Γενικά Ellinair

Erisadesu

Member
Μηνύματα
14
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Ανατολικής Ασία
Η Καστοριά και η Χαλκιδική προσφέρουν το ίδιο προιόν;Γιατί εγώ είχα μείνει στο ..σαν την Χαλκιδική δεν έχει..:(
ναι τώρα που το σκέφτομαι έχεις δίκιο. Αλλά ο όλος τουρισμός της Χαλκιδικής είχε ξεκινήσει τότε με γούνες...αν έρχονται για διακοπές ίσως να μη τους επηρεάσει τόσο.
 

desbio

Member
Μηνύματα
50
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Στην Καστοριά είναι η πηγή της παραγωγής της γούνας. Η αλήθεια είναι ότι έχω δει μαγαζιά και στη Χαλκιδική που πουλάνε γούνες το καλοκαίρι. Για άλλο λόγο έρχονται Χαλκιδική και για άλλο λόγο Καστοριά. Δεν νομίζω ότι το ένα κάνει κακό στο άλλο. Ίσα ίσα που δημιουργούνται πιο ολοκληρωμένοι λόγοι να έρθει ένας Ρώσος στη βόρεια Ελλάδα. Έτσι θα έπρεπε να σκέφτεται και το ελληνικό κράτος: να μην στοχεύει μόνο στους τουρίστες που πηγαίνουν στη Μύκονο. Υπάρχει και θρησκευτικός τουρισμός (όπως στο Ισραήλ), υπάρχει και εμπορικός τουρισμός (Μιλάνο-Λονδίνο), αγροτουρισμός (στην Αμερική έχω ακούσει) κ.α..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Η γραμμή Θεσσαλονίκη-Σμύρνη δεν μπόρεσε να κρατηθεί τουλάχιστον για τον χειμώνα.Θα επανέλθει τον Μαϊο.

http://voria.gr/index.php/article/e...rosgiosi-gia-tin-ptisi-tis-smirnis-os-to-maio

Η πληρότητα δεν είναι ικανοποιητική ούτε στην γραμμή Θεσσαλονίκη-Αθήνα.

Φαίνεται δύσκολο να κρατηθούν τρείς εταιρείες στην ίδια γραμμή.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
κριμα αλλα το θεωρω κ λογικο μιας κ η Σμυρνη ειναι θερινος προορισμος.
εκει που εμεινα με το στομα ανοιχτο κ τα ματια ετσι :shock: ειναι το οτι ανεβαζει γερμανια!!ελεος... κ αυτη;;;;;;;;;;;;;;;μα καλα τι θα γινει με μας τους Μακεδονες ρε παιδια μονο γερμανια θα πηγαινουμε; με βλεπω να μετααστευω εκει στο τελος κ εγω :Dαχ δεν θα γλυτωσουμε απο τα πλοκαμια της ryanair :innocent:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Ξεκινάει Θεσσαλονίκη-Λάρνακα από 21/4.

Για πόσο καιρό;΄Αγνωστο.΄Οποτε πετάτε όσο υπάρχει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Πετάνε Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη μόνον Παρασκευή και Κυριακή στις 18.00.

Τι νόημα έχει;Απλά για να μην κάθεται το αεροπλάνο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Οι τακτικές της εν λόγω εταιρίας μέχρι στιγμής μου φαίνονται πολύ... της αρπαχτής (το λέω αρκετά κομψά)
Δεν ξέρω με τόσο ανταγωνισμό αν θα καταφέρει να καθιερώσει/μονιμοποιήσει τα δρομολόγια Αθήνα-Θεσσαλονίκη, εγώ απορώ γιατί δεν επικεντρώνεται σε κάποιο δρομολόγιο με λιγότερο ανταγωνισμό (κάποιο νησί ίσως)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Οι τακτικές της εν λόγω εταιρίας μέχρι στιγμής μου φαίνονται πολύ... της αρπαχτής (το λέω αρκετά κομψά)
Δεν ξέρω με τόσο ανταγωνισμό αν θα καταφέρει να καθιερώσει/μονιμοποιήσει τα δρομολόγια Αθήνα-Θεσσαλονίκη, εγώ απορώ γιατί δεν επικεντρώνεται σε κάποιο δρομολόγιο με λιγότερο ανταγωνισμό (κάποιο νησί ίσως)
Ακριβώς.Αν είχε διαθέσιμο το αεροπλάνο γιατί δεν το έβαλε για κάποιο νησί(καλοκαίρι) και το βάζει πάνω στον ανταγωνισμό δύο φορές την εβδομάδα μόνον και με μια πτήση...Τι ελπίζει ότι θα πάρει,τήν κίνηση του Σ/Κ στο Θεσσαλονίκη-Αθήνα;
 

Sia_Cy

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Μήπως έχει πραγματοποιήσει κάποιος την πτήση Λάρνακα - Θεσσαλονίκη με πτήση της Ellinair; Μέχρι στιγμής ταξίδευα με Aegean και σκεφτόμουν να δοκιμάσω πρώτη φορά την Ellinair στην πτήση που προανέφερα. Αν κάποιος έχει ταξιδέψει ας μου πει 2 λογάκια. Από ότι είδα επιτρέπει μια δωρεάν αποσκευή 20kg και μια χειραποσκευή. Ισχύει; Επίσης, προσφέρει φαγητό στην πτήση; Είναι τυπική στις ώρες των δρομολογίων ή υπάρχουν καθυστερήσεις;

Ευχαριστώ πολύ!
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ταξίδεψα με την ellinair Θεσσαλονίκη Λάρνακα και επιστροφή πριν 2 εβδομάδες. Η εταιρεία άψογη, Η πτήση μια χαρά, προσφέρεται φαγητό και όντως δικαιούσαι μια αποσκευή 20 κιλά, μια χειραποσκευη μέχρι 5 κιλά και τσάντα χειρός. Σχετικά με τις καθυστερήσεις τώρα, στην επιστροφή (Λάρνακα-Θεσσαλονίκη) ξεκινήσαμε στην ώρα μας. Όμως όταν ξεκινούσαμε από εδώ (Θεσσαλονίκη- Λάρνακα), Μια κοπέλα θυμήθηκε με το Που έκλεισαν οι πόρτες του αεροσκάφους να ζήτησει να κατέβει και να φύγει. Έπρεπε ωστόσο να βρει και την αποσκευή της. Όπως καταλαβαίνεις φύγαμε με περίπου 2 ώρες καθυστέρηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom