Erasmus .. που εχει παει ο καθενας

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μα στο Ελληνικο Πανεπιστημιο εσυ πρεπει να ψαχνεις για πληροφοριες,ακομα να το μαθεις;;; προλαβαινεις να πας,ποτε δεν ειναι αργα ;)
 

kelloks89

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σαν Φρανσισκο, Νεα Υορκη
χαχα Ευχαριστω! Αλλα ετσι κ αλλιως τελειωνω τον Φεβρουαριο! Δεν προλαβαινω! Τωρα το ερασμους παει! ΘΑ προσπαθησω για πτυχία-μεταπτυχιακα σε αλλο κλαδο!
 

indiespyllak

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ξέρω ότι η ερώτησή μου δεν είναι και πολύ εντός θέματος, αλλά ok, αφορά Erasmus.
Μπαίνω τώρα στο 3ο εξάμηνο και θέλω να δηλώσω και μαθήματα μεγαλύτερων εξαμήνων. Σκεφτόμουν να δηλώσω 5ου εξαμήνου αλλά σε περίπτωση που θα δεχτούν την αίτηση erasmus που θα κάνω στο 4ο εξάμηνο, στο 5ο θα είμαι εκεί. Οπότε, συμφέρει να δηλώσω μαθήματα 5ου ή να πάρω άλλου εξαμήνου; :/ :/

Γενικά είχατε μεγάλο πρόβλημα με τα μαθήματα εκεί που ήταν στ'αγγλικά;

Ευχαριστώ πολύύ :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ξέρω ότι η ερώτησή μου δεν είναι και πολύ εντός θέματος, αλλά ok, αφορά Erasmus.
Μπαίνω τώρα στο 3ο εξάμηνο και θέλω να δηλώσω και μαθήματα μεγαλύτερων εξαμήνων. Σκεφτόμουν να δηλώσω 5ου εξαμήνου αλλά σε περίπτωση που θα δεχτούν την αίτηση erasmus που θα κάνω στο 4ο εξάμηνο, στο 5ο θα είμαι εκεί. Οπότε, συμφέρει να δηλώσω μαθήματα 5ου ή να πάρω άλλου εξαμήνου; :/ :/

Γενικά είχατε μεγάλο πρόβλημα με τα μαθήματα εκεί που ήταν στ'αγγλικά;

Ευχαριστώ πολύύ :)

Γενικά μπορείς να πάρεις μαθήματα από οποιοδήποτε εξάμηνο, δε σημαίνει ότι επειδή πας στο 5ο ότι πρέπει να πάρεις μαθήματα μόνο του 5ου. Οπότε το μόνο που θα σου έλεγα είναι να προσέξεις ώστε ν αφήσεις τελικά κάποια μαθήματα επιλέξιμα, μην τα πάρεις/περάσεις όλα τώρα. Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα μαθήματα, κάποια τα πέρασα πιο εύκολα κι από Ελλάδα. Εάν έχεις ένα σεβαστό επίπεδο αγγλικών δεν υπάρχει θέμα.
 

farox

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ξέρω ότι η ερώτησή μου δεν είναι και πολύ εντός θέματος, αλλά ok, αφορά Erasmus.
Μπαίνω τώρα στο 3ο εξάμηνο και θέλω να δηλώσω και μαθήματα μεγαλύτερων εξαμήνων. Σκεφτόμουν να δηλώσω 5ου εξαμήνου αλλά σε περίπτωση που θα δεχτούν την αίτηση erasmus που θα κάνω στο 4ο εξάμηνο, στο 5ο θα είμαι εκεί. Οπότε, συμφέρει να δηλώσω μαθήματα 5ου ή να πάρω άλλου εξαμήνου; :/ :/

Γενικά είχατε μεγάλο πρόβλημα με τα μαθήματα εκεί που ήταν στ'αγγλικά;

Ευχαριστώ πολύύ :)
γεια χαρά!!! δεν ξέρω γιατί αλλά δεν εμφανίζει το μήνυμα σου στο φόρυμ και είπα να σου απαντήσω με μήνυμα αφού το είδα στο μειλ μου.... και εγώ τώρα 3ο εξάμηνο θα μπω..πόσα μαθήματα έχεις περάσει απ' τα προηγούμενα 6μηνα? για να κάνεις αίτηση στο γραφείο ερασμους πρέπει να έχεις συγκεντρώσει 60 ects!! είσαι σε τει ή αει και σε ποια σχολή αν επιτρέπεται...γιατί με τα τει υπάρχει το θέμα των εργαστηρίων!!!
 

indiespyllak

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Γεια! Χμμμ ναι, περίεργο! Ποιος ξέρει... όπως και να 'χει ευχαριστώ για την απάντηση και απαντώντας στις ερωτήσεις σου, σπουδάζω στο ΤΕΙ Αθήνας, Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων. Εσύ; Με τα ECTS είμαι ok, έχω 66,5 περασμένα (γιατί είχα δώσει και 2 μαθήματα 4ου εξαμήνου στο 2ο!). Οπότε νομίζω είναι σχετικά καλά. Ναι, η αλήθεια είναι το θέμα με τα εργαστήρια δεν το είχα σκεφτεί. :Ρ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
γεια χαρά!!! δεν ξέρω γιατί αλλά δεν εμφανίζει το μήνυμα σου στο φόρυμ και είπα να σου απαντήσω με μήνυμα αφού το είδα στο μειλ μου....
Γεια! Χμμμ ναι, περίεργο! Ποιος ξέρει...
Η ερώτηση τέθηκε σε αυτό το θέμα και η απάντηση δόθηκε σε άλλο.
Τα μηνύματά σας μεταφέρθηκαν εδώ.
 

farox

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παλι δεν εμφανίζει τα μηνύματα δεν πειράζει...κ εγώ τουριστικών επιχειρήσεων είμαι αλλά Θεσσαλονίκη...σε ποια χώρα θέλεις να πας εράσμους?? κοίτα εγώ θα πάρω στο τρίτο 6μηνο τώρα δηλαδή και τα εργαστήρια του 5 έτσι ώστε να μην μείνω πίσω όσο αφορά αυτά...πάντως πάνε μια βόλτα απ'το γραφείο εράσμους αν έχετε και δες ποια μαθήματα έχουν αντιστοιχία στην χώρα που θέλεις να πας για να μην τα περάσεις εδώ... για να μπορείς να τα πάρεις εκεί και να μην ξεμείνεις χωρίς μαθήματα...δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ..ενα 6μηνο θέλεις να πας ή δύο??
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
παλι δεν εμφανίζει τα μηνύματα δεν πειράζει...κ εγώ τουριστικών επιχειρήσεων είμαι αλλά Θεσσαλονίκη...σε ποια χώρα θέλεις να πας εράσμους?? κοίτα εγώ θα πάρω στο τρίτο 6μηνο τώρα δηλαδή και τα εργαστήρια του 5 έτσι ώστε να μην μείνω πίσω όσο αφορά αυτά...πάντως πάνε μια βόλτα απ'το γραφείο εράσμους αν έχετε και δες ποια μαθήματα έχουν αντιστοιχία στην χώρα που θέλεις να πας για να μην τα περάσεις εδώ... για να μπορείς να τα πάρεις εκεί και να μην ξεμείνεις χωρίς μαθήματα...δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ..ενα 6μηνο θέλεις να πας ή δύο??
Στο γραφειο ερασμους δεν θα σε ενημερωσουν για μαθηματα. Θα σου πουν να τα ψαξεις στο σιτε του πανεπιστημίου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom