Γενικά east and central europe road trip

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Προς τον τοπικ σταρτερ:
να πω μια γνωμη...δεν αρχιζεις το ταξιδι με αναποδη πορεια και σειρα?Γιατι θα εχεις δει φοβερα τοπια ολο το μηνα στην Ευρωπη και ειδα οτι τελευταια θα περνας απο Ρουμανια-Βουλγαρια.
Το λεω για να σου μεινουν οι καλυτερες εντυπωσεις τελευταιες.
Τι εννοείς "ανάποδα"? Να το τελειώσει στην Ισπανία, δηλαδή?!!! :shock:

Καιρός για διάλειμμα, Cleo, βγες για κανένα τσιγάρο γιατί...
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Δε λέω ευχαρίστηση είναι να οργανώνεις το ταξίδι μόνος σου, αλλά τα συγκεκριμένο με πονοκεφαλιάζει κι εμένα! Βασικά θες δυο βδομάδες για να μάθεις τα ονόματα των πόλεων που θα μείνεις!:D
Μόνη νομίζω ότι δεν θα πήγαινα ποτέ, ειδικά ένα τέτοιο ταξίδι. Πάντα με παρέα είναι καλύτερα! Όσο για τα ονόματα των πόλεων..μαζεύεις γνώσεις ;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Απο Ιταλια ειπε βρε θα ξεκινησει ο ανθρωπος .
Οποτε ας αρχισει απο Βαλκανια και ..γυρω ..γυρω..ολοι ...καταληγει στο τελος να δει Ιταλια (να μεινει με τα καλυτερα στο μυαλο.....χιχιχιχι ακους Samion για σενα δουλευω παλι) και να περασει με το πλοιο στην Πατρα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι εννοείς "ανάποδα"? Να το τελειώσει στην Ισπανία, δηλαδή?!!! :shock:

Καιρός για διάλειμμα, Cleo, βγες για κανένα τσιγάρο γιατί...

Εσυ αμα δεν πεις την εξυπναδα σου δεν μπορεις...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.566
Συμφωνώ απόλυτα με KLEOPATRA για το ανάποδα (πήγα να γράψω ακριβώς το ίδιο ποστ). Ένας μήνας όμως δε λέει. Είναι 2-3 μέρες κατά μέσο όρο σε κάθε χώρα. Για κάποιες είναι αρκετές και για άλλες πολύ λίγες. Πάντως χαρά στο κουράγιο σου. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό στο Autoroute βγάζει γύρω στα 11000 χλμ.(μέσο όρο 370 χλμ/μέρα). Ουφ κουράστηκα.
 

infoman

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
wesr and central europe r
@babaduma Πραγματι ενας μηνας ειναι λιγος για να δεις και οχι να περασεις απο τα περισσοτυερα μερη. Πολυ σωστη παρατηρηση το καταδυναμην λοιπον οτι θα προσπαθησω να κανω οτι μπορω σε επιλεγμενους προορισμους.
@KLEOPATRA Υπαρχη σοβαρη πιθανοτητα το ταξιδι να ξεκινησει οπως το αναφερεις μιας και ενδεχεται να ακολουθησουν φιλοι απο Σλοβακια. (ευχαριστω και για την διορθωση στον τιτλο καλα πως μου ηρθε κι εμενα east )
@latina προσωπικα το να οδηγαω ειναι μεγαλη ευχαριστηση για μενα και πραγματικα δεν με κουραζει καθολου. Μονος εχω ποιο ελευθερια κινησης για το τη θα κανω και τι οχι. Αν εχω και αλλους μαζι μου σιγουρα η διαδρομη ισως ειναι ποιο ευχαριστη απλα σκεφτεσαι και τον αλλο ατομο που ειναι διπλα σου. Το καθενα εχει τα καλα και τα ασχημα του.
@PopiTzil Ειδη μια φιλη μου απο Ελλαδα ειναι μεσα αρκει να εχει ξεμπερδεψει με ενα προβλημα υγειας που εχει. Καπιοι αλλοι φιλλοι μου απο σλοβακια το σκεφτονται να ερθουν. καλοδεχουμενος οποιος θελει να ερθει. Και οπως εγραψα και στο FB στο τελος θα νοικιασω ενα μικρο βανακι η τροχοσπιτο
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
σκεφτομαι να κανω ενα ταξιδακι με το αυτοκινητο ξεκινοντας απο ιταλια γαλλια ισπανια πορτογαλια ισπανια γαλλια βελγιο ολλανδια γερμανια τσεχια αυστρια σλοβακια ουγγαρια ρουμανια βουλγαρια ελλαδα. Το ταξιδι οπως το υπολογιζω θα ξεκινησει μεσα μαιου και θα τελειωσει μεσα ιουνιου. ενα μικρο προσχεδιο εχω κανει. Το ταξιδι θα γινει ειτε μονος μου ειμαι ειτε με παρεα. Αυτα προς το παρον
Θα πηγαινεις απο τον περιφερειακο της καθε πολης ή θα μπαινεις και μεσα?
 

infoman

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
wesr and central europe r
Θα πηγαινεις απο τον περιφερειακο της καθε πολης ή θα μπαινεις και μεσα?
νομιζω πως αυτο θα εξαρτηθει καθαρα απο τους προορισμους που θα εχω (εχουμε) στο μυαλο μας θεωρω πως καποια πολη που δεν θελω η δεν με περνει ο χρονος να την δω προφανως και θα προσπαθησω να την αποφυγω.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως νομιζω οτι για καποιον που δεν βαριεται τα 370 τη μερα δεν ειναι και τοσο τραγικα.
Δεν θα ειναι μονοκοπανια ..θα κανει και τις στασεις του να δει πραγματα ,η μερα ειναι μεγαλη και ειδικα σε καποιες χωρες τοτε νυχτωνει στις 10 μιση ..αν δε εχει και δευτερο οδηγο να τον ξεκουραζει..ακομα καλυτερα.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
88
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Και όμως σε αυτή τη φάση έπρεπε να μπεί ο Πέτρος και να σου προτείνει να κάνεις το "ταξιδάκι" με αεροπορικές. Στο κάτω κάτω πιο φτηνά θα σου έβγαινε. Το έγραψε και ένας φίλος πιο πάνω ότι είναι 11000 χιλ. Βενζίνες διόδια βινιέτες πάρκινκ πλοία το διχίλιαρο και, το ακούμπησες.Όσο και να μου αρέσει η οδήγηση δεν το έκανα. Εκτός άν έχω χορηγούς και επιτροπές υποδοχής σε κάθε χωριό ή πόλη που περνάω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom