα ένα μικρό παραδοσιακό ξενοδοχείο μέσα στη πόλη μπορεί να είναι και πιο φιλόξενο και πιο ρομαντικό,αλλά που το βρίσκεις όμως αυτό?Αν δηλαδή έχετε κάτι συγκεκριμένο και οικονομικό ευπρόσδεκτο τότε....
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δεν έχω τίποτα εναντίον των λουξ ξενοδοχείων. Μακάρι να μπορούσα να μένω σε τέτοια σε όλα τα ταξίδια μου. Δεν με απασχολεί ούτε η αρχιτεκτονική ξενοδοχείων ή κτισμάτων που στέκονται μόνα τους στα περίχωρα της πόλης σε μια γειτονιά χωρίς δικό της χαρακτήρα. Όμως όταν το έκτρωμα πάει και κατσικώνεται μέσα στο ιστορικό κέντρο δίπλα σε πανέμορφα μεσαιωνικά κατασκευάσματα και ξεχωρίζει σαν τη μύγα μέσα στο γάλα με τα παράθυρα-καθρέφτες του, δεν θα το προτείνω κιόλας!!!
Κατά τα άλλα συμφωνώ με τα μικρά ξενοδοχεία στο ιστορικό κέντρο άλλα δεν έχω τίποτα υπόψη μου να του προτείνω. Αν έσύ ξέρεις πές το και σε εμάς γιατί στο νετ κυκλοφορούν και πολλές φόλες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όχι για να πω την αλήθεια δεν είμαι και πολύ των βραδινών εξόδων..Δηλαδή στο εξωτερικό συνήθως ξεκινάμε πρωί και επιστρέφουμε βράδυ στο ξενοδοχείο για ύπνο..Το ξενοδοχείο το θέλω για έναν ύπνο...Όσον αφορά το Panorama,όταν λες μακριά,δηλαδή πόση ώρα περίπου με το μετρό?:roll:
Συγνώμη, αλλά αυτό το θέμα είναι ελαφρώς παρανοϊκό. Είσαι κάτω από 22-23 ετών, θές το ξενοδοχείο μόνο για ύπνο και καθόμαστε και συζητάμε για 4 και 5 αστέρια? Πήγαινε ρε συ στο hostelworld.com και κλείσε κάτι φτηνό και κεντρικό (οτιδήποτε πάνω από 2 αστέρια είναι υπερβολή για την περίπτωσή σου).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.401
Η φωνή της λογικής εμίλησε (taver).....κάθονται μερικοί και προτείνουν σε νέα παιδιά ξενοδοχεία των 300-400 ευρώ....αν κάποιος το ζητήσει ρητά, τότε εντάξει, του λες ποια είναι τα λουξ...αλλιώς προτείνεις ξενοδοχεία που απευθύνονται σε μέσους ταξιδιώτες....κοινή λογική ρε παιδιά...

Τα ξενοδοχεία πάντως στη Πράγα είναι λίγο τσιμπημένα για να πούμε και τη μαύρη αλήθεια...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Γιατί καλέ να μη μένεις σε τέτοια ξενοδοχεία?Τί φώτο θα δείχνω στη γιαγιά μου στο χωριό και στις ξαδέρφες μου για να ζηλεύουν? Θέλω πισίνες ,σπα,ουρανοξύστες ,μπουφέδες κι εκει άκρη άκρη σε μια γωνίτσα να είμαι κ εγώ και να τους κάνω :bleh::bleh::bleh:ζήλια!!!!!!Αστειεύομαι φυσικά...:clap:Σίγουρα ένα μικρό παραδοσιακό ξενοδοχείο μέσα στη πόλη μπορεί να είναι και πιο φιλόξενο και πιο ρομαντικό,αλλά που το βρίσκεις όμως αυτό?Αν δηλαδή έχετε κάτι συγκεκριμένο και οικονομικό ευπρόσδεκτο τότε....
κοιταξες για αυτό που σου είπα...Your Prague Hotels - Official Site - hotel in prague - 4 star hotel prague - prague accommodation δες για το hotel praga 1 zitna 5..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Συγνώμη, αλλά αυτό το θέμα είναι ελαφρώς παρανοϊκό. Είσαι κάτω από 22-23 ετών, θές το ξενοδοχείο μόνο για ύπνο και καθόμαστε και συζητάμε για 4 και 5 αστέρια? Πήγαινε ρε συ στο hostelworld.com και κλείσε κάτι φτηνό και κεντρικό (οτιδήποτε πάνω από 2 αστέρια είναι υπερβολή για την περίπτωσή σου).
δεν μπορώ να μην συμφωνήσω μαζί σου....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η φωνή της λογικής εμίλησε (taver).....κάθονται μερικοί και προτείνουν σε νέα παιδιά ξενοδοχεία των 300-400 ευρώ....αν κάποιος το ζητήσει ρητά, τότε εντάξει, του λες ποια είναι τα λουξ...αλλιώς προτείνεις ξενοδοχεία που απευθύνονται σε μέσους ταξιδιώτες....κοινή λογική ρε παιδιά...

Τα ξενοδοχεία πάντως στη Πράγα είναι λίγο τσιμπημένα για να πούμε και τη μαύρη αλήθεια...
Προφανως αναφερεσαι σε μενα,αλλα μαλλον δεν αντιληφθηκες το αστειο!!!:shock::shock:
Αντιπαρερχομαι.... Αφου ενοχλεισαι με τις λουξ προτασεις και οχι με την στιχομυθια περι σεξοτουρισμου στην Πραγα.... Τι να λεμε τωρα:cool::cool:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.401
Προφανως αναφερεσαι σε μενα,αλλα μαλλον δεν αντιληφθηκες το αστειο!!!:shock::shock:
Αντιπαρερχομαι.... Αφου ενοχλεισαι με τις λουξ προτασεις και οχι με την στιχομυθια περι σεξοτουρισμου στην Πραγα.... Τι να λεμε τωρα:cool::cool:
Δεν αναφερόμουν σε κανέναν συγκεκριμένα Ευαγγελία, συγγνώμη αν σε πήρε από λάθος η μπάλα. Για τα περί σεξοτουρισμού του τα έγραψα του γνωστού-άγνωστου μήπως και συνέλθει. Δε θα τον κλείσουμε και φυλακή....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ενώ το CORINTHIA TOWERS είναι το απάυγασμα της αρχιτεκτονικής...

Τα έχω πει, τα έχω γράψει έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου, αλλά εσείς εκεί του κεφαλιού σας... στην Πράγα δεν μένεις σε τέτοιου είδους ξενοδοχεία... στην Πράγα μένεις σε ένα από τα δεκάδες μικρά ξενοδοχεία του ιστορικού κέντρου... τα υπόλοιπα είναι για τα κοπάδια των γκρούπ... κάντε μωρέ ότι θέλετε, εγώ το κρίμα το έβγαλα από πάνω μου... μίλα κι εσυ ρε Xρήστο, πες τους που θα μείνεις μπας και τους ξυπνήσεις...


εδώ θα μείνω :
Booking.com: BarcelΓ³ Old Town Praha, Praha , Czech Republic - 28 Guest reviews. Book your hotel now!
χαρης στόν φίλο μου τον Νικόλα ..
με 85 ευρώ τήν βραδυά μέσω booking .com
για εντυπώσεις μετα τις 30 που θα επιστρέψω
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Δυστυχώς,το παραπάνω ξενοδοχείο δεν είναι διαθέσιμο για τις μέρες που θέλω σε κανένα site....:mad::(:mad::(
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Αν είναι το corinthia towers είναι πολύ καλό. Βέβαια η τηλεόραση που λέει ότι έχει είναι καλωδιακή και με έξτρα χρέωση, κοινώς αν δεν θέλεις να πληρώσεις δεν έχει τηλεόραση και είναι λίγο μακριά από το κέντρο της παλιάς πόλης. Και εξηγούμαι. Περίπου 10 λεπτά με το μετρό, το οποίο κλείνει στις 12 το βράδυ νομίζω. Τα ταξί θέλουν περίπου 25 ευρώ για να σε γυρίσουν στο ξενοδοχείο. Επίσης το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχει και παροχή να στείλει ένα αμάξι να σε πάρει ότι ώρα το θέλεις και όπου το θέλεις, και κοστίζει γύρω στα 20?. Το corinthia panorama νομίζω ότι είναι άλλο από το corinthia towers αλλά είναι των ίδιων ιδιοκτητών. Επίσης το μετρό είναι πολύ κοντά και όταν λέω κοντά εννοώ βγαίνεις από το ξενοδοχείο και απέναντι ακριβώς είναι το μετρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.848
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom