EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

vicky vaitsi

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
paidia ταξιδευω με easyjet και θα εχω μονο χειραποσκευη. στο γυρισμοα απο βερολινο απο φαγωσιμα δεν μπορω να εχω κατι μεσα; σκεφτομουν καμια σοκολατα για τον μικρο μου τετοια πραγματα
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ναι και βεβαια μπορει να εχεις προχειρο φαγητο μαζι σου, προτεινω αυτα τα σνακ να τα εχεις πανω στο μπουφαν σου για ευκολη προσβαση. Οποτε χρειαστεις μεσα στο αεροπλανο ανοιγετε και τρωτε οτι θελετε, δεν θα σας πει κανεις τιποτα.

Σημερα ειμουν μπροστα σε περιστατικο ελεγχου απο EasyJet οπου μια κοπελα ανοιξε την δευτερη τσαντα της και μοιραζε στις φιλες της κασκολ και σκουφια για να περασει χωρις επιπλεον χρεωση, μια αλλη που απλα περασε με δευτερη τσαντα της ειπανε "την επομενη φορα θα εχετε χρεωση 60ευρω" περασε ετσι τελικα.

Προσωπικα τεντωσα τα φερμουαρ της τσαντας μου στα ορια τους, ενω με την RyanAir πηγα ανετα με δυο ξεχωριστα σακιδια πλατης (τα οποια ηταν και τα δυο μικροτερος ογος απο την μεγιστη επιτρεπομενη αποσκευη).
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Παιδια καλημερα και Καλη Χρονια. 21 Φλεβαρη πεταμε για Λονδινο με Easyjet.
Δεν εχουμε αγορασει καποια επιπλεον βαλιτσα. Τωρα που παω και το κοιταω μηπως και βαλω καμια γιατι νομιζω πως οι διαστασεις της χειραποσκευης δεν θα μας φτασουν μου λεει το εξης:

Παραδοτέα αντικείμενα σε κάθε πτήση
Συνολικό βάρος όλων των αντικειμένων 20kg
Παραδιδόμενη αποσκευή
20kg Παραδοτέες αποσκευές 1 x 50,70 €

Συγγνώμη η τιμή είναι ΜΟΝΟ για το πήγαινε ?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παιδια καλημερα και Καλη Χρονια. 21 Φλεβαρη πεταμε για Λονδινο με Easyjet.
Δεν εχουμε αγορασει καποια επιπλεον βαλιτσα. Τωρα που παω και το κοιταω μηπως και βαλω καμια γιατι νομιζω πως οι διαστασεις της χειραποσκευης δεν θα μας φτασουν μου λεει το εξης:

Παραδοτέα αντικείμενα σε κάθε πτήση
Συνολικό βάρος όλων των αντικειμένων 20kg
Παραδιδόμενη αποσκευή
20kg Παραδοτέες αποσκευές 1 x 50,70 €

Συγγνώμη η τιμή είναι ΜΟΝΟ για το πήγαινε ?
Όχι, αφού μόνο σου γράφεις ''σε κάθε πτήση''.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτο εδω τι εννοει ?

20kg Παραδοτέες αποσκευές 1 x 50,70 €

Οτι πρεπει να εχω ΜΟΝΟ 1 βαλιτσα εως 20kg σε καθε ταξιδι ? Γενικα η χειραποσκευη ειναι νορμαλ ? Επειδη δεν μπορω να υπολογίσω καλα τωρα...

Ευχαριστω.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αυτο εδω τι εννοει ?

20kg Παραδοτέες αποσκευές 1 x 50,70 €

Οτι πρεπει να εχω ΜΟΝΟ 1 βαλιτσα εως 20kg σε καθε ταξιδι ? Γενικα η χειραποσκευη ειναι νορμαλ ? Επειδη δεν μπορω να υπολογίσω καλα τωρα...

Ευχαριστω.
Θα έχεις ανά πτήση μία χειραποσκευη στις διαστάσεις που σου λέει η εταιρεία και μία βαλίτσα των 20 κιλών που πλήρωσες εξτρά.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.919
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Θα έχεις ανά πτήση μία χειραποσκευη στις διαστάσεις που σου λέει η εταιρεία και μία βαλίτσα των 20 κιλών που πλήρωσες εξτρά.
Μια χειραποσκευή ανά άτομο.
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
καλημερα! παντως εχετε τον νου σας γιατι εχουν γινει λιγο παραπανω αυστηρα τα πραγματα. τα χριστουγεννα με γεματη πτηση κ μας εβαλαν να δοκιμασουμε ολες τις χειραποσκευες στο ειδικο κουτι. κ υπηρχαν ατομα που για 1 εκατοστο πληρωσαν 60 ευρω..
 

fanis2506

Member
Μηνύματα
12
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα!Στις 28/2 πετάω για Αμβούργο με την easyjet..Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από τη χειραποσκευή μου επιτρέπεται να έχω μαζί μου και μια τσάντα τύπου σχολική χωρίς κάποιο ιδιαίτερο βάρος.Καλή χρονιά σε όλους.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα!Στις 28/2 πετάω για Αμβούργο με την easyjet..Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από τη χειραποσκευή μου επιτρέπεται να έχω μαζί μου και μια τσάντα τύπου σχολική χωρίς κάποιο ιδιαίτερο βάρος.Καλή χρονιά σε όλους.
Όχι, όλα μέσα, ούτε τις κλασσικές γυναικείες δεν επιτρέπουν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι, όλα μέσα, ούτε τις κλασσικές γυναικείες δεν επιτρέπουν.
Για να είμαστε ακριβεις εξαρταται απο το ναυλο που εχεις πληρωσει..οι ακριβοι, με εξτρα χωρο κλπ δικαιουνται και 2η χειραποσκευη, τυπου λαπτοπ κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom