Transavia Transavia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μια ερώτηση: παρατηρώ ότι μετά τον Οκτώβριο δεν φαίνονται πτήσεις για Αιντχοβεν από Αθήνα. Να υποθέσω ότι είναι εποχιακές οι πτήσεις για εκεί?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μια ερώτηση: παρατηρώ ότι μετά τον Οκτώβριο δεν φαίνονται πτήσεις για Αιντχοβεν από Αθήνα. Να υποθέσω ότι είναι εποχιακές οι πτήσεις για εκεί?
Δεν πρέπει να έχει βγει ακόμη το χειμωνιάτικο πρόγραμμα
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Εμ φθηνα ειναι μετα το Πασχα που ανοιγουν τα σχολεια. Πριν 4-5 χρονια με 59 πεταξα το Μ. Σαββατο. Αυτα μας λειπουν...
Σιγά που είναι φτηνά Απρίλη (ακόμα κ μετά το Πάσχα) στο Αμστερνταμ με τουλίπες και king's day μέσα. Ευκαιριάρα είναι... Το θέμα είναι πόσο θα στοιχίσει η επιστροφή βέβαια γιατί συνήθως τα σπασμένα απο κει τα βγάζουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Σιγά που είναι φτηνά Απρίλη (ακόμα κ μετά το Πάσχα) στο Αμστερνταμ με τουλίπες και king's day μέσα. Ευκαιριάρα είναι... Το θέμα είναι πόσο θα στοιχίσει η επιστροφή βέβαια γιατί συνήθως τα σπασμένα απο κει τα βγάζουν.
Προ μηνων εκλεισα με Brussels 68 ευρω πηγαινε ελα Βρυξελλες για τον Ιουνη, με 8κιλη . Δεν κοιταω καν τι γινεται με τις πτησεις της Ολλανδιας, συνηθως απο Βρυξελλες παω Ολλανδια.
Αρκετα εχω εκνευριστει με τις τιμες της διαμονης εκει.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Προ μηνων εκλεισα με Brussels 68 ευρω πηγαινε ελα Βρυξελλες για τον Ιουνη, με 8κιλη . Δεν κοιταω καν τι γινεται με τις πτησεις της Ολλανδιας, συνηθως απο Βρυξελλες παω Ολλανδια.
Αρκετα εχω εκνευριστει με τις τιμες της διαμονης εκει.
Καλά ισχύει. Η φθηνότερη δαπάνη για το Αμστερνταμ ειναι τα αεροπορικά. Αλλά σε καθε περίπτωση ο Απρίλης είναι high season και η τιμή πολύ καλή. Η βολική επιστροφή βέβαια υποπτεύομαι οτι θα είναι 150€. Τεσπα, έτσι κ αλλιώς δεν περισσεύει τπτ για άλλο ταξίδι φέτος. Ο,τι κλείσαμε, κλείσαμε!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Η Αιγαιου εχει πηγαινε ελα το καλοκαιρι στα 350. Αυτη ειναι η high season που κανουν και οι Ευρωπαιοι διακοπες.
Εχω βρεθει στην kings day, ειναι σαν να λες οτι ο τουριστας θα ερθει να γιορτασει την 25η Μαρτιου. Δεν εχει σχεση. Ειναι δικη τους γιορτη.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Η Αιγαιου εχει πηγαινε ελα το καλοκαιρι στα 350. Αυτη ειναι η high season που κανουν και οι Ευρωπαιοι διακοπες.
Εχω βρεθει στην kings day, ειναι σαν να λες οτι ο τουριστας θα ερθει να γιορτασει την 25η Μαρτιου. Δεν εχει σχεση. Ειναι δικη τους γιορτη.
Οκ, άσε το king's day. Δεν υπάρχει τπτ πιο τουριστικό και πιο εντυπωσιακό στην Ολλανδία από την ανθοφορία των τουλιπών. Είναι ότι οι κερασιές στο Τόκιο. Ο Απρίλης ήταν ανέκαθεν hot μήνας για Ολλανδία και πάντα όλα πιο ακριβά (Καθολικό Πάσχα, τουλίπες, king's day).
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Btw, τα χειμερινά τους δρομολόγια (επόμενη σεζόν δηλαδή) πότε συνήθως τα ανεβαζουν στο σύστημα?
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
52
Likes
19
Λοιπόν έκλεισα για τέλη Σεπτέμβρη για Παρίσι. 178 με επιστροφή. Επειδή είναι η πρώτη φορά που πετάω με αυτήν την εταιρία έχω (προς το παρόν ) δυο απορίες.
Να πω βασικά ότι θα έχω μαζί μου ένα backpack στην καμπινα με τα φωτογραφικα και μια μεγαλη βαλιτσα που θα πρεπει να παει απο κατω.
Οι απορίες μου είναι οι εξής
1. Στο εισιτήριο που έκλεισα εκτός από την χειραποσκευή αναφέρει και μια βαλίτσα ως 20kg. Την αναγραφει ως hold luggage. Να υποθεσω πως αυτη παει απο κατω ετσι;
2. Είναι υποχρεωτικό το online checkin? Αφου ουτος η αλλος θα παω στον γκισε να αφησω την βαλιτσα, δεν μπορω να το κανω απο εκει κατευθειαν;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.924
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
1. Στο εισιτήριο που έκλεισα εκτός από την χειραποσκευή αναφέρει και μια βαλίτσα ως 20kg. Την αναγραφει ως hold luggage. Να υποθεσω πως αυτη παει απο κατω ετσι;
Όχι, αυτή είναι η χειραποσκευή που δικαιούσαι να έχεις (αν θέλεις) πέρα από το προσωπικό σου αντικείμενο, όπως ήταν παλιά στις περισσότερες εταιρείες, ή όπως είναι τώρα στα flex εισιτήρια. Λογικά την 20κιλη την πλήρωσες εξτρα, τουλάχιστον στην Transavia έτσι πάει.
2. Είναι υποχρεωτικό το online checkin? Αφου ουτος η αλλος θα παω στον γκισε να αφησω την βαλιτσα, δεν μπορω να το κανω απο εκει κατευθειαν;
Μπορείς να το κάνεις και να πας απλά για παράδοση και εκτύπωση κάρτας επιβίβασης. Είναι προτιμότερο.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που πετάω με αυτήν την εταιρία
Πολύ αξιόπιστη γενικά και εξαιρετικά βολική, μιας και προσγειώνεται στο Orly, μη σε αγχώνει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom