Ντουμπάι Dubai κι από μένα!

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν θα σε μαλωσω,αντιθετα θα σου δωσω αλλη μια ευκαιρια,αρκει να μου υποσχεθεις πως μεχρι το επομενο ταξιδι,θα το εχεις κοψει.;)
Αρχές Ιουλίου Μαδρίτη - Βαρκελώνη; Τόσο λίγο περιθώριο μου δίνεις; :(
Κάνε μου μια καλύτερη τιμή!:clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχές Ιουλίου Μαδρίτη - Βαρκελώνη; Τόσο λίγο περιθώριο μου δίνεις; :(
Κάνε μου μια καλύτερη τιμή!:clap:
Συμφωνω πως το επομενο ταξιδι σου ειναι πολυ συντομο και χαιρομαι ιδιαιτερα γι'αυτο,αλλα δεν νομιζω πως αξιζει τον κοπο να παζαρεψουμε την υγεια σου!!!

ΥΓ.Οπως αποφασιζεις ενα ταξιδι χωρις δευτερη σκεψη,ετσι να το κοψεις μια κι εξω.:mad:
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μέσα στο resort του Μadinat Jumeirah υπάρχει το περίφημο Souk Madinat.



Είναι ένα δαιδαλώδες εμπορικό κέντρο με πολλά καταστήματα (κοσμηματοπωλεία, έθνικ, σουβενιρ αλλά και μοντέρνα ρούχα και άλλα είδη), εστιατόρια, καφέ κ.τ.λ.

Λαβύρινθος κανονικός!

Η αρχιτεκτονική του είναι εξαιρετικά παραδοσιακή.

Η πρώτη φωτό είναι το Souk (στα αραβικά σημαίνει "αγορά") τη νύχτα.

Η δεύτερη το εσωτερικό του.

awww.newyorksocialdiary.com_i_socialdiary_10_25_07_P1210436.jpg


Και αυτή...

awww.kraus5.de_dubai_dxb025.jpg
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και το Gold Souk το παζάρι με τα χρυσαφικά στο κέντρο της πόλης... Να σημειώσουμε εδώ ότι οι τιμές ορίζονται ανάλογα με το βάρος του χρυσού. Τα ζυγίζουν δηλαδή πρώτα. Εδώ σηκώνει παζάρι...:)



awww.weddingannouncer.com_pictures_8618_vendors_full_size_souk07_jp.jpg


Και το χιονοδρομικό, το περίφημο Ski Dubai στο μεγαλύτερο εμπορικό κέντρο το Mall of the Emirates. Σε μας τους μεγάλους μοιάζει πολύ κιτς, αλλά για την πιτσιρικαρία έχει τρελή φάση! :)

awww.dubai.ie_Activities_upload_Image_Ski_Dubai2.jpg


Και μια παραλία για το καλοκαιράκι... :D

aimages_google_gr_url_f43bcd55a1d9c8745d1652dd1076218e._.jpg


Μια από τις τεράαααααστιες νεροτσουλίθρες στο Wadi water Park στο Madinat Jumeirah.

 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Γκρέτα
πες μας πόσο σου στοίχισε όλο το πακέτο? Σκέφτομε να πάω την 28η Οκτωβρίου με την κόρη μου και ένα τσούρμο κυρίες( πεθερά , θείες , φίλες) χωρίς άντρες . Θα είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψω με οργανωμένο γκρούπ, αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να πάμε όλες μαζί μεμονωμένα. Θα είναι και κάποιας ηλικίας.....
Έχει κανείς να μου συστήσει κάποιο καλό και σχετικά οικονομικό πακέτο? Το ξενοδοχείο της Γκρέτα είναι θεϊκό αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά ακριβό εκτός αν με οργανωμένο γκρουπ έρχεται πιο φθηνά.
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πηνελόπη μου, είναι ακριβό ξενοδοχείο κι είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν συμπεριλαμβάνεται στα οργανωμένα γκρούπ. Μόνο σε μεμονωμένους ταξιδιώτες.
Επίσης να σου πω ότι είναι πολλούς μήνες πριν κλεισμένο και πρέπει να περιμένεις καιρό μέχρι να πετύχεις μια κράτηση.
Την τιμή του απλού δωματιού θα την υπολογίσεις περίπου στα 500 ευρώ με πρωινό. Το πακέτο (αεροπορικά εισιτήρια, μεταφορά από και προς και διαμονή) το έκλεισα με την Emirates κι έμεινα εξαιρετικά ικανοποιημένο με το επίπεδο υπηρεσιών και την προσωπική φροντίδα που υπάρχει στο πακέτο του κάθε τους πελάτη.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω στο Dubai 25/7-1/8/2009 και ψάχνω για ξενοδοχείο.
1) Σε ποια περιοχή μου προτείνετε να μείνω?
Deira?
Bur Dubai?
City?
Jumeira beach?
2) Οι αποστάσεις είναι μεγάλες?
3) Τα εμπορικά κέντρα σε ποια περιοχή είναι?
Ευχαριστώ
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα ταξίδι (ταιλάνδη, Κίνα, Ινδονησία κτλ...) με στάση στο Dubai με κόστος εισητηρίων περίπου 500€?
Θέλω να πάω κάπου πιο Ανατολικά αλλά να σταματήσω 2-3 μέρες στο Dubai.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
δες την προσφορα της emirates που τρεχει...
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Και το Gold Souk το παζάρι με τα χρυσαφικά στο κέντρο της πόλης... Να σημειώσουμε εδώ ότι οι τιμές ορίζονται ανάλογα με το βάρος του χρυσού. Τα ζυγίζουν δηλαδή πρώτα. Εδώ σηκώνει παζάρι...:)



awww.weddingannouncer.com_pictures_8618_vendors_full_size_souk07_jp.jpg


Σ' αυτο το μαγαζι μπροστα εχω κι εγω μια φωτογραφια!:clap::clap::clap:
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Γεια σας ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω στο Dubai 25/7-1/8/2009 και ψάχνω για ξενοδοχείο.
1) Σε ποια περιοχή μου προτείνετε να μείνω?
Deira?
Bur Dubai?
City?
Jumeira beach?
2) Οι αποστάσεις είναι μεγάλες?
3) Τα εμπορικά κέντρα σε ποια περιοχή είναι?
Ευχαριστώ
Οπου και να μεινεις οι αποστασεις ειναι μεγαλες! Δεν μετακινησε χωρις οχημα, ξεχασε το!
Νομιζω η πιο ομορφη περιοχη ειναι το Madinat διοτι εχει επιλογες αν δεν θες να μετακινηθεις! Οπου αλλου, καλυτερα σε ξενοδοχειο μπροστα σε παραλια, να κανεις κανενα μπανιο, διοτι εκτος απο τα εμπορικα και το σαφαρι δεν εχει να κανεις και τιποτα αλλο. Καλη παρεα λοιπον και ριλαξ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.190
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom