Ηνωμένο Βασίλειο En suite double/twin room VERSUS Standard Δίκλινο Δωμάτιο με 2 μονά ή διπλό κρεβάτι

triparismenos

Member
Μηνύματα
16
Likes
38
Γεια χαρά. Θα ταξιδέψω (με το καλό) για Εδιμβούργο τέλη Μαρτίου. Ψάχνοντας στο booking.com είδα κάποιες προτάσεις αλλά έχω μία απορία. Στο λινκ που σας παραθέτω βλέπω ότι (στο ΝΒ's Guesthouse)το en suite double room - το οποίο όπως αναφέρει έχει και μπάνιο στο δωμάτιο- κοστίζει 368,49 ευρώ για 6 διανυκτερεύσεις ενώ το standard δίκλινο δωμάτιο με 2 μονά ή διπλό κρεβάτι - το οποίο αναφέρει ότι έχει μπάνιο ακριβώς ΈΞΩ από το δωμάτιο - κοστίζει 675.56 ευρώ για 6 διανυκτερεύσεις. Είναι τίποτα ψιλά γράμματα τα οποία δεν μπορώ να διαβάσω;Εννοώ,γιατί κάποιος να έκλεινε ένα δωμάτιο χωρίς μπάνιο με τα διπλάσια λεφτά;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Booking.com: ξενοδοχείο Nb's Guesthouse, Edinburgh, Ηνωμένο Βασίλειο - 15 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Αν έρθεις 19-31 Μαρτίου που θα λείπω, σου νοικιάζω το διαμέρισμα μου σε θεική περιοχή, 2ο όροφο πλήρως εξοπλισμένο και άνετο. (διπλό κρεββάτι και διπλό καναπέ, κοιμίζεις άνετα 4). Είμαι φοιτητής εδώ οπότε μας συμφέρει και τους 2 οικονομικά.

Δάκη αν παραβαίνω κάποιο κανόνα του φόρουμ σβήστο άφοβα.

Τριπαρισμένε στείλε μου ενα πμ αν ενδιαφέρεσαι.

Υ.Γ Είναι συνηθισμένο να μην έχεις τουαλέτα στο δωμάτιο, είναι παλιές επαύλεις τα σπίτια που τα κάνανε δωμάτια ξενοδοχείου.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Γεια χαρά. Θα ταξιδέψω (με το καλό) για Εδιμβούργο τέλη Μαρτίου. Ψάχνοντας στο booking.com είδα κάποιες προτάσεις αλλά έχω μία απορία. Στο λινκ που σας παραθέτω βλέπω ότι (στο ΝΒ's Guesthouse)το en suite double room - το οποίο όπως αναφέρει έχει και μπάνιο στο δωμάτιο- κοστίζει 368,49 ευρώ για 6 διανυκτερεύσεις ενώ το standard δίκλινο δωμάτιο με 2 μονά ή διπλό κρεβάτι - το οποίο αναφέρει ότι έχει μπάνιο ακριβώς ΈΞΩ από το δωμάτιο - κοστίζει 675.56 ευρώ για 6 διανυκτερεύσεις. Είναι τίποτα ψιλά γράμματα τα οποία δεν μπορώ να διαβάσω;Εννοώ,γιατί κάποιος να έκλεινε ένα δωμάτιο χωρίς μπάνιο με τα διπλάσια λεφτά;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Booking.com: ξενοδοχείο Nb's Guesthouse, Edinburgh, Ηνωμένο Βασίλειο - 15 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

triperismene προφανως προκειται για καποιο λαθος, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να προσπαθησεις να επικοινωνησεις απευθειας με το guesthouse και να ρωτησεις ποια ειναι η τιμη. Θεωρω απιθανο το συγκεκριμενο δωματιο να ειναι τοοοοσο πολυ πιο ωραιο ωστε να δικαιολογειται τετοια διαφορα στην τιμη, ιδιως απ τη στιγμη που δεν ειναι ensuite! googlare το μερος και βρες τα στοιχεια επικοινωνιας τους.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
εκτος αν στο ενδιαμεσο τα βρηκες με τον blondeamon!:)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αν έρθεις 19-31 Μαρτίου που θα λείπω, σου νοικιάζω το διαμέρισμα μου σε θεική περιοχή, 2ο όροφο πλήρως εξοπλισμένο και άνετο.

Ωχ, τι είναι αυτά που πετάς έτσι απότομα και έχω το Εδιμβούργο ψηλά στη λίστα μου!! Θα λείπεις και κατά το καλοκαίρι μήπως??:haha::haha:
 

triparismenos

Member
Μηνύματα
16
Likes
38
Γεια χαρά και πάλι. Ευχαριστώ Blondeamon για την πρόταση αλλά θα ταξιδέψω 29 Μαρτίου με 5 Απριλίου,οπότε δεν βολέυει. Zephyrous, ευχαριστώ για την απόκριση. Και εμένα δεν μου κάθεται με τίποτα, για αυτό είπα να απευθυνθώ εδώ. Έχω 2-3 μέρες να τσεκάρω τη διαθεσιμότητα. Αν παίζει ακόμα, θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να συννενοηθώ. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί στα αρνητικά reviews του booking.com έγραφαν κάποιοι ότι το δωμάτιο δεν είχε τουαλέτα,αλλά δεν κατάλαβα αν το γνώριζαν ήδη ή τους "κορόιδεψαν".
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
δες κ εδω ισως βρεις κατι καλο, απλα διορθωσε τις ημερομηνιες. Το εχω χρησιμοποιησει καμποσες φορες.

Hostels in Edinburgh | Book Online with Hostelworld.com

προσοχη: οι τιμες που εχει ειναι ανα ατομο, οχι ανα δωματιο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.805
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom