Μαλδίβες Dreamy Honeymoon@Μαλδίβες (Σεπτέμβριος 2014)

izev

Member
Μηνύματα
20
Likes
11
Αχ ποσο ωραια η ιστορια σου...περσι τετοιον καιρο ειχαμε επισκεφθει και εμεις τις Μαλδιβες σε διαφορετικο νησακι βεβαια...το Meeru Island Resort!!!


Εμας το ταξιδι απο Γερμανια με ενδιαμεσο σταθμο το Αμαν μας κοστισε 1650 ευρω το ατομο για 7 ημερες-5 διανυκτερευσεις και All inclusive πακετο που περιειχε πρωινο, μεσημεριανο, βραδινο, κοκτειλ, δραστηριοτητες οπως snorceling, windserf, tennis, golf, εκδρομη στο ηλιοβασιλεμα με την συντροφια δελφινιων και δωρεαν ενοικιαση καγιακ για την εξευρενηση ολου του νησιου. Οι θερμοκρασιες ηταν σουπερ και μονο 1 ημερα ειχαμε απογευματινη βροχη!
Καλησπερα,

Το κλείσατε με κάποιο γραφείο ή μόνοι σας. Γιατι τα 1650ΕΥΡ για όλο αυτό το πακέτο αποτελεί δελεαρ....
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Γεια σου και σενα,
ναι το κλεισαμε απο τουριστικο γραφειο αν θελεις ομως περαιτερω πληοροφοριες ειμαι στην διαθεση σου.
 

Areti.k

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικο
Εκανα ακριβως αυτο το ταξιδι περσι 21-7-14 με 3-8-14 9νυχτες sriLanka και 4 Maldives στο sun island. Ο καιρος στην srilanka το καλοκαιρι αλλαζει αναλογα με το σε πιο σημειο του νησιου βρισκεσαι. Θεωριτικα στα θα σας κανει καποιες βροχες, κυριως στα ορεινα, nuwaraeliya, Adam peak κτλ, οπως επισης η περιοδος αυτη δεν ειναι καταληλη για μπανια στα νοτια (Galle, hikaduna κτλ).
Οσο για μαλδιβες το παιζεις λιγο κορωνα γραμμα. Εμας μας εκανε μια μερα τελεια, 1 που εβρεχε ολη μερα και 2 που δεν εβρεχε αλλα ειχε συνεφια.
Αυτο βεβαια δεν χαλαει το εξωτικο του μερους, ισα ισα...
Γενικα εχω πολυ νοπες πληροφοριες για το ταξιδι, αν εχεις αποριες στειλε μου pm
Ευχαριστώ πολύ για για τις πληροφορίες. Τι να κάνουμε θα το ρισκάρουμε μάλλον( αν και δεν θα μου άρεσε καθόλου η συνεχόμενη συννεφιά στις Μαλδίβες..):)
 

dimitrisgeo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Διαβασα την καταπληηκτικη σου ιστορια και σκεφτομαι να παω και εγω στις Μαλδιβες. Θα ηθελα ομως να ρωτησεις καποιες πληροφοριες:
(α) Πηγατε με πακετο απο καποιο γραφειο η μονοι σας? Αν πηγατε με πακετο γραφειου θα μπορουσες να μου πεις με ποιο γιατι δεν ξερω ποιο να εμπιστευτω
(β) Στο ταξιδι στο κοντινο νησακι ειδες μηπως κανεναν τουριστα να δινει ρουχα στα παιδα του νησιου?
(γ) Θυμασαι σε ποιο νουμερο δωματιου ειχες μεινει γιατι εντυπωσιαστηκα με την παραλια.
Ευχαριστω πολυ για το χρονο σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom