EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

Μηνύματα
16
Likes
0
μα γιαυτο μπερδευτικα κ γω...διαβαζω πως εχει επιτρεπομενο βαρος ως 10 κιλα κ μετα διαβαζω πως παιζει ρολο οι διαστασεις της χειραποσκευης!!!!δε σου δινουν μια σαφη απαντηση
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχω την εντύπωση πως υπάρχει περιορισμός μόνο στις διαστάσεις της χειραποσκευής και όχι στο βάρος της.
Σωστος...

Παντως για τις αποσκευες σου το αθροισμα τους πρεπει να ειναι μεχρι 40 κιλα, ασχετως αν μια απο τις δυο ξεπερνα τα 20.
 
Μηνύματα
16
Likes
0
μια ανακεφαλαιωση..εχουμε κλεισει εισητηρια 2 ατομων στα οποια προσθεσαμε κ απο μια βαλιτσα ο καθενας. επιτρεπεται δλδ να εχει ο καθενας απο 20 κιλα,δλδ κ οι δυο 40. επιτρεπεται πανω στο αεροπλανο μονο μια χειραποσκευη(ουτε λαπτοπ ουτε τσαντα ωμου) η οποια ειναι αυστηρα στις διαστασεις κ οχι στο βαρος????σωστα??ξεμπερδευτικα ??? λοιπον παιδια συγνωμη και σας ευχαριστω!!!
 
Μηνύματα
16
Likes
0
κ κατι ακομα ρε παιδια. εμεις χρεωθηκαμε 17 ευρω τη καθε βαλιτσα.γιατι καποιοι λενε πως κοστιζει 22?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αναλογα την πτηση και τα κεφια. Και 24 την εχω πληρωσει.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
μαλον ναι
easyJet Fleet Details and History - Planespotters.net Just Aviation
γενκα ηερεμησε. .
Το πολυ πολυ βγαλε πραγματα 2 κιλων και βαλτα στις τσεπες σου. Και στα χερια να τα κρατας,μπορει να μη σου πουν τπτ.
Αμα ανησυχεις τοσο πολυ,παρε μια δευτερη αποσκευη με αλλα 18 ευρω να τελιωνεις.
Το λαπτοπ ,τσαντα κλπ πρεπει να ειναι σε μια χειραποσκευη.αυτο
 

p@n

Member
Μηνύματα
65
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Εγώ τη βαλίτσα την πλήρωσα 20 ευρώ για Εδιμβούργο πριν από 2 εβδομάδες..βέβαια τα είχα κλείσει από Νοέμβριο-δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο...
Πάντως να πώ κι εγώ ότι οι χειραποσκευές που έβλεπα να περνάνε ήταν μακράν μεγαλύτερες των προβλεπόμενων διαστάσεων!Απορώ!
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
ελαβα το παρακατω μειλ απο την easy jet
μικρηναν τα επιτερπομενα ορια?

amail.easyjet.com_AEM_Clients_EAS001_images_newsletter_2011_refresh_spacer.gif

INTRODUCING OUR CABIN BAG GUARANTEE

amail.easyjet.com_AEM_Clients_EAS001_images_newsletter_2011_refresh_spacer.gif

Dear Christos,

On today's busy flights, overhead locker space on board our aircraft is limited, which means we're not always able to fit everyone's cabin bag on board and some bigger bags have to be put in the hold. So to make things fair for all our customers, we're introducing a CABIN BAG GUARANTEE on all flights from the 2 July 2013 onwards.

amail.easyjet.com_AEM_Clients_EAS001_images_common_GUAR_Bag_icon_EN.png
amail.easyjet.com_AEM_Clients_EAS001_images_newsletter_2011_refresh_spacer.gif
You can bring ONE piece of cabin baggage and if it is no bigger than50 x 40 x 20cm including handles and wheels, we guarantee it will always travel with you in the cabin, either in the overhead locker, or if necessary, under the seat in front of you.

You can continue to bring ONE slightly bigger cabin bag, free of charge, up to the current maximum size of 56 x 45 x 25cm including handles and wheels, but on some busy flights this may have to go into the hold.

Remember to check your cabin bag dimensions before you fly.

To find out more about cabin baggage allowance, or if you have any other questions, check out the FAQ section of our website.

Please note: if you have any flights booked for someone else, please forward this information to them or if you are a travel agent, please help us by providing your client with this information.

Thank you for flying with easyJet.

Kind regards

The easyJet team
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom