EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Κοινως,αν εχεις χειραποσκευη,με διαστασεις 50χ40χ20,την παιρνεις μαζι σου,στην καμπινα.Αν οι διαστασεις,ειναι οι παλιες,56χ45χ25,την παραδιδεις,μαζι με τις αλλες αποσκευες,χωρις χρεωση...
αρα,υποθετουμε,αν εχεις τις παλιες διαστασεις και την παραδωσεις,δεν θα σε αφησουν να παρεις ουτε τσαντακι μαζι σου...
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
χωρις χρεωση τωρα....αργοτερα θα χρεωνει(μιας και ειναι εξτρα υπηρεσια)
και στο online check in πως θα τις ελεγχει?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
σε μια αλλη σελιδα...
"Η χειραποσκευή θα ελεγχθεί για το μέγεθός της στο μετρητή διαστάσεων αποσκευών στο γραφείο παράδοσης αποσκευών και στην πύλη αναχώρησης"
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αυτο που λεει η εταιρια μου εχει συμβει οταν πετουσα once για Βερολινο και ηταν γεματη η πτηση. Μας πηραν τις χειραποσκευες χωρις χρεωση σαν βαλιτσες.

Αλλωστε αυτο λεει, οτι σε καποιες πτησεις με πολυ κοσμο θα τις παιρνει μαζι με τις βαλιτσες, αλλιως κανονικα πανω στο αεροπλανο, οχι σε ολες ομως.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αλλωστε αυτο λεει, οτι σε καποιες πτησεις με πολυ κοσμο θα τις παιρνει μαζι με τις βαλιτσες, αλλιως κανονικα πανω στο αεροπλανο, οχι σε ολες ομως.
Βεβαια,αυτο δεν το ξερεις απο πριν,οποτε σε μια εταιρια,που δεν μπορεις να παρεις ουτε το βιβλιο σου μαζι,ειναι προβλημα...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Βεβαια,αυτο δεν το ξερεις απο πριν,οποτε σε μια εταιρια,που δεν μπορεις να παρεις ουτε το βιβλιο σου μαζι,ειναι προβλημα...
Αυτη τη τσιγκουνια των loco με τις αποσκευες ειναι που σιχαινομαι. Πολλες φορες γυναικες βαζουν τις τσαντες τους στη χειραποσκευη, περνανε ελεγχο και την ξαναβγαζουν. Ωραια και τι κερδισαν οι τυποι της Easy που σκυλιαζουν για την μια και μονο χειραποσκευη?
 

GTeddy

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους απο το κρυο Λονδινο!
Θα επαναφερω λιγο το θεμα για καποιες ερωτησεις που εχω!
Οταν παω στην σελιδα της easyjet, διαλεξω το εισιτηριο και προχωραω για τις βαλιτσες μπερδευομαι παρα πολυ. Και εξηγω.... 1) Δεν ειναι δεδομενη/στανταρ εστω μια βαλιτσα για την πτηση; 2) Θα εχω πολλα πραγματα μαζι μου, 2 βαλιτσες, 2 σακ βουαγιαζ και μια της πλατης που θα την παρω στην καμπινα επανω. Πρεπει να πληρωςω τις 2 μεγαλες μονο ή μαζι και τα 2 σακ βουαγιαζ; Ευχαριστω εκ των προτερων.
:icon_biggrin: Να εχετε μια καλη Πρωτοχρονια! :icon_biggrin:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους απο το κρυο Λονδινο!
Θα επαναφερω λιγο το θεμα για καποιες ερωτησεις που εχω!
Οταν παω στην σελιδα της easyjet, διαλεξω το εισιτηριο και προχωραω για τις βαλιτσες μπερδευομαι παρα πολυ. Και εξηγω.... 1) Δεν ειναι δεδομενη/στανταρ εστω μια βαλιτσα για την πτηση; 2) Θα εχω πολλα πραγματα μαζι μου, 2 βαλιτσες, 2 σακ βουαγιαζ και μια της πλατης που θα την παρω στην καμπινα επανω. Πρεπει να πληρωςω τις 2 μεγαλες μονο ή μαζι και τα 2 σακ βουαγιαζ; Ευχαριστω εκ των προτερων.
:icon_biggrin: Να εχετε μια καλη Πρωτοχρονια! :icon_biggrin:
Δεδομένη για την easyjet είναι μόνο η χειραποσκευή.
Από εκεί και πέρα σίγουρα θα πληρώσεις για τις υπόλοιπες βαλιτσες/ σακ βουαγιαζ..

όπως θα επιλέξεις τις μέρες που θες να ταξιδέψεις και πατήσεις συνέχεια σε πάει στο επόμενο βήμα.
Εκεί κάτω από την επιλογή θέσης λέει '' παραδοέτα αποσκευή''.
Επιλέγεις αρχικά πόσα κιλά θες για την πρώτη αποσκευή σου. Έπειτα πατάς εκεί που λέει ''προσθέστε άλλο ένα παραδοτέο αντικείμενο'' και επιλέγεις αυτό που λέει ''παραδοτέες αποσκευές''. Ε το κάνεις αυτό και προσθέτεις όσες επιπλέον θες αλλά προσοχή μέχρι 3 παραδοτέες αποσκευές ανα άτομο.
 

GTeddy

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Δεδομένη για την easyjet είναι μόνο η χειραποσκευή.
Από εκεί και πέρα σίγουρα θα πληρώσεις για τις υπόλοιπες βαλιτσες/ σακ βουαγιαζ..

όπως θα επιλέξεις τις μέρες που θες να ταξιδέψεις και πατήσεις συνέχεια σε πάει στο επόμενο βήμα.
Εκεί κάτω από την επιλογή θέσης λέει '' παραδοέτα αποσκευή''.
Επιλέγεις αρχικά πόσα κιλά θες για την πρώτη αποσκευή σου. Έπειτα πατάς εκεί που λέει ''προσθέστε άλλο ένα παραδοτέο αντικείμενο'' και επιλέγεις αυτό που λέει ''παραδοτέες αποσκευές''. Ε το κάνεις αυτό και προσθέτεις όσες επιπλέον θες αλλά προσοχή μέχρι 3 παραδοτέες αποσκευές ανα άτομο.
Εγινε Jimp σε ευχαριστω για την βοηθεια! Καλη χρονια να εχεις!!!
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
την ταυτοτητα ποτε την βαζουμε?μπορω να προσθεσω στο τσεκ ιν βαλιτσα με τον ιδιο ποσο?38 ευρω.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.101
Likes
23.967
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
την ταυτοτητα ποτε την βαζουμε?μπορω να προσθεσω στο τσεκ ιν βαλιτσα με τον ιδιο ποσο?38 ευρω.
Δεν θυμάμαι να μου ζήτησε ταυτότητα στο τσεκ ιν. Πάντως βαλίτσα που πήγα να προσθέσω μου ζήτησε 48 ευρώ. (Για Βερολίνο).
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Πολλα λεφτα!!!συγνωμη που ρωταω και τοτε η ταυτοποιηση-εννοω επισημα εγγραφα, ποτε γινετε οταν τα κλεινω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.054
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom