Eat, pray and love στην Ορεινή Ναυπακτία!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωραια φαινεται η λιμνη Patty ..εκει δεν ειχαμε παει.
Αχ αυτη η πορτοκαλοπιττα ..κατι μου εκανε....
 

kapetanore

Member
Μηνύματα
63
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
Πολύ ωραίο το διημεράκι σας pattyyy. Η ορεινή Ναυπακτία είναι ένας από τους άμεσους επόμενους προορισμούς μου πλέον, αφού εκτός από τις γνώμες φίλων που την έχουν επισκεφτεί ήρθε και η δική σου υπέροχη περιγραφή να με παρακινήσει ακόμα περισσότερο! Φιδίσιοι δρόμοι, ήσυχα χωριά, λίμνη, δάση, βουνό είναι ο τέλειος συνδυασμός... Πάντα τέτοια!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ!
KLEOPATRA η πορτοκαλόπιτα δροσερή και σιροπιαστή...Κόλαση!!!
kapetanore(στη);) νομίζω πως μια επίσκεψη στην Άνω Χώρα επιβάλλεται. Η φύση είναι μαγευτική...Άλλωστε η κορυφή Τσεκούρα σε περιμένει (μάλλον βέβαια μετά τους Δολομίτες θα σου φανεί ένα απλό λοφάκι!:p).
 

mariatopo

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Patty ήταν πολή όμορφη η περιγραφή του διημέρου σου!!Πολύ νοσταλγικές εικόνες!Τα ελληνικά χωριά μας χαρίζουν τόσες πλούσιες εικόνες!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία! Πράγματι η ελληνική επαρχία κρύβει πολλές ομορφιές. Ειδικά το φθινόπωρο τα τοπία είναι υπέροχα - ό,τι πρέπει για περιπάτους στα δάση και εξερευνήση μικρών χωριών!
 

ellin22

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
πολυ ωραια η περιγραφη σου..εγω ειμαι απο την αιτωλοακαρνανια και δεν εχω παει..ειμαι αδικαιολογητος
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
ellin σ'ευχαριστώ πολύ! Το τοπίο αυτή την εποχή θα είναι μαγευτικό! Επισκεφτείτε την περιοχή έστω και σαν μονοήμερη!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Patty, ακολούθησα και εγώ τα βήματα σου την πρωτομαγιά. Ητανε κάτι που το ήθελα απο καιρό αλλά το άφηνα συνεχώς για <την άλλη φορά μωρέ!>...
Πραγματικά άξιζε! :clap:
Υπέροχη όπως πάντα η Ναυπακτος, πανέμορφη αυτή την εποχή η διαδρομή και η Ανω Χώρα οπου διανυκτερεύσαμε.
Δυστυχώς την πρώτη ημέρα, πηγαινοντας για το μοναστηρι της Αμπελακιώτισσας, που βρίσκεται περίπου 15 χ/μ από την Ανω χώρα, εκ των οποίων τα 5-6 χ/μ, επικίνδυνη διαδρομή με συνεχείς κατολισθήσεις από μικρές και μεγάλες πέτρες, σε μιά στροφή <πέτυχα> μία απ΄αυτές και σκιστηκε το εμπρός ελαστικό, με αποτέλεσμα, ελλείψει ρεζέρβας, να περιορίσουμε τις εκδρομούλες στα γύρω χωριά!
Η επίσκεψη στο Μοναστήρι όμως μας αποζημίωσε. Ο καλόγερος εκεί είναι μορφή! Το μοναστηρι είναι του 1455 και φυλάσσονται εκεί η εικόνα της Παναγίας της Αμπελακιώτισσας και οστά του Αγίου Πολυκάρπου.
Διαμονή στο Αλθαία και φαγητό στο Πατούχα! Και απο τα δύο ευχαριστημένος.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Χαίρομαι που περάσατε όμορφα! Τα τοπία σε αυτά τα μέρη είναι υπέροχα! Κάποια στιγμή ελπίζω να χρησιμοποιήσω τις προτάσεις σου! Thank you!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom