EasyJet Easyjet και ασφάλεια;

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Και τα δύο με εγκληματικά λάθη των πιλότων... τα αεροπλάνα δεν είχαν κανένα πρόβλημα...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω πεταω εδω κ χρονια με Low-cost εταιρειες...
κ δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα ασφαλειας το οτι ειναι χαμηλου κοστους...

πιστευω οτι αυτο με το θεμα της ασφαλειας στις εταιρειες αυτες, κρυβεται πισω απο την ανοησια καποιων ελληνων που πετανε κατι σχολια του στυλ: ναι η ολυμπιακη ειναι πιο ακριβη αλλα κανουν καλυτερο ελεγχο απο τις αλλες γερμανικες εταιρειες
ναι η ολυμπιακη εχει καθυστερησεις αλλα οι πιλοτοι της ειναι οι καλυτεροι στον κοσμο...
ειναι αυτα τα σχολια του στυλ: ναι δεν εχουμε παιδεια, υγεια, περιθαλψη, προνοια, συγκοινωνιες, γερη οικονομια, αλλα ξερουμε να διασκεδαζουμε...

οπως μια φορα που πετουσα με την TUI για θεσσαλονικη κ επειδη ειχε ομιχλη τελικα γυρισαμε πισω κ θα πετουσαμε την αλλη μερα...
κ ακουστηκε ενα σχολιο απο καποιον διπλα μου...ε αυτα παθαινεις οταν πετας με φθηνα αεροπορικα εισητηρια....
ΟΚ ! ! !
 

nikos_top

Member
Μηνύματα
65
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
νομιζω πως ειμαι εντος θεματος γιατι αφορά τη easyjet..

Επειδή προκειται να πεταξω για πρωτη φορά με την easyjet για Βερολινο δεν εχω κοψει ακομη εισητηρια.. απο όλα οσα διάβασα στο forum σχετικα με τις διαφορες χρεώσεις που τελικά προκυπτουν εχουμε και λεμε
1.δεν επιλεγουμε speedy boarding το χαρακτηρισανε ως πεταμενα λεφτα ...
εγω λεω υπάρχει περιπτωση να μην βρεις τελικά να κατσεις?
2.δεν επιλέγουμε ασφάλεια γιατί διάβασα οτι ουτος η άλλως ειναι υποχρεωμένοι νασε αποζημιώσουν αν χαθεί κατι... εκτος αν το κανουμε μόνο για μην τυχον παθουμε κατι π.χ ατυχημα, ασθενεια
3. οσο για τις αποσκευες πληρωνουμε για οτι θα δώσουμε
τοτε μονο εχει νόημα το low cost αλλιως παμε στα ιδια με τουσ άλλους

αν δεν καταλαβα κατι καλα παρακαλώ διορθώστε
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Και στα 3 είσαι σωστός!
Οσον αφορά την ερώτησή σου στο πρώτο θέμα, τέτοιο ενδεχόμενο δεν υπάρχει, δεν μπορεί δηλαδή να αγοράσει εισιτήρια για μια πτήση κάποιος ενώ έχουν συμπληρωθεί τα άτομα για τις διαθέσιμες θέσεις της συγκεκριμένης πτήσης.
Δεν χρειάζεται να επιλέξεις επιπλέον των βασικών στην διαδικάσία αγοράς των εισιτηρίων.
Καλά να περάσετε στο Βερολίνο!:)
 

Elena K.

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Μην ακούς τον κάθε άσχετο τι βλακείες λέει, εδω μέσα ταξιδεύουμε χρόνια με πολλές αεροπορικές και προσωπικά την θεωρώ την καλύτερη σε θέμα τιμής/ποιότητας. Φυσικά όσο μεγαλώνει η ηλικία καταλαβαίνω οτι θέλεις κάποια άνεση και μπορείς να πάς με άλλες εταιρίες (και εγω δε θα ειμαι 23 για πάντα) αλλά όσον αφορά την ασφαλεια δεν τίθεται θέμα.

Υ.Γ Να φανταστώ οι φίλοι σου δεν έχουν πετάξει ποτέ με τα ελικοφόρα 30ετίας της παλιάς Ολυμπιακής ε? Γιατί τότε μάλλον είναι όντως κακόβουλοι.

Ασε!!!!!! Εχω προσωπική εμπειρία με τα ελικοφόρα. Τι να το κάνεις το servise εαν σου βγει το σαντοιτσακι από τη μυτη!!!

Μου φάνηκε τραβηγμενο να μην γινεται ελεγχος στα αεροσκάφη...

Σιγουρα, θα εχει διαρρευσει τετοια φημη από τις ανταγωνιστικές εταιρειες.
Παντως έχει Τεραστια διαφορα στις τιμες από τις αλλες εταιρειες,

....
 

Elena K.

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Να τονίσω οτι ΔΕΝ με παρηγορεί το γεγονός οτι η Eazy Jet ειναι ιδιωκτησία Κύπριου.
Το 2005 ειχα τεξιδεψει με την Hellios 3 μέρες πριν το δυστυχημα!!!!!!!!!!!
Φανταστειτε το σοκ για έναν ανθρωπο που τα αεροπλάνα "δεν" ειναι τα αγαπημένα του!:roll::roll::roll::roll:
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
147
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
νομιζω πως ειμαι εντος θεματος γιατι αφορά τη easyjet..

Επειδή προκειται να πεταξω για πρωτη φορά με την easyjet για Βερολινο δεν εχω κοψει ακομη εισητηρια.. απο όλα οσα διάβασα στο forum σχετικα με τις διαφορες χρεώσεις που τελικά προκυπτουν εχουμε και λεμε
1.δεν επιλεγουμε speedy boarding το χαρακτηρισανε ως πεταμενα λεφτα ...
εγω λεω υπάρχει περιπτωση να μην βρεις τελικά να κατσεις?
2.δεν επιλέγουμε ασφάλεια γιατί διάβασα οτι ουτος η άλλως ειναι υποχρεωμένοι νασε αποζημιώσουν αν χαθεί κατι... εκτος αν το κανουμε μόνο για μην τυχον παθουμε κατι π.χ ατυχημα, ασθενεια
3. οσο για τις αποσκευες πληρωνουμε για οτι θα δώσουμε
τοτε μονο εχει νόημα το low cost αλλιως παμε στα ιδια με τουσ άλλους

αν δεν καταλαβα κατι καλα παρακαλώ διορθώστε

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να βγάλουμε γενικές οδηγίες ... ο καθένας κρίνει για τον εαυτό του. Το αν το speed boarding είναι πεταμένα λεφτά ή όχι είναι καθαρά προσωικό θέμα. Για μένα είναι, αλλά γιατί να είναι και για σένα.
(το περί όρθιου μάλλον δε χρειάζεται σχόλια, προφανώς δε γίνεται)

Όσο για τη σύγκριση low cost με άλλες, πάλι δεν έχουν νόημα οι γενικεύσεις. Κοιτάς πόσο κοστίζει η μια, πόσο η άλλη και ανάλογα αποφασίζεις. Μπορεί μια πτήση με Lufthansa να σου βγει πιο φθηνά από Easyjet, οι τιμές δεν είναι fix και στις κλασσικές εταιρίες, οπότε απλώς κοιτάζεις και συγκρίνεις.


Και στα 3 είσαι σωστός!
Οσον αφορά την ερώτησή σου στο πρώτο θέμα, τέτοιο ενδεχόμενο δεν υπάρχει, δεν μπορεί δηλαδή να αγοράσει εισιτήρια για μια πτήση κάποιος ενώ έχουν συμπληρωθεί τα άτομα για τις διαθέσιμες θέσεις της συγκεκριμένης πτήσης.
Δεν χρειάζεται να επιλέξεις επιπλέον των βασικών στην διαδικάσία αγοράς των εισιτηρίων.
Καλά να περάσετε στο Βερολίνο!:)

Γίνεται και λέγεται overbooking.
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
η EasyJet, ιδιοκτησίας του Ελληνοκύπριου επιχειρηματία κ. Στέλιου Χατζηιωάννου....

δες το αντιστοιχο αρθρο.
kathimerini.gr |
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
ήταν ιδιοκτησίας του Χατζηιωάννου, δεν είναι πια
τα κρουαζεροπλοια ακουσα οτι πούλησε....πουλησε και την αεροπορική?
και ποιος την πήρε?ετσι..πληροφοριακά....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
η EasyJet, ιδιοκτησίας του Ελληνοκύπριου επιχειρηματία κ. Στέλιου Χατζηιωάννου....

δες το αντιστοιχο αρθρο.
kathimerini.gr |
Ε αφού το γράφει η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ησύχασα...

Ο Πέτρος Μάρκαρης έχει γράψει ένα υπέροχο βιβλίο... τίτλος?

ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom