Γενικά east and central europe road trip

infoman

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
wesr and central europe r
με ενα μικρο υπολογισμο που εχω κανει οι βενζινη θα βγει σε σολο ταξιδι καπου στα 1500 ευρο.
οι βινιετες για 3 χωρες που εχω πληρωσει πριν απο ενα μηνα για 7 μερες δεν ξεπερνουσαν τα 40 ευρω(σλοβακια7ευρω, ουγγαρια 10 ευρω, ρουμανια 16ευρω)
διοδια απο οσο ξερω ιταλια εχει αρκετατωρα τιμες δεν ξερω σε αυτον τον τομεα.
εννοειται πως θα δεν θα παει ολο το ταξιδι με την μια. ξεκουραση θα υπαρχει για φαγητο, υπνο, μπανιο κλπ κλπ. Δεν θα κανω δα και το ραλι παρισι ντακαρ να δω ποσο γρηγορα παει. Το κατα μεχρι στιγμης ειναι πως απο τα ατομα που εχουν δηλωση ενδιαφερον δεν οδηγαει κανενας. Ολο δικο μου δλδ το τιμονι. Χαχαχχαχα
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μην ξεκινήσεις road trip με μόνο έναν οδηγό! Δεν θα ευχαριστηθείς τίποτα, ούτε διαδρομή ούτε διαμονή!
 

infoman

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
wesr and central europe r
το ταξιδι ειναι προσωπικο στοιχημα ακομα και σολο θα το κανω. ΑΝ το κανω σολο ενα προβλημα μονο εχω τις φωτογραφιες που θα τραβαω θα πρεπει να τις κανω photoshop για να βαζω τον εαυτο μου μεσα χαχαχαχαχαχαχα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγω παντως νομιζω οτι για καποιον που δεν βαριεται τα 370 τη μερα δεν ειναι και τοσο τραγικα.
Δεν θα ειναι μονοκοπανια ..θα κανει και τις στασεις του να δει πραγματα ,η μερα ειναι μεγαλη και ειδικα σε καποιες χωρες τοτε νυχτωνει στις 10 μιση ..αν δε εχει και δευτερο οδηγο να τον ξεκουραζει..ακομα καλυτερα.
Δεν έχεις ιδέα (με το συμπάθειο). Μετά την πρώτη βδομάδα θα είναι "φυτό". Ούτε νταλικέρηδες δεν κάνουν τόσα χιλιόμετρα συνεχόμενα. Και δεύτερο οδηγό να έχει (που δεν έχει) θα είναι εντελώς εξουθενωτικό και στο τέλος δε θά'χει ούτε κάν όρεξη να δει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα αυτο δεν το εχει υπολογισει ο ιδιος?Προσωπικο στοιχημα λεει.Φανταζομαι δεν ειναι ανυποψιαστος και θα εχει κανει τις επιλογες του.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Παρομοιες μαλακιες εκανα και εγω πιτσιρικας (στα 25).
Γυρναγα ολη την ευρωπη με αυτοκινητο και καμαρωνα πως πηγα σε χ πολεις χωρες κλπ.
Στην ουσια δεν εβλεπα τιποτα αλλο απο μια λευκη διακεκομμενη γραμμη σε ασφαλτι φοντο.
Απλα "χρωματιζα" το χαρτη μου
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλος καλο ταξιδι να εχεις και καλα να περασεις.ειμαι και εγω μεγαλος φαν των road trip.και ελλαδα και ευρωπη.ασε τους αλλους να λενε για κουραση κτλ.αλλοι γουσταρουν ξενοδοχεια 5 αστερων και χαβιαρι και αλλοι να οδηγανε χιλιομετρα.γουστα ειναι αυτα.εμεις γουσταρουμε να οδηγαμε χιλιομετρα και να περναμε πολεις,χωρια,ποταμια,βουνια και οτι αλλο δεν φανταζεται ο νους.τεσπα.ο χρονος παντως φιλε ειναι λιγος.συμφωνω με τους συμφωρουμιτες.για να καταλαβεις τι σου λεω.μαδριτη,πορτο,λισσαβωνα,σεβιλλη,μαλαγα,γραναδα,βαρκελωνη 18 μερες 3600 χλμ,διοδια λιγα στην πορτογαλια,ισπανια μονο νοτο για 1400 χλμ περιπου κοντα στα 40ευρω.αλλα φιλε 2-3 μερες σε καθε πολη.πρεπει να εισαι γρηγορος και η λεξη δεν βαριεσαι αραξε λιγο ακομα δεν υπαρχει στο λεξιλογιο.οχι οτι πνιγεσαι αμαν και, απλως πρεπει να εισαι φουλ ενεργεια και διαθεση για να μην σε παρει απο κατω η κουραση.επισης στουτγκαρδη,νυρεμβεργη,πραγα,βερολινο 10 μερες περιπου στα 1300 χλμ.μηδεν διοδια αλλα π.χ.βερολινο θελεις στανταρ 5-6 μερες για τα βασικα.για να νιωσεις.εγω δεν πηρα μυρωδια με 3,5 μερες.αρα καλυτερα θα σου προτεινω να κανεις κατι παρομοιο που σκεφτομαι και εγω για καλοκαιρι.ανκονα,μπολονια,φλωρεντια,γενοβα,νοτια γαλλια( μονακο,μασσαλια,τουλουζ κ.α) , βαρκελωνη,μαδριτη,βασκοι,γαλλια (δεν ξερω που ......) , βελγιο,σλοβακια,σλοβενια,κροατια,ιταλια και πισω ελλαδα απο βενετια.πορτογαλια φιλε βγαλτην εκτος γιατι δεν νιωθεις ποση αποσταση ειναι να διασισεις την ισπανια.
 

infoman

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
wesr and central europe r
δυστηχως μετα απο καποιους υπολογισμους και "ανατροπες" που εμφανιστηκαν με αναγκαζουν να κοψω την γερμανια σαν τουριστικο προορισμο. το πιθανοτερο ειναι απλα να περασω. Ισως να κοπει και πορτογαλια με την ισπανια για τους ιδιους λογους.
 

infoman

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
wesr and central europe r
καλημερα επειδη μου την δωσανε αυτες τις μερες ολες οι αναποδιες μαζι το ταξιδη θα γινει με την αρχικη του μορφη χωρις παραλειψεις και χωρις "κοψιματα" και απλα θα μετατεθει σε αλλη ημερομινια
 

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Ετοιμάζω road trip στην κεντική Ευρώπη. Θα ήθελα γνώμες για περιοχές. Ενδιαφέρομαι κυρίως για τοπία και για πολύ Άλπεις...Το ξαξίδι θα γινει απο 15 Σεπτεμβρη και για περίπου 8-10 μέρες.
Σαν πρωτη σκέψη είναι ο μέλανας δρυμός. Περιμένω γνώμες σας...
 

Attachments

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
καλημέρα και από μένα. Εχεις ανοίξει το ερώτημα σου στο "Ταξιδιωτικές ιστορίες σε εξέλιξη". Θα έπρεπε να το βάλεις στην αναζήτηση πληροφοριών. Εδώ λιγάκι δύσκολο να σε εντοπίσουν και να σε βοηθήσουν, γιατί φαίνεται πως ήδη έχεις πάει το ταξίδι και μας το διηγήσε. Ζήτα από τους διαχειριστές να σου μεταφέρουν το θέμα σου στην σωστή ενότητα. Καλώς όρισες :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom