ΗΠΑ Καναδάς East to West to East Coast (ΗΠΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ)

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Αγαπητέ @VADIM έκανες ταξιδάρα. Μου αρέσουν τα ταξίδια που οργανώνονται λες και είναι παζλ. Έχουν μεγάλο άγχος, αλλά τρομερή ομορφιά στο τέλος και γοητεία θα έλεγα. Όταν τελειώσουν νιώθεις ότι τα κατάφερες.
Εμένα βέβαια δε μου αρέσουν οι πόλεις και αν δεν ήταν η παρέα μου θα πήγαινα σε ελάχιστες. Προτιμώ τη φύση, που εσείς νομίζω δεν την είχατε τόσο πολύ στο ταξίδι σας. Ένα Grand Canyon έπρεπε να πάτε. Χρόνο είχατε.
Όμως είμαι σίγουρος ότι το απολαύσατε.
Και στα επόμενα.
 

doritoula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Φοβερό το ταξίδι σας & ωραίες οι φωτογραφίες!!!!! Το σίγουρο είναι ότι ζήλεψα λιγάκι... Περιμένω να διαβάσω το επόμενο :)
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λιμνούπολη
Μια κι ήσουν εκεί καλοκαιράκι, η Moraine Lake είναι υπεροχη εμπειρία.
Επίσης, πέρασες 3 λεπτά απˊ το σπίτι μου. :)
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
226
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Υπέροχο το ταξιδι σου , με ταξίδεψες και μένα στα μέρη που πήγες.Μου αρεσε και το βιντεάκι σου, γυρνάμε κάτι και εμείς σε κάθε μας ταξίδι αλλά με περιγραφή και εμάς πρωταγωνιστές. Σου εύχομαι πάντα να πραγματοποιείτε τέτοια ταξίδια και να μας τα περιγράφεις και εμάς μετά.
 

Kasiopia

Member
Μηνύματα
10
Likes
8
Υπέροχη, γλαφυρή περιγραφή, απολαυστικό βίντεο!! Ελπίζω να καταφέρω να πραγματοποιήσω κι εγώ ένα ανάλογο ταξίδι μεσα στο 2020!
 

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
Υπέροχη, γλαφυρή περιγραφή, απολαυστικό βίντεο!! Ελπίζω να καταφέρω να πραγματοποιήσω κι εγώ ένα ανάλογο ταξίδι μεσα στο 2020!
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Προσπάθησε να κάνεις αυτό το ταξίδι, είναι εμπειρία ζωής!
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Καλησπέρα,

Εκπληκτικό ταξίδι και όνειρο ζωής να επισκεφτώ μερικούς προορισμούς όπως το Las Vegas κτλ.
Μία ερώτηση, επειδή σκεφτόμαστε να κάνουμε ένα ταξίδι (Οκτώβριο - Νοέμβριο 2020) ένα ταξίδι προς τα εκεί.

Λέμε να επικεντρωθούμε Δυτικές ή Ανατολικές ΗΠΑ , ποιες θα πρότεινες?
Ενδεικτικά σκεφτόμαστε ένα από δυο tours πιο κάτω (max 15 ημέρες πρέπει να βγει το ταξίδι)

Νέα Υόρκη (5 νύχτες) , Ουάσινγκτον (4 νύχτες) , Μαϊάμι (4 νύχτες)

Σαν Φρανσίσκο (5 νύχτες) - Λας Βέγκας (3 νύχτες) - Λος Άντζελες 5 νύχτες)
Εννοείται ότι π.χ. θα πάμε Univeral studios / grand canyon κτλ

Κατά την γνώμη σου πιο θα ήταν πιο ενδιαφέρον ταξίδι από τα 2?
Επίσης η εποχή μπορεί αντί για Οκτ - Νοεμ 2020 να γίνει Φεβρουάριο - Μάρτιο 2021 (αλλά νομίζω η Νέα Υόρκη θα έχει απίστευτο κρύο εκείνη την περίοδο).
Επίσης η διάρκεια είναι ικανοποιητική για να δούμε την κάθε πόλη? Αν όχι που θα έβαζες περισσότερες ημέρες και από που θα έκοβες?

Σε ευχαριστώ πολύ,
 

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
Καλησπέρα,

Εκπληκτικό ταξίδι και όνειρο ζωής να επισκεφτώ μερικούς προορισμούς όπως το Las Vegas κτλ.
Μία ερώτηση, επειδή σκεφτόμαστε να κάνουμε ένα ταξίδι (Οκτώβριο - Νοέμβριο 2020) ένα ταξίδι προς τα εκεί.

Λέμε να επικεντρωθούμε Δυτικές ή Ανατολικές ΗΠΑ , ποιες θα πρότεινες?
Ενδεικτικά σκεφτόμαστε ένα από δυο tours πιο κάτω (max 15 ημέρες πρέπει να βγει το ταξίδι)

Νέα Υόρκη (5 νύχτες) , Ουάσινγκτον (4 νύχτες) , Μαϊάμι (4 νύχτες)

Σαν Φρανσίσκο (5 νύχτες) - Λας Βέγκας (3 νύχτες) - Λος Άντζελες 5 νύχτες)
Εννοείται ότι π.χ. θα πάμε Univeral studios / grand canyon κτλ

Κατά την γνώμη σου πιο θα ήταν πιο ενδιαφέρον ταξίδι από τα 2?
Επίσης η εποχή μπορεί αντί για Οκτ - Νοεμ 2020 να γίνει Φεβρουάριο - Μάρτιο 2021 (αλλά νομίζω η Νέα Υόρκη θα έχει απίστευτο κρύο εκείνη την περίοδο).
Επίσης η διάρκεια είναι ικανοποιητική για να δούμε την κάθε πόλη? Αν όχι που θα έβαζες περισσότερες ημέρες και από που θα έκοβες?

Σε ευχαριστώ πολύ,
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Αναφορικά με όσα με ρωτάς - κι επειδή έχω βρεθεί και στα μέρη της Ανατολικής ακτής που αναφέρεις - θα επέλεγα, μεταξύ ίσων, τη Δυτική ακτή (τις εποχές μάλιστα που σκέφτεσαι να πας, ο καιρός είναι ιδανικός για ταξιδευτές). Όσον αφορά στις μέρες, εγώ θα αφαιρούσα μια διανυκτέρευση από το LA και θα πήγαινα να πάρω μια γεύση από San Diego (απέχει μόνο καμιά 200ρια χλμ και όλη η διαδρομή είναι παραλιακή). Ελπίζω να σε βοήθησα και ... θα περιμένω εντυπώσεις σου μέσα από το forum!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom