EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

audiopain

Member
Μηνύματα
23
Likes
17
Καλημερα στην παρέα. Όσα ποστ κι αν διάβασα δεν μπόρεσα να διευκρινίσω το εξής: όταν πας να κλείσεις το εισιτήριο ον-λάιν σου λεει για κάποια έξτρα χρέωση γύρω στα 12 ευρω για hand bag. Δεν δικαιούμαστε μια δωρεάν χειραποσκευή με τους γνωστούς περιορισμούς βεβαίως...? Κ επειδή επείγει να το κλείσω σήμερα ή αύριο (Λονδίνο-Άμστερνταμ ) θα θελα να ξερω. Να το ξετικαρω; Δε χρειάζεται δλδ να πληρώσω αυτά τα έξτρα χρήματα;θα υπάρξει θεμα στο check in/πύλη;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.450
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ναι ισχύει ότι δικαιούσαι δωρεάν μια χειραποσκευή. Σίγουρα δεν υπάρχει χρέωση Αυτά τα 12 ευρώ μήπως είναι λίρες και είναι ταξιδιωτική ασφάλεια;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.321
Χειραποσκευή δικαιούσαι και στον απλό ναύλο(και στον flexi φυσικά).

Τα 12,00 Ευρώ δεν ταιριάζουν πουθενά(ασφάλιση,επιπλέον απασκευή,επιλογή θέσης κτλ).Ούτε σε Λίρες Αγγλίας.
 

audiopain

Member
Μηνύματα
23
Likes
17
image.jpg

Χειραποσκευή δικαιούσαι και στον απλό ναύλο(και στον flexi φυσικά).

Τα 12,00 Ευρώ δεν ταιριάζουν πουθενά(ασφάλιση,επιπλέον απασκευή,επιλογή θέσης κτλ).Ούτε σε Λίρες Αγγλίας.
συγχωρείτε για τον αριθμό. Μπορει να ηταν 15.το θεμα ειναι οτι τωρα ειμαι στη δουλειά. Μπαίνω απ το Κίν σκαισκανερ μου βρίσκει 46 ευρω πάω στο σάιτ της ιζι κ μ λεει οτι πετάτε με μια χειραποσκευή κ αν θέλω να πάρω άλλη... Άρα μόνο χειραποσκευή με τις γνωστές διαστάσεις δωρεάν έτσι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.321
Η χειραποσκευή στις γνωστές διαστάσεις δωρεάν.

Πληρώνεις την επιπλέον.Και σύν επιλογή θέσης+ασφάλιση κτλ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.450
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Hold luggage είναι οι αποσκευές που θα κρατήσουν στον χώρο αποσκευών, όχι οι χειραποσκευές (cabin baggage).
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Hold luggage είναι οι αποσκευές που θα κρατήσουν στον χώρο αποσκευών, όχι οι χειραποσκευές (cabin baggage).
Μπερδεμα και αυτο...ακομα και οι αγγλοφωνοι μπερδευονται....οπως τα λεει η katkats και αντιγραφω απο καποια συζητηση....
"Hold baggage is checked in and carried in the hold of the plane. The hold is the luggage storage compartment that is not accessible to passengers.
http://www.wordreference.com/definition/hold
hold: the space in a ship or aircraft for storing cargo:"
 

Nancy90

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας.Ταξιδευω για αγγλία.Μπορώ να έχω μαζίμμου και μια πάνινη τσάντα με τα προσωπικά μου αντικείμενα ή όλα πρέπει να είναι στην χειραποσκευή?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.950
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όλα στην χειραποσκευή.
 

grinder22

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Παιδια μια (ψιλοχαζη) ερωτηση κι απο μενα. Εκλεισα εισητηρια για Easy μεσω Airtickets κ εβαλα κ μεσα 2 βαλιτσες. Στο τσεκ-ιν που εκανα ηλεκτρονικα στο site της Easy δεν εγραψε τπτ για βαλιτσες κ το boarding pass που μου εστειλαν επισης δε γραφει τιποτα πανω. Φανταζομαι στην παραδοση βαλιτσων θα σκαναρουν το boarding pass κ θα δουν οτι εχω πληρωσει κ για 2 βαλιτσες, σωστα?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom