Γενικά Duty free!!!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ποντίκια απο αύριο το πρωί μπορούμε να στήσομε χορό!!!!!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εμμεσως πλην σαφως της ειπα οτι το duty free toy ελ .βενιζελος ειναι πολυ ακριβοτερο απο 3 μεγαλα της ευρωπης.δεν ειναι κακο νατοχει κατανου:roll::roll:
συμφωνώ με τον mio.το duty free το δικο μας ειναι ακριβοτερο απο όλα..δεν ψωνιζω ποτε απο εδώ..της πραγας εχει αρκετα καλες τιμες στα καλλυντικα.!δεν ειχα σκοπο να αγορασω οταν πηγα περισυ αλλα οταν ειδα τις τιμες αγορασα για απόθεμα..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
δεν ξερω για τη Βιενη αλλα στη Πραγα που ημουν περυσι ηταν πολυ χαλια η κατασταση.
γυρω στις 10 το βραδυ μονο ενα καφε μεσα στο αεροδρομιο ηταν ανοικτο τα παντα ειχαν κλεισει, και ηταν μερες Χριστουγεννων που γινοταν το ελα να δεις μονο οι ελληνες την ημερα των χριστουγεννων ηταν 50,000,
τα duty free ηταν χωμενα σε κατι υπογεια που κατεβηκαμε για την αναχωρηση οπου 10.30 κατεβαζουν ρολα, οσοι μπηκανε κλειστηκανε μεσα και εξω στεκοταν ενα παιδοβουβαλο:D:D που δεν αφηνε κανενα να περασει, ασε που μας βριζανε στη γλωσσα τους επειδη τους ζητησαμε να μπουμε για λιγο.
ετσι και αλλιως και να εξαργυρωναμε τις κορωνες στη τραπεζα παλι προμηθεια θα πληρωναμε, οποτε γιατι να τις γυρισουμε πισω:(:(
 

maryba

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Τελικά βρέθηκα στην Πράγα την προηγούμενη εβδομάδα και διαπίστωσα οτι όντως ,μετ΄απο μια καλή έρευνα που είχα κάνει στην Αθήνα,ήταν πιο φτηνά στο ξένο.Πάντως δεν ήταν και υπόγεια και επίσης είχε τουλάχιστον 3 ή 4 καταστήματα με αρώματα και μεγάλα.;):D
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Να ρωτήσω εγώ κάτι σχετικά με τα duty free?

Θέλω να πάρω 2 κρασιά, 3-4 ούζα και γενικά κάμποσα ποτά σαν δώρο στους φίλους μου στην Ισπανία. Είναι εφικτό να τα πάρω από Αθήνα (εννοώ από τα duty free μέσα στο αεροδρομίο) , να τα έχω μαζί με τη χειραποσκευή στο αεροπλάνο , μετά να φτάσω Μιλάνο, να κάνω τη βόλτα μου στην πόλη, και μετά να πάρω άλλη πτήση για να πάω Βαρκελώνη, πάντα με τα 3-4 λίτρα αλκοόλ μαζί μου στη χειραποσκευή;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.387
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom